Blisko 26 mln zł otrzyma Łódź na wyposażenie Narodowego Centrum Kultury Filmowej. Dofinansowanie pomoże w realizacji ścieżki poświęconej kinu polskiemu oraz wyposażeniu w sprzęt do prowadzenia programów edukacyjnych.
Reżyser Janusz Majewski spotkał się z widzami przy okazji wydania książki Zofii Turowskiej „Janusz Majewski. Film – kobieta jego życia”
Film Marie Noelle ma wszystko, czym powinno się charakteryzować dobre kino: fascynującą bohaterkę, właściwie skonstruowany scenariusz, sprawnie opowiedzianą historię, artystyczne zdjęcia, muzykę napisaną przez mistrza i świetne kreacje aktorskie.
Łódź do północy 16 czerwca ma czas na zgłoszenie swojej kandydatury do tytułu Miasta Filmu w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Paryska centrala organizacji po dwóch latach przerwy uruchomiła nabór.
Film Renaty Gąsiorowskiej - studentki animacji Szkoły Filmowej w Łodzi - zatytułowany „Cipka” otrzymał nagrodę dla najlepszej animacji konkursu międzynarodowego festiwalu w Clermont-Ferrand.
– Nasze aktywa to kompetencje ludzkie, zasoby archiwalne, firmy produkcyjne, nowe gałęzie takie jak film 3D oraz wirtualna rzeczywistość, realizacje związane z filmem 360 stopni i grami wideo – mówi prof. TOMASZ MAJEWSKI, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, łodzianin.
Transatlantyk Festival zaprasza młodych filmowców do udziału w konkursie krótkich metraży. Zgłoszenia można przysyłać do 24 marca. Filmy oceni międzynarodowe jury, a w puli nagród znalazły się łącznie 22 000 złotych.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu dla filmowców debiutujących w pełnometrażowej fabule zostali: Joaquin del Paso za reżyserię filmu „Maquinaria Panamericana” oraz Paweł Chorzępa za zdjęcia do filmu „Zud” w reżyserii Marty Minorowicz.
Muzeum Kinematografii stworzyło wirtualną wystawę pokazującą na stronie www.cyfrowe.kinomuzeum.pl ponad 900 programów filmowych ze zbiorów Muzeum Kinematografii i Archiwum Państwowego w Łodzi. 
– Zabawa w kino jest dużo lepsza niż robienie filmów na poważnie, wreszcie zaczynam to rozumieć – mówił Piotr Dumała podczas spotkania z uczestnikami projekcji „Ederly” w Muzeum Kinematografii.