Jaśniejsza od gwiazd | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Jaśniejsza od gwiazd

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w sekcji Reżyserki w Muzeum Pałac Herbsta pokazany zostanie film biograficzny „Jaśniejsza od gwiazd” w reżyserii Jane Campion. Wstęp bez rejestracji.
„Jaśniejsza od gwiazd”
Reż. Jane Campion / Produkcja: Australia, Francja, Wielka Brytania (2009) / Gatunek: biograficzny, melodramat / Czas: 120'
Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dołożyła wszelkich starań, by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest niekonwencjonalnymi zajęciami, jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do niepoprawnego romantyka sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady. Jaśniejsza od gwiazd to wielki powrót Jane Campion, autorki „Fortepianu”, która zabiera nas w zmysłowy świat pierwszej miłości, która zawsze rozpala najmocniej. Grają: Ben Whishaw, Abbie Cornish, Thomas Brodie-Sangster, Paul Schneider, Kerry Fox.