29 WRZEŚNIA 2017 - 1 PAŹDZIERNIKA 2017

Szlakiem awangardy

Przed nami kolejna edycja Light.Move.Festival. Przez wzgląd na pogodę termin festiwalu nieco przesunięto. Siódma edycja rozpocznie się w piątek 29 września, a zakończy w niedzielę 1 października.
do 20 PAŹDZIERNIKA 2017 / 18 LISTOPADA 2017

Wrażliwi na piękno - konkurs

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej” już siedemnasty raz zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej”. Można zgłaszać się w dwóch kategoriach wiekowych: 7-15 lat i 16-20 lat.
22 SIERPNIA 2017 - 5 WRZEŚNIA 2017

Łódź znana i nieznana

Wystawa prezentuje znane i nieznane miejsca Łodzi w postaci nowatorskiego montażu fotografii Zbigniewa Januszka. Otwarcie 22 VIII o godz. 18.30. Pokazowi towarzyszą "manewry fotograficzne".
W Galerii L w Domu Literatury do końca sierpnia trwa wystawa prac Agnieszki Wasiak, zatytułowana "Między płaszczyzną a przestrzenią".
29 SIERPNIA 2017

Miasto duchów

Specjalny koncert zespołu Alles, przygotowany w ramach 73. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto i 75. rocznicy Wielkiej Szpery odbędzie się 29 sierpnia. Koncertowi "Miasto duchów" z gościnnym udziałem Oli Kozioł towarzyszyć będzie premierowy pokaz animacji Krzysztofa Ostrowskiego.
26 SIERPNIA 2017

Na koniec wakacji

Nietypowy koncert na pożegnanie wakacji organizuje grupa społeczników, zapaleńców, która działa  bez żadnego wsparcia, bez budżetu od sponsorów, bez pozwoleń. Na scenie 26 sierpnia wystąpią jedne z najciekawszych zespołów polskiej alternatywy.
Tym razem skrót AŻ nie odnosi się do festiwalu muzycznego, tylko do edukacyjnego projektu architektonicznego. W wieloznacznym skrócie druga litera oznacza jednak to samo - ulicę Żubardzką. Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej" jest bowiem organizatorem trzymiesięcznego cyklu imprez poświęconych łódzkiej architekturze. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Maria Nowakowska (Łódzki Detal Architektoniczny).
„Dobrze, że znam twoje życie, jak dobrze, że ty mnie znasz. Wierzę najbardziej w nas…” – śpiewa Soniamiki na płycie „Federico”, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wyznanie pasuje tylko do kobiety spełnionej i po uszy zakochanej w nietuzinkowym mężczyźnie.
Nas, czytelników, ekscytuje egzotyka. „Sto lat samotności” uważamy za lepszą książkę niż „Prawiek i inne czasy” nie tylko z powodu większego talentu Garcii Marqueza – po prostu bardziej ciekawi nas Macondo i tajemnice jego mieszkańców. Jedna księżycowa noc Caradoga Pricharda znajduje się gdzieś w połowie drogi – miejsce akcji tej pierwszej przetłumaczonej na polski powieści walijskiej jest jednocześnie egzotyczne i znajome.
Jeszcze możecie kupić wakacyjny numer KALEJDOSKOPU! Właściwie to już ostatni dzwonek, bo wrześniowy numer lada dzień trafi do drukarni. Spieszcie po nasz magazyn do kiosków, empików, saloników prasowych, Kolportera czy Łódzkiego Domu Kultury.