Powrót do przyszłości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Powrót do przyszłości

W ramach 13. edycji Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w sekcji VHS, prezentującej hity z lat 90. XX wieku oglądane z kaset magnetowidowych, w Bramie Miasta zobaczymy film przygodowy „Powrót do przyszłości” w reżyserii Roberta Zemeckisa. Seansom tej sekcji towarzyszy poczęstunek.
„Powrót do przyszłości”
reż. Robert Zemeckis | Produkcja: USA (1985) | Gatunek: komedia, sci-fi | Czas: 115’

Marty McFly jest typowym nastolatkiem, ale ma niezwykłego przyjaciela - doktora Emmetta Browna, który wynalazł wehikuł czasu. W nocy przed centrum handlowym dr Brown pokazuje swój wynalazek Marty'emu. Wygląda on jak udoskonalony samochód, a działa na pluton. Dr Brown zwędził go Libijczykom, którzy chcieli, aby zrobił im bombę atomową. Podczas eksperymentu terroryści zabijają doktora. Marty cudem uchodzi z życiem, ale przenosi się do roku 1955. Szukając dra Browna z lat pięćdziesiątych, natyka się na rodziców i zapobiega ich poznaniu. W wyniku tego może się nigdy nie urodzić... Grają: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover.

Wstęp bez rejestracji.

Druga połowa sierpnia to wielki powrót do lat 90. XX wieku, czyli sekcja VHS! Kto pamięta wypady do wypożyczalni kaset wideo, długie godziny spędzone przy magnetowidzie z filmowymi hitami epoki, z pewnością czekają go łzy wzruszenia. Polówka odkurza klasyki, które niegdyś podbijały serca szczęśliwych posiadaczy odtwarzaczy VHS. Partnerem tego tygodnia jest łódzka sieć pizzerii Gruby Benek, która przygotowała poczęstunek dla każdego widza.