21 SIERPNIA 2018

The Florida Project

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji The best of, prezentującej najciekawsze i najlepsze filmy goszczące na ekranach kin w sezonie 2017/2018, w parku na Zdrowiu zobaczymy film „The Florida Project”.
20 SIERPNIA 2018

Jak zostać królem

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Oscary na Starym Rynku, prezentującej filmy, które zdobyły nominacje lub statuetki oskarowe, zobaczymy nagrodzony czterema Oscarami film „Jak zostać królem” ze znakomitymi rolami Colina Firtha i Goeffreya Rusha.
W łódzkim hotelu, w którym Joseph Roth mieszkał i który stał się miejscem akcji jego głośnej powieści, odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica. Dokładnie w 124. rocznicę urodzin tego austriackiego pisarza i dziennikarza żydowskiego pochodzenia.
W sobotę 18 sierpnia o godz. 12 w w Galerii Kobro (1 piętro, budynek główny ASP, ul. Wojska Polskiego 121) otwarta zostanie wystawa końcowa II sesji Międzynarodowych Letnich Kursów PATA.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej po raz pierwszy w Polsce przeprowadzi badania wiedzy, kompetencji i umiejętności w zakresie edukacji filmowej. Jest to część realizowanego przez NCKF wartego milion złotych programu upowszechniania wiedzy o kinie, na który 500 tys. zł przekazał Łodzi Polski Instytut Sztuki Filmowej.
„Z poradnika młodego zielarza” to kolejny projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansuje przedsięwzięcie.
W sierpniu miasto Łódź podpisało umowę z wykonawcą na kapitalne remonty siedzib trzech łódzkich domów kultury: zabytkowej willi Poleskiego Ośrodka Sztuki, Ośrodka Kultury Górna i Widzewskiego Domu Kultury "502”.
Kolejny letni koncert w Parku Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim to sentymentalna podróż do Włoch. Największe, niezapomniane przeboje  zaśpiewa włoski wokalista Alberto Amati. Usłyszymy melodie, które  kiedyś nuciła cała Polska: Mamma Maria, Felicita, Mambo Italiano, Volare i wiele innych, nieśmiertelnych utworów. Koncert organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego.
Warsztaty malarskie i fotograficzne w pasażu Rubinsteina były częścią uroczystej inauguracji cyklu półkolonii dla seniorów organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. W warsztatach wzięło udział około 20 osób z Tomaszowa Mazowieckiego, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego, Skierniewic, Zduńskiej Woli i Piotrkowa Trybunalskiego.
Społeczniczki, badaczki, aktywistki, artystki – przy symbolicznym, kartonowym stole Anny Baumgart usiądą wyłącznie kobiety. Uznana artystka wizualna, reżyserka, scenografka i producentka przygotowuje dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur performans-instalację "Sprawa kobieca w Polsce. Łódź 2018".  Premierowo zaprezentuje ją na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka za miesiąc – 8 września.