Inicjatywa PreTekst i klubokawiarnia Niebostan zapraszają na spotkanie z Dorotą Masłowską połączone z czytaniem fragmentów jej książek. Prowadzenie: Anna Minkina.
20 KWIETNIA 2018 - 26 KWIETNIA 2018

Polska architektura

Na Politechnice Łódzkiej w dniach 20-26 IV będzie trwała wystawa "Polska architektura XXL 2017". Na finisaż 26 IV o godz. 18.30 zaplanowano dyskusję o architekturze Łodzi XIX i XXI w. oraz prezentację siedziby „Wiadomości Wrzesińskich” oraz budynku biurowego w Poznaniu, którą poprowadzi architekt Marcin Kościuch z biura Ultra Architects.
Czy da się znaleźć wspólny mianownik dla oscarowych nominacji i łódzkiego festiwalu komiksu? Być może w efekcie będzie to trochę naciągane, ale dlaczegóżby nie przeprowadzić takiego działania?
W ramach Tygodnia Bibliotek w Aleksandrowie będzie można wziąć udział w ciekawym wydarzeniu literackim. Poetycka Gra Miejska to przypomnienie pomysłu Poetyckich Gier Ulicznych, które odbywały się w Łodzi dekadę temu. 
od 28 KWIETNIA 2018

Boginie w Łowiczu

Niezwykłe prace łowiczanki Karoliny Matyjaszkowicz oraz dwóch łodzianek: Natalii Anny Kalisz i Roksany Kularskiej-Król - absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - można oglądać w Muzeum w Łowiczu. Otwarcie wystawy 28 IV o godz. 16.
20 KWIETNIA 2018 - 20 MAJA 2018

Autorska galeria Dariusza Fieta

Dariusz Fiet, znakomity łódzki malarz, otwiera 20 IV o godz. 19 przy ul. Wólczańskiej 118 (wejście od ul. Mickiewicza) swoją autorską Galerię Ultramaryna. Do 20 V można tam oglądać obrazy samego Fieta. Komercyjna galeria będzie zajmować się promocją i sprzedażą dzieł współczesnych malarzy, głównie z Łodzi, ale nie tylko.
20 KWIETNIA 2018 / 23 KWIETNIA 2018

Odkryj to, czego nie szukasz

Podobnie jak około 100 księgarń niezależnych w Polsce Księgarnia Skład Główny w Koluszkach bierze udział w Weekendzie Księgarń Kameralnych. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Odkryj to, czego nie szukasz", zapraszając czytelników do eksploracji literatury, a także pokazując, że dzisiejsze księgarnie to miejsca otwarte, często animujące kulturę, angażujące lokalną społeczność.
do 31 MAJA 2018

Trening z Płóciennikiem

16 grafik Henryka Płóciennika o tematyce sportowej można oglądać w galerii Stacji Nowa Gdynia. Ekspozycja zorganizowana z okazji 85. urodzin artysty.
7 WRZEŚNIA 2018 - 16 WRZEŚNIA 2018

Kultura buntu na festiwalu

Pod hasłem „Kultura buntu” odbędzie się w dniach 7-16 września kolejna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Temat związany jest z obchodzonym tym roku 50-leciem rewolucji społeczno-kulturalnej 1968 roku.
Organizatorzy 8. Transatlantyk Festivalu ujawnili pierwsze informacje na temat programu filmowego imprezy. Poinformowali także, że tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Niepodległość dziś”. Nie wiedzą jeszcze, gdzie odbywać się będą festiwalowe projekcje, ale wiedzą kiedy – od 13 do 20 lipca.