Krótkie nominowane | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Krótkie nominowane

„The Neighbor’s Window”

Prezentacja filmów krótkometrażowych nominowanych do tegorocznego Oscara: fabularnych i animowanych. Świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.
Program:
Najlepszy krótkometrażowy film fabularny
„Brotherhood”, reż. Meryam Joobeur, Tunezja / Kanada 2018, 25’
Mohamed jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną.

„Nefta Football Club”, reż. Yves Piat, Francja 2018, 17’
Dwójka braci spotyka osła na pustyni. Dziwnym trafem zwierzę ma na uszach słuchawki oraz worki pełne białego proszku na grzbiecie.

„The Neighbor’s Window”, reż. Marshall Curry, USA 2019, 20’ - zwycięzca
Alli jest młodą matką sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie.

„Saria”, reż. Bryan Buckley, USA 2019, 23’
Dwunastoletnia Saria oraz jej siostra Ximena układają odważny plan ucieczki z domu dziecka, w którym się nad nimi znęcano.

„A Sister”, reż. Delphine Girald, Belgia 2018, 16’
Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby przeżyć, musi wykonać najważniejszy telefon jej życia.


Najlepszy krótkometrażowy film animowany
„Daughter” (Dcera), reż. Daria Kashcheeva, Czechy 2019, 15’
Podczas pobytu w szpitalu córka wspomina moment z dzieciństwa, kiedy chciała podzielić się ze swoim ojcem przeżyciem znalezienia rannego ptaka. Nieporozumienie doprowadziło do utraty ojcowskiego ciepła, rozbitej na wiele lat, aż do tej chwili w szpitalnej sali, kiedy okno zostaje rozbite przez małego ptaszka.

„Hair Love”, reż. Matthew A. Cherry, USA 2019, 7’ - zwycięzca
W tej wyjątkowej historii o pewności siebie i ojcowskiej miłości do córki zadaniem taty jest uczesanie swojej córki Zuri i ułożenie jej wymarzonej fryzury.

„Kitbull”, reż. Rosana Sullivan, USA 2019, 9’
Film pokazuje nieoczywistą więź powstałą między dwoma stworzeniami: bezwarunkowo niezależnym bezpańskim kotem oraz pitbullem. W ten sposób doświadczają przyjaźni po raz pierwszy.

„Memorable”, reż. Bruno Collet, Francja 2019, 12’
Dla Louisa i jego żony Michelle świat wydaje się być innym miejscem. W zasadzie ostatnio ich życie jest ciągiem samych dziwnych zdarzeń. 

„Sister”, reż. Siqi Song, USA 2018, 8’
Mężczyzna wraca do wspomnień z dzieciństwa, kiedy dorastał z irytującą młodszą siostrą w latach 90. w Chinach. Jak mogłoby wyglądać jego życie, gdyby sprawy potoczyły się inaczej?

„The Bird and The Whale”, reż. Carol Freeman, Irlandia 2018, 7’
Mały wieloryb, oddzielony od rodziny, znajduje ptaka w klatce ocalałego z rozbitego statku. Razem podejmują walkę o przetrwanie, zagubieni pośrodku morza. 

„Hors Piste”, reż. Léo Brunel, Loris Cavalier Francja 2019, 7’
Dwóch najlepszych ratowników w regionie wylatuje na kolejną misję. Niby pełna profeska i skuteczność, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem.

„Henrietta Bulkowski”, reż. Rachel Johnson, USA 2019, 16’
Zdeterminowana młoda kobieta, dotknięta garbem, za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenie i zwiedzić świat. Oto historia jej drogi do szczęścia. 

„Maestro”, reż. Florian Babikian, Victor Caire, France 2019, 2’
W głębi lasu grupa dzikich zwierząt zaczyna nocną operę pod batutą wiewiórki.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.