– Wszystkie moje piosenki są na YouYubie, a jedno z wykonań „Nie liczę godzin i lat” ma ponad 30 milionów odsłon, obserwuję, że każdego dnia jest po kilka tysięcy odtworzeń, więc ludzie nadal chcą tego słuchać – mówi Andrzej Rybiński, wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor, który wraz z synem Kacprem wystąpił podczas finału „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 +  – fotografia i literatura" w Łódzkim Domu Kultury.
VIII Ogólnopolski Festiwal "Noc poezji i muzyki". Podobnie jak w roku poprzednim, będzie to impreza dwudniowa, która odbędzie się w dniach 22 i 23 czerwca.
23 CZERWCA 2018

Piknik Świętego Jana

Piknik Świętego Jana w Bełchatowie wpisuje się w kultywowanie i promowanie tradycji ludowych i polskiego folkloru - „Nocy świętojańskiej”. W trakcie Pikniku liczne konkursy i zabawy, a przede wszystkim - rozstrzygnięcie konkursu na "III Bełchatowskie cuda-wianki".
30 CZERWCA 2018 / 1 LIPCA 2018

Dni Bełchatowa

Koncerty gwiazd, występy bełchatowskich zespołów artystycznych, stoiska animacyjne dla dzieci oraz mnóstwo zabawy i pozytywnej energii – to wszystko będzie czekać na bełchatowian podczas tegorocznych Dni Bełchatowa, które odbędą się w dniach 30.06 – 1.07, na błoniach przy Muzeum Regionalnym.
Wyrzeźbił setki postaci i scen rodzajowych, Matek Boskich w łowickich  pasiakach, aniołów z harmonią, bab z koszami jajek i palmami wielkanocnymi, szopek, przebierańców. Mowa o Adamie Głuszku z Dąbrowic Skierniewickich, którego prace do 16 września będzie można zobaczyć w Muzeum w Łowiczu.
Piotrków świętuje imieniny przez cały weekend 23-24 czerwca. Podczas dni miasta wystąpią: De Mono, Katarzyna Cerekwicka, PTB – Philoes & Trybunał, Organek oraz hiphopowa grupa JWP/BC.
23 CZERWCA 2018 / 24 CZERWCA 2018

DNI TOMASZOWA

De Mono, Ania Dąbrowska, Dawid Kwiatkowski, Kasia Kowalska, 4 Szmery – polskie AC/DC, Aga Dębowska, Krzysztof Krawczyk, chór Artis Gaudium, TM Brass, koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, el FUEGO, muzyczne konfrontacje oraz program estradowy Roberta Rozmusa „Kawa z mlekiem” - tak będą wyglądały Dni Tomaszowa 2018.
1 STYCZNIA 1970

5 MINUT DLA OBERKA

Łódzki Dom Kultury organizuje Ogólnopolski Konkurs Tańca ludowego 5 MINUT DLA OBERKA! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego.
Od trzech miesięcy pracownikom Łódzkiego Domu Kultury na co dzień towarzyszą dźwięki młotów i wiertarek, ale warto przetrzymać tę zawieruchę. Większy remont trwał w latach 80. – tyle że wtedy kadrę rozmieszczono w „lokalach zastępczych”.
23 CZERWCA 2018 - 7 LIPCA 2018

Trzy razy foto

W ramach Fotofestiwalu w galeriach Łódzkiego Domu Kultury można oglądać trzy wystawy. Wszystkie wernisaże - 23 VI (od godz. 18).