Film | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
FELIETON. Wszyscy podsumowali już dekadę, prawie wszyscy  – niech i mnie zatem będzie wolno wybrać jeżeli nie  najlepszy, to na pewno jeden z najlepszych tytułów  ostatnich dziesięciu lat. Pisze Łukasz Maciejewski. 
FELIETON. Gdy pierwsza ekscytacja ustąpiła miejsca znużeniu, świat kultury przeszedł  na poziom meta. Zwolniony od opieki  nad interesariuszami i organizowania  odwołanych przez rząd imprez, wziął się za  nudne sprawy pisania zarządzeń i opracowywania strategii. Pisze Rafał Syska.
SERIAL. Nietoperze mają ostatnio kiepską prasę*, ale nie zapominajmy, że szum skrzydeł nietoperza nad metropolią może oznaczać pomoc i ocalenie. Można w to wątpić, można wyśmiewać, ale warto obejrzeć serial „Gotham”. Jego piąty sezon jest już dostępny na platformie Netflix. Pisze Paulina Ilska.
Najlepsze filmy dokumentalne, wspaniali reżyserzy, m.in. Andrzej Barański, Piotr Szulkin, Jacek Bławut, Bogdan Dziworski i Roman Dębski, produkcje nagradzane i cenione przez widzów, filmy, które zyskały status kultowych, ale i ciekawostki z archiwum WFO - to akcja „Nie możesz pójść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie”.
Studenci Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi realizują film dokumentalny o życiu Polaków w obliczu pandemii koronawirusa. Każdy może się włączyć w ich działania i przesłać nakręcony przez siebie materiał.
FELIETON. W dniu, w którym ogłoszono odwołanie w Polsce imprez, wrzuciłem na Facebooka swój dwutygodniowy kalendarz. Nie chodziło mi o popis (ile imprez tracę i ile kasy przy okazji), tylko o wskazanie, jak intensywne jest nasze życie, jak wiele się dzieje i jak bardzo nie jesteśmy przygotowani do ciszy, do zamknięcia. Dzisiaj ten niedawny przecież post wydaje mi się wzruszająco naiwny - pisze Łukasz Maciejewski.
SERIALE. Co robić, gdy przymusowo zostaliśmy w domach? Zachęcamy do „nadrobienia” poprzednich sezonów dobrych seriali, bo producenci nie śpią – na ekrany właśnie wchodzą nowe odcinki. Zachęcamy, ale nie spojlerujemy. Na początek dwa tytuły. Dlaczego właśnie te?  Pisze Paulina Ilska. 
FELIETON. Początek roku to czas żniw dla artystów pracujących w brązie. To z tego materiału najczęściej odlewa się statuetki dla ludzi kultury, a że nagród przybywa także w naszym regionie, to niejedna komódka pęcznieje dumą odlewów i rzeźbień. Dowód to ostateczny, że lokalna kultura kwitnie, a jej misją jest wzajemne się docenianie. Pisze Rafał Syska.
WYWIAD.  Nie umiem powiedzieć, w którym momencie pisania scenariusza dzieją się rzeczy najważniejsze dla przyszłego filmu. Dziś w ogóle więcej mam pytań niż odpowiedzi i „nie wiem” jest głównym porządkiem, który organizuje moje życie - mówi reżyser Jan Jakub Kolski w rozmowie z Bogdanem Sobieszkiem. 
FELIETON. Znowu Ginczanka. Izolda Kiec ułożyła i wspaniale opracowała w zasadzie wszystko, co po Zuzannie Ginczance zostało. Mamy monumentalny tom „Poezje zebrane” (1931-1944). Zachwyt i niedowierzanie: bo ile można napisać, zrozumieć, kiedy życie zostaje przerwane w wieku 27 lat? „Świat – gęstwa niepojęta i zlepek obrazków”, pisała w 1940 roku. I jeszcze, że „Przeszłość pełna wypadków jest nie do pojęcia”. Pisze Łukasz Maciejewski.