Magdalena Zawadzka w Piotrkowie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Magdalena Zawadzka w Piotrkowie

Magdalena Zawadzka, znana aktora filmowa, telewizyjna i teatralna spotka się z mieszkańcami Piotrkowa na dziedzińcu Centrum idei "Ku Demokracji" 20 czerwca o godz. 19:00. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą!”
Magdalena Zawadzka jest absolwentką warszawskiej PWST (1966). Debiutowała jednak już w 1962 roku w filmie „Spotkanie w Bajce”. Potem przyszły role w takich obrazach jak „Rozwodów nie będzie”, „Wojna domowa”, „Sublokator”, „Pieczone gołąbki”, „Mały”, „Mocne uderzenie” a nade wszystko „Pan Wołodyjowski” i w serialu „Przygody Pana Michała”. Rola Baśki Wołodyjowskiej przyniosła aktorce ogromną popularność i sympatię widzów, które pogłębiły jej role w Teatrze TV (Lady Makbet w „Makbecie”, tytułowa rola w „Poskromieniu złośnicy” czy też Kasia w „Igraszkach z diabłem”). Magdalena Zawadzka stworzyła też wiele kreacji na scenie Teatru Dramatycznego, Polskiego i Ateneum w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi znany z łódzkiej telewizji, dziennikarz muzyczny – Leszek Bonar. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! Wejście od pl. Kościuszki.