Kino po hiszpańsku | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =

Kino po hiszpańsku

„Bez końca”

19. Tydzień Kina Hiszpańskiego - filmowa podróż przez Półwysep Iberyjski: od centrum stołecznego Madrytu, przez Kraj Basków, po Katalonię i Andaluzję! To jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii Hiszpanii, święto widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd dla miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.
W programie prezentowano szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach przeglądu prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

Program

22 marca g. 19
„KOCHANI BRACIA I SIOSTRY”
reż. Marta Díaz de Lope Díaz
komedia, dramat, Hiszpania 2018, 90'
Katolicka komedia kościelna. Akcja rozgrywa się w pięknym andaluzyjskim miasteczku Ronda. Zagorzała katoliczka Camen (Gloria Munoz), od 30 lat wierna swemu religijnemu bractwu, jest o krok od zostania jego przewodniczącą. Niestety, niezbyt uczciwe wybory wygrywa groteskowy, arogancki szowinista Ignacio (Juan Gea), który chce się jej pozbyć. Czy Carmen znajdzie sposób na podstępnego konkurenta?

23 marca g. 19.30
„KTO CI ZAŚPIEWA”
reż. Carlos Vermut
dramat, Francja, Hiszpania 2018, 125'
Lila Cassen (Najwa Nimri) przygotowuje się do triumfalnego powrotu na muzyczną scenę, ale krótko przed koncertem ulega wypadkowi i traci pamięć. Violeta (Eva Llorach), zdominowana przez agresywną córkę Martę (Natalia de Molina), po godzinach naśladuje Lilę Cassen w barze karaoke, gdzie pracuje. Pewnego dnia Violeta otrzymuje kuszącą propozycję. Ma nauczyć Lilę Cassen być… Lilą Cassen.

24 marca g. 17.30
„MOKRA ROBOTA”
reż. Gracia Querejeta
komedia, Hiszpania 2018, 98'
Leyre (Maribel Verdú) jest rozwiedzioną, zamożną kobietą, mieszkającą w luksusowej willi w Bilbao. Kłótnia z byłym mężem, który grozi, że przestanie utrzymywać ją i ich syna, wymyka się spod kontroli i kończy tragedią. Chcąc ochronić rodzinę, Leyre nieświadomie doprowadza do kolejnych dramatycznych wydarzeń.

25 marca g. 18
„TCHÓRZLIWA MIŁOŚĆ”
reż. Carmen Blanco
dramat, romans, Hiszpania 2018, 92'
Opowiedziana ze szczerością historia dwójki młodych, zagubionych ludzi, stojących przed szansą odbudowania wielkiej przyjaźni, która ich niegdyś łączyła. Eva (Blanca Parés) jest silną, niezależną, młodą kobietą, która na wakacje wraca do rodzinnego miasta. Czy nieoczekiwane spotkanie z kiedyś bliskim jej Rubenem (Ignacio Montes) zmieni jej plany?

26 marca g. 19.30
„YULI”
reż. Icíar Bollaín
dramat, Hiszpania 2018, 115'
Yuli to syn afrykańskiego boga Oguna, bojownika. Yuli to też pseudonim Carlosa Acosty - Kubańczyka, pierwszego czarnoskórego tancerza baletowego, który wcielał się w postaci napisane dla białych i występował na deskach Houston Ballet i The Royal Ballet. Film oparty na autobiografii tancerza ze scenariuszem dwukrotnie nagradzanego w Cannes Paula Laverty'ego, stałego współpracownika Kena Loacha.

27 marca g. 19.30
„SUPERLÓPEZ”
reż. Javier Ruiz Caldera
komedia, przygodowy, Hiszpania 2018, 108'
Od kiedy przybył na Ziemię z planety Chitón, jego życie nie jest łatwe. Superlópez (Dani Rovira) ma rentgen w oczach, czyta w myślach, lata i jest w stanie zatrzymać pędzący wagon metra. Jak tu się nie wyróżniać? I co na to jego licealna miłość, Luisa Lanas (Alexandra Jiménez)?

28 marca g. 19.30
BEZ KOŃCA
reż. César Esteban Alenda, José Esteban Alenda
fantasy, melodramat, Hiszpania 2018, 97'
Film drogi rozgrywający się między Kadyksem, Malagą i Madrytem. Historia miłości i podróży w czasie. Javier (Javier Rey) przybywa z przyszłości, aby odzyskać utraconą miłość Marii (María León). Wspólnie doświadczają magii pierwszego spotkania i powtarzają podróż, która rozpoczęła się świtem w Madrycie i zakończyła zachodem słońca na andaluzyjskim wybrzeżu.