Gdańsk - Łódź | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Gdańsk - Łódź

Muzeum Książki Artystycznej otworzy wystawę "Przegląd IV / Gdańsk - Łódź". Wernisaż 26 I o godz. 20.

Wystawa Przegląd IV wynika z nawiązanej współpracy z artystami i projektantami z Gdańska: Pauliną Jackowską, Kubą Janikiem, Piotrem Paluchem, Mateuszem Żywickim, którzy od 26 stycznia do 11 lutego 2018 zaprezentują swoje prace w przestrzeni Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi wspólnie z kolektywem Distort Visual, Bartkiem Smoczyńskim i Ireną Zieniewicz. Wystawa jest spotkaniem, jednocześnie kontynuacją działań i relacji, które powstały podczas rezydencji artystycznej Aleksandry Ilkiewicz i Przemka Hoffera w Kolonii Artystów w Gdańsku, w miejscu łączącym galerię z pracowniami artystycznymi. Odpowiedzią na inicjatywy, które udało się razem zrealizować pomiędzy Łodzią a Gdańskiem, jest zaproszenie do Muzeum Książki Artystycznej.

Gdańsk:

Paulina Jackowska - absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. Teresy Miszkin, aneks w pracowni Litografii prof. Zbiegniewa Gorlaka). Od 2016 rezydentka Kolonii Artystów. Zajmuję się malarstwem oraz grafiką warsztatową. Prace wystawiała na zbiorowych i indywidualnych wystawach między innymi w Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Legnicy, Lublinie. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Jakub Janik - absolwent Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej oraz Projektowania Graficznego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Założyciel wydawnictwa eksperymentalnego X-PRESS. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Piotr Paluch - absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom w 2015 roku. Asystent w Pracowni Komunikacji Wizualnej (specjalizacja), która w 2016 roku przekształciła się w Sygnał Graficzny w Przestrzeni Publicznej (prowadzący - dr hab. Adam Kamiński). Od 2016 roku zajmuje się pracą nad wizerunkiem Uczelni (rewitalizacja identyfikacji wizualnej, system informacji wizualnej wewnątrz i na zewnątrz gmachów Akademii, oprawa wystaw czasowych i ekspozycji stałych, kampanie reklamowe w przestrzeni miasta i internetu) w ramach działań Biura Promocji ASP w Gdańsku. W wolnych chwilach zajmuje się projektami komercyjnymi jak i autorskimi - dla zabawy! Specjalista ds. patorapu, zipskładu etc. Ram Pam Pam!

Mateusz Żywicki - absolwent wydziału Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni dr Adama Kamińskiego w 2012 r. Aneks w Pracowni Serigrafii prof. Janusza Akermanna. Od 2013 wykładowca na ASP w Gdańsku. Prowadzi Pracownię Projektowania Interaktywnego na Wydziale Grafiki oraz od Pracownie Podstawy Grafiki Projektowej na wydziale Architektury i Wzornictwa. W roli projektanta, organizatora i kuratora współtworzy Stowarzyszenie Traffic Design w Gdyni, które działa na rzecz poprawy estetyki przestrzeni publicznej. Z ramienia Traffic Design współzałożyciel kulturalnej placówki tuBAZA w Gdyni. Pomysłodawca i twórca pracowni popularyzującej technikę sitodruku w tymże miejscu, w której prowadzi warsztaty. Na przestrzeni 2013-2017 organizator oraz prowadzący przeszło 100 warsztatów, wydarzeń i wystaw. Od 2009 roku aktywny projektant na w dziedzinie grafiki interaktywnej, aplikacji i stron internetowych.

Łódź:

Przemek Hoffer - entuzjasta muzyki elektronicznej, liter i anty-designu wykorzystujący łączenie różnych technik. Związany z Muzeum Książki Artystycznej od 2012 roku. Wraz z Aleksandrą Ilkiewicz jest współzałożycielem kolektywu Distort Visual.

Aleksandra Ilkiewicz - drukarz i sprinterka, współzałożycielka Distort Visual. Dyplom obroniła w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem profesora Witolda Warzywody. Asystentka w Pracowni Podstaw i Autonomii Rysunku profesora Zbigniewa Purczyńskiego w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Bartek Smoczyński - urodził się i jeszcze nie umarł.

Irena Zieniewicz - w czerwcu 2017 ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa, na kierunku malarstwo, z tytułem magister sztuki. Obecnie studiuje na III roku studiów I stopnia na Wydziale Rzeźby i Działań Interaktywnych. Brała udział w wystawach zbiorowych prezentujących jej osobiste dokonania. Twórczość w takich dziedzinach jak: rzeźba, instalacja, prace site specific, malarstwo, grafika artystyczna i projektowa.