Nowa perspektywa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Nowa perspektywa

Kino "Perspektywa" Foto: ŁDK

TEMAT NUMERU. Mała sala kinowa Łódzkiego Domu Kultury wraca pod nową nazwą Perspektywa i z nowym wyposażeniem. Jakość obrazu i dźwięku spełnia teraz oczekiwania nawet wymagających kinomanów. Razem z dużą salą kina Szpulka Perspektywa otwiera nowe perspektywy repertuarowe.
Po modernizacji przeprowadzonej jesienią w małej sali pojawił się nowoczesny sprzęt kinowy: projektor cyfrowy o rozdzielczości 2K, przystosowany do niego ekran oraz nagłośnienie Dolby Digital 5.1, zapewniające wysoką jakość i moc dźwięku. Wnętrze kina odświeżono i pomalowano. Środki na modernizację pozyskano z programów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dedykowanych cyfryzacji i modernizacji kin.

Obydwa kina czekają teraz na widzów, których zaproszą, kiedy tylko zostaną cofnięte obostrzenia spowodowane pandemią. Pracownicy ŁDK planują nową politykę repertuarową w oparciu o dwie sale. Szpulce (225 miejsc) przypisano lżejsze propozycje, pozycje kina popularnego, komercyjnego. W Perspektywie (68 miejsc) zagości kino ambitniejsze. Będzie tu można oglądać również filmy dokumentalne, rzadko obecne na dużych ekranach. W ramach Klubu Filmowego przewidziano cykl prezentujący najciekawsze tytuły kina artystycznego obecnego w bieżącej ofercie dystrybutorów. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z filmoznawcą, który wprowadzi widzów w problematykę będącą treścią filmu i przedyskutuje możliwe interpretacje dzieła. Częstymi gośćmi w Perspektywie będą twórcy związani z Wytwórnią Filmów Oświatowych. Swoją twórczość dokumentalną i eksperymentalną przedstawią i porozmawiają z widzami m.in.: Andrzej Barański, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Marek Koterski. W cyklu Perły X Muzy będzie można oglądać klasykę kina światowego. W repertuarze Perspektywy znajdą się również przeglądy tematyczne, autorskie, narodowe. Na początek zaplanowano zestaw filmów o rodzinie. W weekendowe przedpołudnia kino zaprosi najmłodszych widzów, by wyświetlać dla nich animacje i filmy fabularne. Do jak najczęstszych wizyt w kinach ŁDK zachęcać będą atrakcyjne ceny biletów i promocje – na przykład słodki wtorek dla seniorów, czyli seans z poczęstunkiem. 

Tekst pochodzi z Kalejdoskopu 1/21
---

* JAK KUPIĆ "Kalejdoskop"?

Numer 01/21 do kupienia w Łódzkim Domu Kultury, punktach Ruchu S.A., Kolportera, Garmond-Press, w salonach Empik. Niebawem także w łódzkiej Księgarni Do Dzieła (Próchnika 3) i Księgarni Ossolineum (ul. Piotrkowska 181).

A także w prenumeracie:
- redakcyjnej – część kosztów wysyłki każdego numeru bierzemy na siebie, a prenumerata powiązana jest z prezentami dla kupujących - na początek każdy otrzymuje antologię naszych felietonów (i nie tylko) "The best of Kalejdoskop. Felietony": TUTAJ
- dostępnej od lat via Ruch (w opcji darmowa dostawa do wybranego kiosku Ruchu): TUTAJ

* W zakładce ARCHIWUM naszego portalu znajdziecie już dostępne w PDF-ie wybrane artykuły tego NUMERU do przeczytania m.in. "Jeszcze filmowa?" Mieczysława Kuźmickiego, "Przywołując pramatki" - rozmowę Joanny Glinkowskiej z Gabrielą Poradą, oraz zajawki innych, w tym "Wizji czy fikcji?" Bogdana Sobieszka , czyli resume filmowości Łodzi oraz rozmowy miesiąca Piotra Groblińskiego z Małgorzatą Kosiec, której obrazy możecie oglądać na okładce oraz wewnątrz numeru.

* Nasze PODKASTY

Możecie też słuchać naszych najlepszych tekstów w interpretacjach aktorów scen łódzkich, z Łodzią i regionem związanych – na platformie "Kalejdoskop NaGłos": TUTAJ i TUTAJ

Rozwijamy też tematyczne "Podkasty Kalejdoskopu", dostępne TUTAJ

* Nasze AUDYCJE

Od pewnego czasu współpracujemy z Radiem Kapitał, realizując cykl "Oko Kalejdoskopu". Pierwsze dwie audycje (rozmowę wokół "tez dla łódzkiej kultury" Michała Lachmana, dotyczącą tematu strategii dla łódzkiej kultury, rozmowę Joanny Glinkowskiej z łowcą dźwięków Rafałem Kołackim, omówienie muzyki w pandemicznym roku 2020) można odsłuchać TUTAJ
Łódzki Dom Kultury

Kategoria

Film

Adres

ul. Traugutta 18