Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów drugiego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". " Opowiadanie "Salceson" Natalii Soszyńskiej zdobyło pierwszą nagrodę. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów pierwszego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". " Opowiadanie "Algorytm trójstopniowy" Mateusza Antczaka zdobyło III nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów drugiego tygodnia konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Opowiadanie "Prosto z mostu" Jarka Westermarka zdobyło II miejsce. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów drugiego tygodnia konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Opowiadanie "Czwarta z sióstr Brontë" Patrycji Pelicy zdobyło III nagrodę.
FELIETON. Jak mówi znane powiedzenie: „Obyś żył w ciekawych czasach!”. No i doczekaliśmy się „ciekawych czasów”, w których pandemia stała się najlepszą formą promocji czytelnictwa. Pisze Maciej Robert.
„Salceson” to tytuł zwycięskiego opowiadania w II tygodniu internetowego konkursu literackiego "Dekameron 2020". Twórcy, którzy tym razem nie zdobyli laurów, mogą próbować dalej. Konkurs trwa do 5 czerwca, każdego tygodnia odbywa się pod innym hasłem.
Inter arma silent Musae – mawiali starożytni. Co prawda nie ma wojny, ale jednak jest stan niezwyczajny, rozciągnięty między napięciem a znużeniem. Z lękiem o bliskich i dziwnym mozołem kolejnych dni - o tomie poetyckim Sylwestra Kołodziejczyka „Zalustrze” pisze Tomasz Cieślak.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów pierwszego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Opowiadanie "Dziewczyna z Czarnego Lądu" Pawła Rogalskiego zdobyło I nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów pierwszego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Opowiadanie "Na strychu" Joanny Sierżant zdobyło II nagrodę. 
NAGRODY. Tom poezji "Bailout" Tomasza Bąka, tomaszowianina z łódzkim rysem w biografii, drugim tom nowego przekładu "W poszukiwaniu utraconego czasu" Marcela Prousta autorstwa Wawrzyńca Brzozowskiego i "Księga pocałunków" Jaroslava Seiferta w przekładzie Leszka Engelkinga (obie książki z łódzkiego wydawnictwa Officyna) oraz tom poezji "nareszcie możemy się zjadać" Moniki Lubińskiej (Dom Literatury w Łodzi) - to niektórzy nominowani do 15. edycji Nagrody Literackiej Gdynia (za rok 2019).