Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Lato ze sztuką

Fot. z archiwum ASP w Łodzi

Już po raz szósty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprasza studentów, artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. Zapisy - do 30 VI.
Ruszyła rekrutacja na wydarzenie, które z każdym rokiem zyskuje coraz większe zainteresowanie - w poprzedniej edycji wzięło udział blisko 60 artystów z całego świata, w tym m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Brazylii, USA i Argentyny. W tym roku kursy PATA po raz pierwszy prowadzone będą w całości przez wykładowców łódzkiej ASP.

Co znajdzie się w programie tegorocznej edycji?

Pomiędzy 17 lipca a 31 lipca 2018 r. kursanci będą mogli zdobywać nowe doświadczenia, uczestnicząc w zajęciach: „Grafika artystyczna - techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku” prowadzonych przez kierownika Pracowni Technik Łączonych, prof. Sławomira Ćwieka. W temat eksperymentalnej tkaniny artystycznej zainteresowanych wprowadzi prof. Lidia Choczaj, natomiast zagadnieniem druku na tkaninie zajmie się tradycyjnie prof. Krystyna Czajkowska. Ze względu na duże zainteresowanie podczas ubiegłorocznej edycji, ponownie w ofercie letnich kursów znajdą się także zajęcia poświęcone komiksowi i preprodukcji filmów i gier (prowadzącym będzie prof. Gabriel Kołat) oraz warsztaty z kaligrafii i typografii, nad którymi opiekę merytoryczną sprawować będzie dr hab. Łukasz Chmielewski, kierownik Pracowni Projektowania Krojów Pism i Liternictwa.

Sierpniowa sesja zapowiada się równie obiecująco i z pewnością upłynie pod znakiem nieograniczonej kreacji oraz wymiany doświadczeń artystycznych.
W ofercie trwających od 6 do 18 sierpnia warsztatów, znajdą się m.in. zajęcia poświęcone akcesoriom w świecie mody, które poprowadzi dr Katarzyna Wróblewska, oraz technice sitodruku, którą w ujęciu eksperymentalnym przedstawi dr Agata Stępień. Tradycyjnie w ofercie kursów nie zabraknie warsztatów z zakresu projektowania graficznego, prowadzonych przez dr hab. Sławomira Kosmynkę, kierownika Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych, a w świat graficznej różnorodności uczestników wprowadzi dr Tomasz Matczak z Pracowni Technik Litograficznych łódzkiej ASP.

Nowością w programie tegorocznych kursów są zajęcia poświęcone kostiumowi i scenografii, których to tematykę przybliży dr Izabela Stronias, kierownik Pracowni Kostiumu Scenicznego.

6. edycji Letnich Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA jak co roku towarzyszyć będą wystawy oraz wykłady. Zapisy trwają do 30 czerwca 2018 r.

Szczegółowy program i regulamin dostępny jest na stronie www.patanetwork.org
Wszelkich informacji można zasięgnąć pod adresem mailowym pata@patanetwork.org
Akademia Sztuk Pięknych
  • 13-07-2018 - 31-07-2018
  • 06-08-2018 - 18-08-2018

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Wojska Polskiego 121

Kontakt

Galeria OdNowa (sala 261, II piętro) czynna: pn.-pt. 9-15
Galeria Kobro (I piętro) czynna: pn.-pt. 10.30-14
Wstęp wolny