Legend of Kazimierz w Nieborowie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

Legend of Kazimierz w Nieborowie

fot. materiały prasowe

W Nieborowie podczas Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" wystąpi zespół Legend of Kazimierz. W licznej grupie muzyków czerpiących inspirację z kultury i tradycji żydowskiej grupa zajmuje miejsce wyjątkowe. Muzycy – absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie – tworzą własne kompozycje, inspirując się tradycyjnymi, znanymi melodiami.
Sięgają do tradycyjnej muzyki Żydów aszkenazyjskich, ludów bałkańskich, zwłaszcza Bułgarów, a także muzyki Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gypsy (Cyganów żydowskich). Wyróżnia ich znakomity warsztat i wirtuozostwo, które pozwalają im na perfekcyjne przekazanie żywych emocji. Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Mateusza Frankiewicza, krakowskiego producenta muzycznego i kontrabasisty, który jest obecnie liderem grupy. Sześciu muzyków gra zarówno na instrumentach znanych z orkiestry symfonicznej – skrzypce, altówka, klarnet – jak i typowych dla muzyki ludowej, takich jak ukulele (rodzaj gitary), saz (rodzaj lutni o bardzo długim gryfie, popularny w krajach bałkańskich), darabuke (kielichowaty bęben) czy duduk (instrument dęty drewniany pochodzący z Armenii). O wielkim dynamizmie działania Legend of Kazimierz niech świadczy fakt, że swój debiutancki album „Seven Wonders” grupa nagrała już po niecałych czterech miesiącach działalności! Muzycy występowali z takimi gwiazdami jak Nigel Kennedy i Michał Urbaniak. Brali udział w prestiżowych koncertach i festiwalach: Schleswig-Holstein Musik Festival i Heineken Open Air Festival. Dokonali nagrań dla radia i telewizji w niemal wszystkich krajach Europy i Ameryki Północnej.

LEGEND OF KAZIMIERZ

Zespół w składzie: Mateusz Frankiewicz – kontrabas/ukulele/saz/wokal, Paweł Iwan – akordeon/wokal, Dawid Czernik – skrzypce/altówka, Mateusz Chmiel – klarnet/duduk/flety/wokal, Jacek Długosz – gitara/ukulele, Tomasz Czaderski – darabuke/cajón/djembe

W programie koncertu m.in. oryginalne aranżacje i kompozycje własne zespołu, inspirowane kulturą żydowską, bałkańską, Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gypsy.

Pałac w Nieborowie, al. Lipowa 35 – scena plenerowa
14 lipca 2018, 19.00
wstęp wolny