Listopadowa Szwalnia Wspólna | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Listopadowa Szwalnia Wspólna

Zdjęcie: Marcin Pietrusza

„Szwalnia Wspólna” to cykl wielomiesięcznych, nieodpłatnych działań, na który składają prezentacje spektakli, koncerty, działania wspólnotowe oraz warsztaty twórcze prowadzone w Teatrze Szwalnia. W listopadzie zobaczymy spektakle:  „Walden”, w reżyserii Ludomira Franczaka, „Matka Joanna” w reżyserii Marcina Brzozowskiego i pokaz pracy warsztatowej inspirowanej powieścią "Nagle w głębi lasu” Amosa Oza. Warsztaty prowadzi Ewa Łukasiewicz. 
Listopadowa Szwalnia Wspólna - wciągnie w ciemny las, zabierze w miejsca odosobnienia i refleksji nad sobą i światem, porwie w opętańczą podróż do Ludynia. Jesienne prezentacje otworzy spektakl w reż. Ludomira Franczaka „Walden”- 6.11 godz 19. Wizualna, parateatralna opowieść o konieczności decydowania samemu za siebie i świadomym życiu wobec natury, państwa, czy cywilizacji. Inspirowana twórczością i życiem Henry'ego Davida Thoreau, utrzymana w konwencji XIX wiecznego teatru pudełkowego, operująca nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru.

Co dzieje się ze światem, jeśli zapomnimy o miłości do siebie nawzajem, jeśli pozwolimy, by rządził nami strach i nienawiść, jeśli odrzucamy inność?  - na to pytanie spróbują odpowiedzieć najmłodsi uczestnicy warsztatów teatralnych, pracując nad spektaklem inspirowanym powieścią „Nagle w głębi lasu” Amosa Oza. Pokaz pracy warsztatowej odbędzie się 22.11 o godz 18. Prowadzenie grupy: Ewa Łukasiewicz.

28,29.11 o godz. 19 organizatorzy zapraszają na historię opętania, czyli spektakl „Matka Joanna” w reż. Marcina Brzozowskiego. To podróż na krańce świata ludzkich tęsknot, słabości, zwątpień i upadków, zanurzona w ludowych dźwiękach granych na żywo. W przypadku pogorszenia się warunków epidemii – prezentacja odbędzie się online.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: promocja@teatrszwalnia.pl oraz 665-338-171.

mat.prasowe
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.