Filmteractive - biznes, sztuka, technologie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Filmteractive - biznes, sztuka, technologie

Jak rewolucja cyfrowa wpłynęła na branżę przemysłów kreatywnych, jak technologia udoskonala mariaż sztuki i biznesu to tematy prelekcji i dyskusji 11. edycji Filmteractive Festival. Prezentacja trendów, nowych technologii oraz inspirujących projektów odbędzie się online w dniach 26-28 października na Facebooku i YouTube.
Filmteractive jest miejscem dyskusji na tematy z pogranicza sztuki, nowatorskiego marketingu i nowych technologii. Celem festiwalu jest stymulowanie współpracy między różnymi środowiskami i branżami. Tutaj jest mowa o nowych ideach i trendach, o sprawnym funkcjonowaniu w teraźniejszości i przewidywaniu zmian nadchodzących w przyszłości. Tutaj twórcy innowacyjnych projektów prezentują swoje prace, a przedsiębiorcy mogą zobaczyć jak skutecznie łączyć biznes, sztukę i najnowsze technologie.

Wśród zaproszonych gości znalazło się 20. ekspertów z Polski i ze świata, w tym osoby związane ze światem biznesu oraz sztuki: Leslie Shannon (Kierowniczka działu Ecosystem and Trend Scouting, Nokia), Adam Nowakowski (Creative Agency Partner / Facebook), Chris Ume (Współzałożyciel Metaphysic.ai i jeden z czołowych twórców deepfake), Ollie Rankin (Dyrektor kreatywny XR i Real-time, aktywista, futurysta), Pearlyn Lii (współzałożycielka nonstudio, Dyrektorka kreatywna, artystka, projektantka), Krzysztof Pachulski (Ewangelista Unreal Engine w Epic Games).

Podejmowane tematy to m.in. Czym właściwie jest Metaverse? NFT (non-fungible token) na rynku sztuki – jak wpłynie na działalność artystek i artystów? Co się ogląda w VOD i dlaczego? RENESANS 2.0: rozmowa z Agnieszką Pilat, portrecistką świata maszyn. Jak syntetyczne media napędzają kolejną kreatywną rewolucję. Silniki graficzne przyszłością kina. Awatar, persona, mitologia i realizm magiczny.