Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Alternatywny porządek rzeczy

Artysta, scenograf, archeolog amator, producent, poeta (nie przyznaje się), znawca grzybów, wielbiciel krów, brat drzew, saren i ptaków - Tomasz Rolniak. Wystawę jego prac - obrazów, obiektów i wideo - można oglądać w Galerii Szklarnia. Otwarcie 15 VI o godz. 20.20. Podczas wernisażu wystąpi zespół Ugory.
Twórczość Rolniaka - jak pisze Martyna Karpowicz, kuratorka wystawy - stanowi wyraz fascynacji przedmiotami, kolekcjonowaniem ich i twórczym przekształceniem. Rolniak wykorzystuje kontrast nieruchomego porządku form geometrycznych z materialnością i dynamiczną naturą przedmiotów, która najbardziej dostrzegalna jest w procesach rozkładu. Poprzez rekonfigurację, analizę, przekrój czy fragmentaryzację wizerunków i okazów pochodzących z marginesów tradycyjnych systemów porządkowania (takich jak odpady, kawałki drewna, szczątki zwierzęce, grzyby pasożytnicze, fragmenty ludzkiego ciała), podejmuje próbę stworzenia nowych relacji i alternatywnego systemu porządkowania rzeczywistości.

Tomasz Rolniak – zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, obiektami oraz obrazem ruchomym, edukacją i scenografią. Urodzony 28 lutego 1981 r. w Brzozowie. Absolwent Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – dyplom z wyróżnieniem z malarstwa oraz aneks z rysunku. Studiował również archeologię na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTViT w Łodzi. Autor 16 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (m.in. Belgia, Grecja, Litwa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry). Obecnie stara się żyć i tworzyć w Łodzi.
Galeria Szklarnia Szkoły Filmowej
  • 15-06-2018 godz 20:20 - 31-08-2018

Kategoria

Sztuka

Adres

Centrum Dydaktyki Nowych Mediów PWSFTViT w Łodzi parter ul. Targowa 61/63

Kontakt

czynna: poniedziałek-piątek 10-18