Spacer po cmentarzu Doły | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Spacer po cmentarzu Doły

Łódzki Szlak Kobiet zaprasza 2 listopada  na tradycyjny, zaduszkowy spacer po Cmentarzu Doły. Uczestnicy odwiedzą groby niezwykłych kobiet, zarówno tych dobrze znanych (np. Katarzyna Kobro) jak i niemal zapomnianych. Każda z nich swoimi dokonaniami – w dziedzinie sztuki, nauki czy polityki – zapisała się w dziejach naszego miasta.
Tym razem przewodniczki Łódzkiego Szlaku Kobiet opowiedzą m.in. o pochowanych na Dołach lekarkach walczących z nękającą Łódź gruźlicą, o obrończyni robotnic, które zastrajkowały po wprowadzeniu stanu wojennego, o pewnej słynnej aktorce znanej z ról komediowych w przedwojennych filmach oraz o architektce, projektującej osiedle Retkinia i Doły-Wschód. Nie zabraknie też opowieści o rewolucjonistkach z 1905 roku.
Uczestnicy odwiedzą również ważny dla mieszkańców i mieszkanek naszego miasta grób Katarzyny Kobro na cmentarzu prawosławnym, który przez lata pozostawał zapomniany, mimo że po drugiej stronie ulicy znajdowała się siedziba Akademii Sztuki Pięknych, która nosi imię męża tej wybitnej rzeźbiarki. Na szczęście ten czas już minął, a w ASP działa dziś galeria im. Katarzyny Kobro.

Prowadzenie spaceru: Ewa Kamińska-Bużałek, Iza Olejnik
Zbiórka: przy bramie na cmentarz komunalny Doły przy ul. Smutnej

Uwaga, ważna informacja
Ze względu na obostrzenia sanitarne w spacerze może wziąć udział osiem osób.  Na spacer obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o e-mail na adres: kontakt@lodzkiszlakkobiet.pl. W e-mailu prosimy o podanie numeru telefonu. 

mat.prasowe