Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
od 22 WRZEŚNIA 2021 / 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Impro jamy i premiera "Wczasowiczów"

Łódzka grupa aktorów-improwizatorów O! impro wraca na scenę Teatru Małego w Manufakturze po wakacyjnej przerwie. Sezon otwiera komedia improwizowana "Wczasowicze Last Minute", która będzie miała premierę 3 X o godz. 16.15.
14 LISTOPADA 2021

Spontaniczny Igor Herbut

To pierwsza trasa z nominowanym do Fryderyka w kategorii "Muzyka poetycka” albumem tego artysty. Koncerty odbędą się w dziewięciu miastach, w tym w Łodzi. Na scenie Igorowi Herbutowi towarzyszyć́ będą̨: Tomasz Świerk, Przemek Świerk, Piotr Kołacz oraz Tomasz „Hary” Waldowski.
15 LISTOPADA 2021

Gruzińskie tańce w Łodzi

Zespół Pieśni i Tańca Gruzji "Rustavi" wystąpi 15 XI w Teatrze Wielkim w Łodzi. Grupa, prezentująca gruzińskie pieśni i tańce narodowe, ma na koncie ponad 8000 widowisk w 80 krajach świata, ale w Polsce z tak dużą trasą koncertową będzie po raz pierwszy.
RECENZJA. Gdy pojawia się wystawa sztuki o tematyce historyczno-patriotycznej, jedni są zachwyceni, inni zniesmaczeni. Tych, których ona odrzuca, spróbuję mimo wszystko przekonać: pal sześć duże przegadane obrazy olejne – kunsztu Tadeusza Kokietka należy szukać w małych rysunkach tuszem i akwarelach. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
od 6 PAŹDZIERNIKA 2021

Warsztaty teatralne

Kolejna edycja warsztatów teatralnych prowadzonych przez Michała Rzepkę w Stowarzyszeniu Kamienica 56 (ul. Sienkiewicza 61, wejście od Alei Schillera) zacznie się 6 X.
Łódzka opera intensywnie przygotowuje się do sezonu artystycznego 2021/2022. O koncercie "Najpiękniejsze miłosne duety operowe" już pisaliśmy. Pora przybliżyć planowany przez Teatr Wielki repertuar. RECENZJA. Pandemiczna niepewność wciąż wymusza szukanie nietypowych rozwiązań dobrych na każdą ewentualność. Jednym z nich jest wystawa w ramach tegorocznej edycji festiwalu Łódź Czterech Kultur, rozlokowana w 26 miejscach na wolnym powietrzu w całym mieście. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka
od 11 WRZEŚNIA 2021

„Chciałem być” - prapremiera

Teatr Powszechny przygotował na 11 IX prapremierę spektaklu inspirowanego życiem i twórczością Krzysztofa Krawczyka.
Stjepan Hauser i Luka Sulić - duet chorwackich wiolonczelistów powróci na jedyny koncert do Polski. Każdy ich występ pełen jest rockowych i popowych przebojów w zaskakujących interpretacjach. Popularny na całym świecie 2Cellos wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi 13 V 2022 roku. 
WYWIAD. – Mam poczucie, że nie jesteśmy w stanie skomunikować się ze sobą. Mnie to przeszkadza, mnie to dotyka. To największa bolączka, z którą się mierzę, i która najbardziej przeszkadza mi w świecie. Być może dlatego tak mielę ten temat, obrabiam go – mówi Anna Ciarkowska, autorka powieści „Dewocje”.