Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Jeśli ktoś zna już łódzkie zabytki, ale chciałby podszkolić angielski, albo ma zagranicznych gości, warto się wybrać na  Letni Spacer po Łodzi w języku angielskim. Spacery odbywają się w każdą niedzielę, na najbliższy Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza 4 sierpnia 2019.
„Etnografia Środkowego Nadpilicza” to tytuł popularno-naukowej konferencji, która odbyła się w sobotę 20 lipca 2019 roku na terenie gminy Aleksandrów.
W piątek 31 maja 2019 roku Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wypełniło się licznie przybyłymi gośćmi. Przyczyną bardzo dużego zainteresowania było uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą „Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”.
W nietypowym miejscu i w niebanalny sposób przedstawiona została ciekawa wystawa, której prezentacja podczas swego trwania przeobraziła się w sympatyczne, nieomal rodzinne spotkanie.
Jeszcze niedawno znajdowała się tu zamknięta brama w zniszczonej kamienicy. Teraz duże przeszklenia w arkadach zapraszają do nowoczesnego wnętrza – wejście do Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego przeniesiono na ul. Gdańską. Wielki remont zakończony!
Dużym zainteresowaniem cieszyła się zaprezentowana w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim wystawa artysty fotografika Macieja Kłosia.
Już wiele lat temu Przemysław Ciszewski wymarzył sobie, żeby stworzyć izbę ludową. Niedawno jego wizje przybrały realne kształty.
„Od izby muzealnej do zamkowych komnat” - to tytuł najnowszej, już trzeciej książki wydanej w ostatnich kilku miesiącach przez Muzeum Miasta Pabianic.
Łódzkie docenione na 4. Gali Europejskie Dni Dziedzictwa! Wśród wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa znaleźli się: Muzeum Regionalne w Brzezinach, MDK Opoczno, Muzeum Regionalne w Kutnie, Muzeum Miasta Pabianic i Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu!
Muzeum Miasta Pabianic w swej bogatej i urozmaiconej ofercie posiada od niedawna ciekawą książkę poświęconą sztuce z… Afryki.