Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
od 19 MARCA 2021

Bajka Zjajka dla maluchów

„Bajka Zjajka” to spektakl, na który Teatr Pinokio zaprasza najmłodszych widzów (kategoria wiekowa: 2+) w towarzystwie dorosłych opiekunów, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom pierwsze doświadczenie teatralne. Sztuka jest zaskakująca jak jajko z niespodzianką.
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przygotował ofertę warsztatów teatralnych dla przedszkoli. To krok w stronę wychodzenia z trybu online do rzeczywistych spotkań.
Teatr Muzyczny zaprasza na musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z udziałem Malwiny Kusior, Rafała Szatana, Olgi Szomańskiej czy Marcina Jajkiewicza. Premiera 27 III.
Teatr Chorea zaprasza na spektakl "Schulz: Pętla", na podstawie twórczości Brunona Schulza, w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Przedstawienie będzie grane na żywo, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi. Spektakl został odwołany.
NASZ LAUREAT. Musical w Krakowie, seriale w Warszawie, teatr w Gliwicach, koncert w Radomsku i działalność charytatywna w Piotrkowie Trybunalski. Ostatnie tygodnie w życiu rzucały Dominika Mironiuka, laureata naszej nagrody dla młodego aktora na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych, po całej Polsce.
„Kwiat paproci” to nowy spektakl familijny Teatru Pinokio w Łodzi w reżyserii Justyny Zar. Premiera online odbyła się 29 I, premierę sceniczną przewidziano na 14 II.
12 LUTEGO 2020 / 13 LUTEGO 2020

Impro Bang! w ArtKombinacie

Scena ArtKombinat  zaprasza na dwa spektakle  już  w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 lutego. Wystąpi Teatr Ito, który zapowiada "nieprzewidywalny show" oparty na sztuce improwizacji. 
RECENZJA. Monodram Sławomira Suleja „Mój jazz”, w którym aktor (i reżyser) wciela się w postać Andrzeja „Idona” Wojciechowskiego wspominającego historię łódzkiego zespołu Melomani, na razie można oglądać w sieci. Scenariusz, za który odpowiadają Igor Mertyn i Rafał Zięba, powstał na podstawie wspomnień „Idona”, rozmów, jakie przeprowadził z nim Mertyn, a także w oparciu o scenariusz dokumentu „Na zawsze Melomani”, który ma mieć premierę w tym roku. Pisze Piotr Grobliński.
RECENZJA. Wieczór debiutów choreograficznych w Teatrze Wielkim w Łodzi zaprezentowano online. Pandemia zadecydowała nie tylko o formie przekazu – wywarła też wpływ na treść powstałych w ostatnich tygodniach spektakli, czyniąc je wyjątkowym świadectwem trudnej teraźniejszości. Pisze Magdalena Sasin.
Teatr Powszechny w Łodzi rusza z drugim sezonem internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. W czwartek 4 II o 18 na YouTubie wyemituje pierwszy odcinek, który będzie dostępny bezpłatnie dla widzów w Polsce i na świecie.