Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
PKO Bank Polski jest jednym z czołowych w kraju mecenasów kultury. Od wielu lat wspiera przedsięwzięcia i projekty artystyczne, bez których trudno sobie wyobrazić kalendarz wydarzeń kulturalnych w Łodzi. – W dekadach liczyć trzeba nasze zaangażowanie w kultową już YAPĘ, współpracę z Filharmonią Łódzką czy Muzeum Kinematografii – mówi KRZYSZTOF GARBACZ, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Łodzi
Czy w Dniu Zakochanych można się zakochać? Z pewnością tak. A czy można się zakochać zbiorowo?  Jak najbardziej, lecz pod warunkiem, że byliśmy na koncercie artysty, który zakochał w sobie słuchaczy!
PODSUMOWANIE 2018 to był niezły muzyczny rok, a raczej rock. Najwięcej nowych albumów, o jakich trzeba wspomnieć, co najmniej nawiązuje do tego gatunku. Nie tylko w przypadku dokonań najlepszych: Power of Trinity, Alles, Death Denied czy dwóch zespołów Macieja Tubisa: Tubis Trio i Bolewski | Tubis. Dominowała pozytywna energia, niezależnie od mroku i melancholii przekazu. Pisze Rafał Gawin.
Wspólny wieczór autorski Barbary Gajewskiej i Elżbiety Walczak. Pierwsza z nich właśnie wydała tomik w wydawnictwie Kwadratura.
21 LUTEGO 2019 - 24 MARCA 2019

Maciej Jabłoński - Pomiędzy

Wystawa „Pomiędzy” prezentuje prace Macieja Jabłońskiego – artysty mutimedialnego, który tworzy obiekty, instalacje i książki artystyczne. Zajmuje się również projektowaniem graficznym. W swoich pracach łączy wydruki wykonane w technice cyfrowej z materiałami naturalnymi, takimi, jak drewno, kamień, płótno oraz papier czerpany. Poprzez swoje prace Jabłoński mówi, że ciągle znajduje się „pomiędzy”, zastanawia się, „co pozostanie”. Otwarcie 21 II o godz. 17.
22 LUTEGO 2019 - 21 KWIETNIA 2019

Dom Mody Limanka wreszcie szyje!

"Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa kolekcja" - pierwsza wystawa z nowego cyklu, w którym młodzi twórcy interpretują zbiory Muzeum Sztuki. Otwarcie 22 II o godz. 18. Artyści z DM Limanka czerpią z dzieł, szyjąc ubrania. To ich pierwsza kolekcja strojów.
Projekt statuetki autorstwa Michała Popka, studenta II roku rzeźby ASP w Łodzi wygrał w konkursie na statuetkę Jonaszka. Nagrodzona praca będzie nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, organizuje Teatr Muzyczny w Łodzi w ramach festiwalu OFF-Północna. To druga edycja konkurs, ale Jonaszki zostaną przyznane po raz pierwszy. Nazwę zawdzięczają artyście, którego postać stała się dla wielu pokoleń synonimem poezji śpiewanej.
– Kamera uwielbia, jak oko myśli, to od razu widać. Inaczej mamy pustkę, obraz, z którego nic nie wynika – mówi wielokrotnie nagradzana aktorka GRAŻYNA BŁĘCKA-KOLSKA. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2018 r. dostała (po raz drugi) nagrodę za główną rolę kobiecą w „Ułaskawieniu” Jana Jakuba Kolskiego, które wchodzi do kin 22 lutego. W styczniu miał premierę film „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, w którym znów zagrała Kasię Solską. Odwiedziliśmy ją w Łasku-Kolumnie, gdzie mieszkała już w dzieciństwie.
EDYTORIAL / luty 2019. To byłoby bezprecedensowe wzmocnienie średnich ośrodków. Mechanizm, który dopiero musiałby powstać, powinien zakładać także finansowanie, może stwarzać także narzędzia dla sponsorów i mecenasów.
“Karty z dziejów Tomaszowa Mazowieckiego” to tytuł książki wydanej przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.