Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Festiwal tanga

Johnathan Saavedra, Clarisa Aragon, materiały prasowe

Od kilkunastu lat tango przeżywa renesans na całym świecie i święci triumfy również w Polsce. Jest  zjawiskiem społecznym i kulturowym wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Jego uniwersalność umożliwia porozumienie bez słów, ponad kulturami, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy pochodzenia. To między innymi sprawia, że grono jego  wielbicieli stale rośnie, a moda na tango zatacza coraz szersze kręgi.

Jego wielokulturowość doskonale wpisuje się w historię wielokulturowej, tolerancyjnej  Łodzi i nawiązuje do najlepszych kosmopolitycznych tradycji naszego miasta. Nieprzerwanie od roku 2011 „Łódź Tango Salon Festival” oznacza tango najwyższej jakości. Obecnie nasz festiwal jest największym i najlepszym wydarzeniem tego typu w Polsce, znanym i cenionym za granicą, gromadzącym zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.  

Po raz kolejny zapewniamy: milongi, na których można tańczyć tango przez niemal całą dobę; szeroki wybór warsztatów; koncerty; wystawy fotograficzne i malarskie oraz „peñas” – specjalne wieczory dla wielbicieli argentyńskich tańców ludowych, chacarery i zamby. Jak co roku zaprosiliśmy dwie orkiestry – polską i argentyńską – oraz starannie dobranych DJ-ów z całego świata i utytułowanych, charyzmatycznych maestros - międzynarodowych mistrzów tanga salon z Argentyny i Urugwaju.

Podczas koncertu otwarcia festiwalu w Filharmonii Łódzkiej wystąpi znakomity polski kwartet Machina del Tango wraz z legendarną urugwajską śpiewaczką tanga, Marią de los Angeles. W programie znajdą się zarówno klasyczne tanga z Ameryki Południowej, jak i polskie międzywojenne szlagiery w autorskich aranżacjach zespołu. Towarzyszyć im będzie para tancerzy z Urugwaju, Juan Martin Carrara i Stefania Colina. Wstęp na koncert – bezpłatny!
Podczas zamykającego festiwal galowego koncertu w Filharmonii Łódzkiej wystąpi 9-osobowa argentyńska orkiestra Misteriosa Buenos Aires, której muzyka stanowi bezpośrednią kontynuację stylu stworzonego w Buenos Aires przez orkiestry lat 40-tych i 50-tych, w szczególności Carlosa di Sarliego. Jej występ będzie okazją do poznania klasycznych rytmów tanga od ich twórczej i nowatorskiej strony. Na scenie Filharmonii zatańczą 4 pary zaproszonych przez nas mistrzów z Argentyny i Urugwaju: Sebastián Achával i Roxana Suárez, Fabián Peralta i Josefina Bermudez Ávila, Juan Martin Carrara i Stefania Colina oraz Jonathan Saavedra i Clarisa Aragón.

Łódź Tango Salon Festival jest wydarzeniem bardzo znanym i wysoko ocenianym w  międzynarodowym środowisku tancerzy tanga; przyjeżdżają do nas tysiące uczestników z całego świata.  Celem festiwalu jest również dotarcie do jak najszerszej grupy adresatów i zainteresowanie ich fenomenem tanga, tak więc oferujemy szerokie spektrum bezpłatnych wydarzeń towarzyszących, umożliwiających aktywne zapoznanie się z tą kulturą: koncert otwarcia, warsztaty dla początkujących, bezpłatne milongi śniadaniowe U Milscha, wykłady i prelekcje o tangu, czy wystawę fotografii.

