Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Kulturalni seniorzy

W grudniu kończy się organizowany przez Łódzki Dom Kultury V Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. 20 XII forum w Pabianicach z udziałem marszałka województwa łódzkiego.
Najpierw 6 XII uczestnicy z całego regionu mogli prezentować swoje działania w kategoriach: literatura, fotografia i muzyka. W kategorii literatura I nagrodę za poezję zdobył Krzysztof Kozłowski, II – Jagoda Słubik, III – Zofia Walczak, za prozę przyznano tylko jedno wyróżnienie – Januszowi Miścickiemu.
Nagrody w kategorii fotografia w dwóch podkategoriach zdobyli: Mirosław Wężyk, Maria Miller (I miejsca), Anna Urban, Bożena Gęgotek (II miejsca) oraz Wojciech Psiurski i Teresa Michalska-Barska (III miejsca), wyróżniono: Bożenę Gęgotek, Stanisława Ojrzyńskiego, Emilię Stryjską, Zygmunta Bystrzyckiego, Marię Miller, Ewę Chwałowską, Stanisława Jakubczaka, Mirosława Wężyka, Wojciecha Psiurskiego, Ryszarda Zimnego i Ludwika Dobrowolskiego.
W kategorii muzyka nagrodzono solistów: Mieczysława Kincla, Jadwigę Kocik i Zofię Walczak oraz zespoły: Chór Con Grazia (GOK w Czastarach), Zespół Wokalny Ad Libitum (Tomaszowski UTW) i Chór Promienie Bełchatowa. Wyróżniono Zespół Wokalny Promienie Bełchatowa.

Z kolei 14 XII na gali podsumowującej całoroczny cykl wydarzeń w ramach przeglądu (wcześniej prezentowano spektakle teatralne, sztuki plastyczne i kabarety) zostały wręczone nagrody marszałka województwa łódzkiego dla najwybitniejszych twórców-amatorów, uczestników „Przystanku 60+”.
Podsumowano wydarzenia organizowanych w roku 2016/17 w ramach projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60”.
wystawa prac powstałych podczas plenerów artystycznych w Parkach Krajobrazowych Województwa Łódzkiego,

20 XII Łódzki Dom Kultury wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają na Forum Przystanek 60+ do sali bankietowo-konferencyjnej AGROTUR przy ul. Orla 10/12 w Pabianicach.
Gościem Forum będzie Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, który zaprezentuje Kartę Seniora Województwa Łódzkiego, czyli program zniżek przeznaczony dla seniorów z województwa łódzkiego.
Celem Forum jest integracja środowiska i organizacji seniorskich województwa łódzkiego, poprzez  wykłady  i prezentacje, a także przekazanie wiedzy i doświadczeń w zakresie podnoszenia kompetencji twórczych i społecznych uczestników spotkania. Harmonogram najbliższego wydarzenia znajdą Państwo w załączniku. 
Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ to pilotażowy projekt skierowany do osób powyżej 60 roku życia, który realizowany jest przez Łódzki Dom Kultury w 2017 roku. W ramach zadania, wspólnie z licznymi instytucjami z województwa łódzkiego, organizujemy wiele aktywności artystycznych m.in. przeglądy twórczości dojrzałej w kategoriach: muzyka, malarstwo, fotografia, literatura, teatr, kabaret. Wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, przeprowadziliśmy także 10 plenerów artystycznych, podczas których seniorzy wzięli udział w spacerach po parkach krajobrazowych oraz warsztatach twórczych z: fotografii, gobelinu i malarstwa.

Kolejną aktywnością są Fora Przystanek 60+. Dotychczas spotkania odbyły się w Kutnie, Wieluniu, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim. Ostatnie w tym roku Forum 60+ Łódzki Dom Kultury organizuje w Pabianicach.

Łącznie w roku 2017 w projekcie pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ wzięło udział przeszło 3000 mieszkańców województwa łódzkiego po 60 roku życia.

W spotkaniu w Pabianicach uczestniczyć będą Seniorzy z Pabianic, Łasku, Konstantynowa Łódzkiego i Zduńskiej Woli.Fot. Dariusz Śmigielski
Łódzki Dom Kultury
  • 14-12-2017 godz 13:00
  • 20-12-2017

Kategoria

Wiadomości

Adres

ul. Traugutta 18