Film | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
1 LIPCA 2022

Szef Roku

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym w Poleskim Ośrodku Sztuki w sekcji Art House pokazana zostanie hiszpańska komedia „Szef Roku” z Javierem Bardemem w roli głównej.
30 CZERWCA 2022

Everest

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym w Parku im. Zaruskiego w sekcji W Góry! pokazany zostanie thriller przygodowy „Everest”. W rolach głównych m.in. Jake Gyllenhaal, Jason Clarke, Josh Brolin.
29 CZERWCA 2022

Pies

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym na Widzewskiej Górce w sekcji Filmowa Śmietanka pokazana zostanie amerykańska komedia „Pies” z Channingiem Tatumem.
28 CZERWCA 2022

TME Polówkę czas zacząć

Inauguracyjny seans XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka odbędzie się w amfiteatrze w Parku na Zdrowiu. W sekcji The Best Of 2021/2022 zobaczymy film Thomasa Vinterberga „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. 
1 LIPCA 2022

Gwiazda dla Dymnej

W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 71 1 lipca o g.16.30 zostanie odsłonięta gwiazda Anny Dymnej, uznanej aktorki teatralnej i filmowej.
25 CZERWCA 2022 - 1 LIPCA 2022

Dokumenty w drodze

W dniach 25 VI - 1 VII Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na cykl „Dokumenty w drodze", w ramach którego będziemy podróżować po ośrodkach kultury w województwie łódzkim. Widzowie mogą liczyć na projekcje filmów dokumentalnych i spotkania z reżyserami. Wstęp wolny.
RECENZJA. Wiele o życiu i twórczości reżysera dowiemy się z książki Doroty Skotarczak o wymownym tytule „Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy”. Obszar zainteresowań badawczych autorki koncentruje się wokół historii wizualnej, kultury i życia codziennego w PRL, a także środków masowego przekazu z tego okresu. Pisze Klaudia Stępień-Kowalik.
Łódzki Fundusz Filmowy dofinansuje w 2022 roku siedem filmów - dwa animowane, dwa dokumentalne i trzy fabularne, które częściowo lub w całości powstaną na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. Zostały wybrane spośród 17 zgłoszonych projektów. Decydowały walory artystyczne, przygotowanie produkcji od strony ekonomiczno-realizacyjnej oraz efekt regionalno-promocyjny regionu. Łączna kwota wsparcia produkcji to blisko 1,2 mln zł netto. Fundusz finansowany jest w całości ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
1 LIPCA 2022 - 31 SIERPNIA 2022

Filmowe wakacje

W Muzeum Kinematografii 1 VII ruszają Filmowe Wakacje dla dzieci. W programie, oprócz seansów w kinie, także gry i warsztaty.
13 MAJA 2022 - 4 WRZEŚNIA 2022

Leszczyński - film, Solak - malarstwo

Muzeum Kinematografii zaprasza na wystawę "Filmy Witolda Leszczyńskiego i malarstwo Sylwii Solak". Otwarcie 13 V o godz. 17.