Nie mniej ważne jest dla nas działanie w drugą stronę: promocja Łodzi i Polski na arenie międzynarodowej. Od początku pragnęliśmy, by w środowisku tangowym – liczącym sobie kilkadziesiąt tysięcy członków w samej Europie – Łódź stała się ośrodkiem znanym i cenionym. W tym celu przykładamy wielką wagę do jakości organizowanych wydarzeń, pokazania przyjezdnym jak najpiękniejszych wnętrz i przedstawienia Łodzi jako miasta wielokulturowego, przyjaznego i modnego. W tym roku poszczególne wydarzenia festiwalu odbędą się m.in. w Filharmonii Łódzkiej, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Pałacu Poznańskich, Strefie Potrzeb Kulturalnych „U Milscha” czy Hotelu Grand – czyli miejscach bardzo reprezentacyjnych i trwale związanych z historią miasta.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury „Fabryka Tanga” w składzie: Małgorzata Chojnacka, Jakub Kania, Adrian Lewandowski i Katarzyna Maciejczyk; wraz z Firmą W. Lewandowski i ośrodkiem kultury „Tango Łódź”. W naszych działaniach wspierają nas m.in. Lotto, PZU, Rossmann, Citi Handlowy, Central i Fabryka Rajstop Adrian. Festiwal dofinansowano ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.


PROGRAM FESTIWALU TANGO SALON FESTIVAL 2017; 27.09.17-01.10.17

ŚRODA, 27.09
19:00 - Koncert Otwarcia
Machina del Tango i Maria de los Angeles
Filharmonia Łódzka
Narutowicza 20/22
Bezpłatne wejściówki odbierać można od 14.09, od godz. 15:00 do 18:00 w siedzibie Fundacji Wspierania Kultury "Fabryka Tanga" przy ulicy Kopernika 5.

20:00 - 00:30 Milonga Przedfestiwalowa
U Milscha
Łąkowa 21
DJ - wkrótce!

CZWARTEK, 28.09                                                                                              
14:00 - 18:00 Milonga Popołudniowa
Hotel Grand
Piotrkowska 72
DJ - Olga Makhno

21:00 - 04:00 Milonga Wieczorna
Biała Fabryka
Piotrkowska 282
DJ - Antti Suniala
Pokaz - Jonathan Saavedra i Clarisa Aragón

PIĄTEK, 29.09                     
11:00 - 16:00 Śniadanie z Tangiem
U Milscha
Łąkowa 21
DJ - Jenni Valli
Muzyka, parkiet, pyszne jedzenie

12:00 - 20:30 Warsztaty
YMCA
Moniuszki 4a
Zapisy tylko online!

14:00 - 18:00 Milonga Popołudniowa
Biała Fabryka
Piotrkowska 282
DJ - Naoko Koike
      
17:15 - 18:45 Sekrety cabeceo
Prowadzenie - Alexandra i Gleb Kotelniccy
YMCA
Moniuszki 4a
Wstęp bezpłatny

18:00 - 19:00 Peña
DJ - Olga Agapova
Biała Fabryka
Piotrkowska 282

21:00 - 04:00 Milonga Wieczorna
Biała Fabryka
Piotrkowska 282
DJ - Ewa Zbrzeska
Pokaz - Juan Martin Carrara i Stefania Colina

03:30 - 07:30 (sobota rano) Afterparty
Hotel Grand
Piotrkowska 72
DJ - Jasmin Muranovic

SOBOTA, 30.09         
11:00 - 16:00 Śniadanie z Tangiem
U Milscha
Łąkowa 21
DJ - Chiche Nuñez
Muzyka, parkiet, pyszne jedzenie

12:00 - 18:45 Warsztaty
YMCA
Moniuszki 4a
Zapisy tylko online!

14:00 - 18:00 Milonga Popołudniowa
Biała Fabryka
Piotrkowska 282
DJ - Konrad Kryński

14:00 - 16:00 Zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem
Zbiórka - YMCA, Moniuszki 4a           
Wstęp bezpłatny

15:30 - 17:00 Sekrety nawigacji
Warsztaty nawigacji - Alexandra i Gleb Kotelniccy
YMCA
Moniuszki 4a

17:15 - 18:45 Warsztaty dla didżejów
YMCA