21 LIPCA 2018

Włosy na wolności

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego w cyklu Roztańczone Hollywood w parku Źródliska II zobaczymy słynny musical Miloša Formana „Hair”. W rolach głównych: John Savage i Treat Williams.
21 LIPCA 2018

We Are Your Friends

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Muzyka, która proponuje muzyczną podróż na dziedzińcu Muzeum Włókiennictwa, zobaczymy dramat muzyczny „We Are Your Friends” z Zakiem Efronem w roli głównej.
20 LIPCA 2018

Kamper

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego w cyklu Gwiazdy pod gwiazdami na Starym Rynku zobaczymy debiut fabularny Łukasza Grzegorzka „Kamper” z Piotrem Żurawskim i Martą Nieradkiewicz w rolach głównych.
20 LIPCA 2018

Wszystko, co kocham

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Transatlantyk - bunt, zaprojektowanej przez Joannę Łapińską, dyrektor programową festiwalu Transatlantyk, w EC1 zobaczymy polski dramat w reżyserii Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham” z Mateuszem Kościukiewiczem i Olgą Frycz w rolach głównych.
Rozpoczyna się 8. edycja Transatlantyk Festival. To trzecia odsłona tej imprezy w Łodzi. Podczas ośmiu festiwalowych dni pokazanych zostanie ponad 200 filmów z 60 krajów świata, a 50 z nich będzie miało na Transatlantyku swoją polską premierę. Pokazom filmowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami. Transatlantyk to także wydarzenia muzyczne, warsztaty, wykłady oraz debaty.
– Kiedy skończyłem Szkołę Filmową w Łodzi, już wiedziałem, jakie filmy chcę tworzyć: pochodzę z małego miasteczka i to będzie mój temat. Było trochę tak, jakbym postanowił zostać księdzem. Miasteczko to przecież spore ograniczenie, ale jak się w nie wierzy, dostrzega się, że jednak są dia-menty w popiele – mówi reżyser ANDRZEJ BARAŃSKI.
19 LIPCA 2018

Pokój

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Dobre kino dla dorosłych, prezentującej filmy zrealizowane przez wybitnych reżyserów, zagrane przez najlepszych aktorów, na Stawach Stefańskiego zobaczymy „Pokój” z oscarową rolą Brie Larson. Seans zostanie poprzedzony zestawem animacji.
O muzyce, która nie jest tylko dźwiękową ilustracją filmu, nowych kompozycjach stworzonych do „Pawła, apostoła Chrystusa”, o rynku kompozytorskim w Europie i USA mówi JAN A.P. KACZMAREK, laureat Oscara, twórca i dyrektor festiwalu Transatlantyk, którego ósma edycja odbędzie się w Łodzi w dniach 13-20 lipca.
18 LIPCA 2018

Fighter

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Sport, prezentującej losy sportowców różnych dyscyplin, w Parku Julianowskim zobaczymy film biograficzny „Fighter”. W rolach głównych: Mark Wahlberg i Christian Bale.
17 LIPCA 2018

Serce z kamienia

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji The best of, prezentującej najciekawsze i najlepsze filmy goszczące na ekranach kin w sezonie 2017/2018, w parku na Zdrowiu zobaczymy islandzki dramat „Serce z kamienia”.