OTCHŁAŃ ONLINE | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

OTCHŁAŃ ONLINE

Jacek Koprowicz, pisarz, scenarzysta i reżyser, profesor Szkoły Filmowej w Łodzi, napisał powieść o tragicznych wydarzeniach na jeziorze Gardno, gdzie w 1948 roku utopiła się grupa łódzkich harcerek. O swojej powieści pt. "Otchłań" autor opowie podczas wirtualnego spotkania. Transmisja na facebookowym kanale SNG Kultura rozpocznie się w sobotę 5 grudnia o 17.00.

 Autorowi będzie można zadać pytanie w czasie trwania spotkania – oczywiście za pośrednictwem Internetu. Książkę wydało krakowskie wydawnictwo Mando.

Jacek Koprowicz urodził się w 1947 roku w Łodzi. Ukończył filmoznawstwo na UŁ, a także studia operatorskie i reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Nakręcił m.in. "Medium" (1985), "Alchemika" (1988) i "Mistyfikację" (2009). Niedawno nakładem Wydawnictwa PWSFTviT ukazały się 3 scenariusze filmowe: Camele, Impresario i Topiel.
Niezrealizowany (jeszcze) scenariusz filmu "Topiel" opowiada – podobnie jak powieść "Otchłań" – o tragicznym wypadku na jeziorze Gardno, w którym w 1948 roku utopiło się 21 łódzkich harcerek i 4 osoby dorosłe. Koprowicz w swojej powieści rekonstruuje wydarzenia sprzed lat, ale opowiada też o Polsce (przede wszystkim o Łodzi) lat 40. Opisywana rzeczywistość ma też ukrytą, metafizyczną płaszczyznę. Fascynująca historia opowiedziana przez specjalistę od budowania dramatycznego napięcia.

Kategoria

Literatura