Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
„Organy i pieśń w przestrzeni sacrum” to kolejny koncert w ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi
„Przeboje Muzyki Oratoryjnej” usłyszymy 22 lipca podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
W ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi 15 lipca odbędzie się koncert „Muzyka Klezmerska  z różnych epok i stron świata”.
Podczas drugiego koncertu Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku usłyszymy muzyke z Chin rodem.


Druga edycja Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi zapowiada się niezwykle interesująco.
17 WRZEŚNIA 2018

Muzyczny Przystanek 60+

Łódzki Dom Kultury, w ramach XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+, zaprasza wszystkich młodych duchem i aktywnych artystów seniorów do udziału w kolejnym konkursie w kategorii MUZYKA, który odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury w dniu 17 września 2018 r.
1 WRZEŚNIA 2018 - 23 WRZEŚNIA 2018

Fortepiany wolności

Ten unikatowy projekt to dziesięć muzycznych zdarzeń zorganizowanych z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Dziesięciu świetnych pianistów, dziesięciu wybitnych kompozytorów i dziesięć okazji, aby posłuchać najlepszej polskiej muzyki fortepianowej minionego stulecia w przestrzeni publicznej w Łodzi.
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbędzie się 15-16 września. Stałym punktem imprezy są targi ogrodniczo-rolne, na których można poznać dorobek naukowy znanego na całym świecie skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa.
Po dwóch latach prac 24 sierpnia w południe otwarto artystyczne podwórko przy ul. Więckowskiego 4. Na dwóch ścianach budynku wyremontowanego w ramach projektu "Mia100 kamienic" pojawiły się wielkie gresowe płytki z nadrukowanymi fragmentami obrazów Wojciecha Siudmaka.
Premiera "2.0.4.5. Miniopery metafizycznej" w reżyserii Tomasza Rodowicza to jeden z punktów zaczynającego się w piątek (24 sierpnia) Festiwalu Retrospektywy 2018 w Fabryce Sztuki. Rok 2045 jest określany przez naukowców jako data, w której człowiek osiągnie nieśmiertelność. Wśród gości: Paweł Passini, Mariusz Bonaszewski, Maja Komorowska i Irena Jun.