"Łysa śpiewaczka" w języku migowym | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

"Łysa śpiewaczka" w języku migowym

Fot. Teatr Szwalnia

Spektakl "Łysa śpiewaczka" na podstawie sztuki Eugene Ionesco w reżyserii Ewy Mirowskiej zostanie wystawiony w Teatrze Szwalnia 17 i 18 IX z tłumaczeniem na polski język migowy. Wstęp wolny, obowiązują zapisy - przez Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki.
Adaptację na język migowy przygotował Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki we współpracy z Teatrem Szwalnia  w ramach programu Kultura dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W Łodzi takie przedsięwzięcia miały na swoim koncie dotychczas tylko Teatr Chorea czy Teatr Nowy oraz właśnie Szwalnia.

Obsada: Joanna Osyda, Ewa Łukasiewicz, Monika Badowska, Mariusz Słupiński, Konrad Korkosiński, Łukasz Chmielowski.

Przedsięwzięcie poprzedza obchody związane z Międzynarodowym Tygodniem Głuchych przypadającym na ostatni tydzień września na całym świecie (święto głuchych ustanowione przez Światową Federację Głuchych w 1958 roku). Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki w ramach tych obchodów weźmie udział w zdalnym Turkus Festivalu organizowanym w dniach 21-27 IX przez Fundację Akademia Młodych Głuchych w Warszawie czy międzynarodowej konferencji online poświęconej edukacji i komunikacji osób głuchych w okresie pandemii, organizowanej przez ukraińskie stowarzyszenie głuchych UTOG 22 IX.