26 SIERPNIA 2017

Coco Chanel

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Pret-a-Porter w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, prezentującej filmy o modzie, zobaczymy dramat biograficzny „Coco Chanel” z Audrey Tautou w roli tytułowej.
25 SIERPNIA 2017

Wróg numer jeden

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji Transatlantyk Girl Power prezentującej obrazy wybitnych twórców polskiego i światowego kina dotykające problemów kobiecości zobaczymy thriller w reżyserii Kathryn Bigelow „Wróg numer jeden”.
Nie możemy się już doczekać wrześniowego KALEJDOSKOPU i wspominamy numery sprzed lat.
24 SIERPNIA 2017

Jestem miłością

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji „Łódzka Riviera” na dachu Sukcesji zobaczymy melodramat „Jestem miłością” z Tildą Swinton w roli głównej.
10 WRZEŚNIA 2017

Ekologiczny festiwal

GREEN DREAM to ekologiczny festiwal muzyczny, który powstał z miłości i troski o naszą planetę oraz wszelkie istoty na niej żyjące. Tworzą go ludzie - pasjonaci z różnych dziedzin, kucharze, sportowcy, artyści... A łączy ich jedno - szacunek do Matki Natury.
31 SIERPNIA 2017 - 6 WRZEŚNIA 2017

Z Rumunii do Łodzi

"Milcoveni in Łódź" - wystawa prac twórców pięciu narodowości w ramach projektu Erasmus+. Otwarcie 31 VIII o godz. 18.
2 WRZEŚNIA 2017

Nowe szaty książki

Nowe szaty książki to pierwszy plenerowy festiwal czytania w Łodzi, który odbędzie się 2 września przy ulicy św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nazwa imprezy nie przypadkowo kojarzy się z jedną z mądrzejszych i piękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena „Nowe szaty króla”.
24 SIERPNIA 2017

Sully Erna Polsce

Wokalista popularnej amerykańskiej grupy hardrockowej Godsmack przyjeżdża do Polski na dwa koncerty, aby promować swój najnowszy solowy krążek. Koncert w Łodzi to powrót artysty do tego miasta po 2 latach.
24 SIERPNIA 2017 - 26 SIERPNIA 2017

Filmy z ogniem

13. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”. Do konkursu zakwalifikowano 17 filmów, które ocenią: Bodo Kox, Klara Kochańska i Piotr Szczepański. Oprócz tego wystawa fotografii Bartosza Mrozowskiego, koncert zespołu Cyrk Deriglasoff oraz spotkanie z autorką filmów Mileną Dutkowską.
11 WRZEŚNIA 2017 / 12 WRZEŚNIA 2017

Armia Urbanatora

Michał Urbaniak, światowej sławy saksofonista, skrzypek, kompozytor, od dawna związany z Łodzią, na stałe mieszka w Nowym Jorku, ale od wielu lat regularnie przyjeżdża do Polski, aby prowadzić warsztaty dla muzycznych zapaleńców.