Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

#hasztagiści

W ramach obchodów Stulecia Awangardy w Polsce Teatr Pinokio w Łodzi powoła do życia "Klub artystyczno-literackiego #hasztagiści", skupiający młodzież w wieku 15-18 lat.
Będzie to próba powrotu do tradycji pisania twórczych manifestów. Szczególną ramę dla działań Klubu stanowić będą techniki artystów awangardowych XX wieku. Młodzi ludzie zbadają, jak zastosowane przez nich eksperymenty z językiem przyczyniły się do poszerzenia granic literatury, w której słowo zostało ukazane przez pryzmat malarstwa, muzyki, rzeźby i ruchu. Projekt ma na celu pobudzać i inspirować nastolatków do poszukiwania własnego języka wypowiedzi, a także pokazać jak różnorodne działania artystyczne mogą wzbogacać powszechną komunikację, podnosząc jej jakość. Rezultatem działań będą indywidualne „Teczki dzieł” uczestników warsztatów i wspólnie stworzona instalacja, stanowiąca poetycki manifest grupy. Ich prezentacja odbędzie się podczas wystawy kończącej projekt.

Na projekt składa się cykl sześciu warsztatów, prowadzonych przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Warsztat literacki poprowadzi pisarz i publicysta – Łukasz Orbitowski. Warsztat projektowania fontów – typograf i projektant grafik – Szymon Sznajder. Warsztatem projektowania zajmie się Jakub „Hakobo” Stępień – grafik, plakacista. Artysta kinetyczny – Piotr Jędrzejewski – poprowadzi warsztat  rzeźby kinetycznej. Warsztat poezji wizualnej – poetka, performerka i krytyczka literacka – Maria Cyranowicz. Cykl zamknie warsztat dźwiękowy prowadzony przez Marcina Dymitra – muzyka i improwizatora.

Zajęcia ruszają 29 września i potrwają do początku listopada.

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017”.
Teatr Pinokio

Kategoria

Wiadomości

Adres

Łódź, ul. Kopernika 16