Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Złodzieje uszkodzili gabloty w Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej 13 i ukradli znajdujące się w nich trzy zabytkowe pistolety. Policja jest w trakcie ustalania okoliczności zdarzenia i sprawców. Ktokolwiek coś wie na ten temat, proszony jest o przekazanie informacji.
18 LUTEGO 2020

Piekło więzienia

Jak wyglądała Łódź sto lat temu? Czy da się ją odtworzyć w muzeum? Ulica Piotrkowska, tramwaj Lilpop, podwórka i kamienice na Radogoszczu... W oddziale Muzeum Tradycji Niepodległościowych an Radogoszczu otwarto multimedialną wystawę stałą.
Marian Makowski od 23 lat był kustoszem Izby Pamięci Armii Krajowej im. mjr. „Gaja” Adama Trybusa w Piotrkowie Trybunalskim. W połowie grudnia, jak zawsze w niedzielne przedpołudnie, przyszedł do położonej przy klasztorze oo. bernardynów placówki muzealnej. Lecz widok jaki zastał, był dla niego szokiem…
W Zespole Szkół Powiatowych w Żarnowie w niebanalny sposób przybliżana jest uczniom historia. Przykładem jest wystawa, do której inspiracją stała się słynna książka wydana po raz pierwszy w 1943 roku, a opisująca działania harcerzy podczas II wojny światowej...
Oddział w Radomsku Polskiego Towarzystwa Historycznego od prawie 15 lat prowadzi niebywale cenną pracę nad utrwalaniem i popularyzacją historii regionu. W tym czasie jego członkowie wydali kilkanaście interesujących książek oraz szesnaście tomów „Zeszytów Radomszczańskich”.
Na początku roku do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trafił klejnot. Oryginalny, ponadstuletni pamiętnik spisany przez synową Ludwika Geyera jest jedynym tego typu dokumentem, opisującym codzienne życie łódzkich fabrykantów. Eksponat będzie zaprezentowany na nowej wystawie stałej, jednak zanim to się stanie, zostanie naprawiony i poddany konserwacji.
Na wystawę "Płonie gwiazda nad Betlejem" Liliany Piskorskiej zaprasza Pracownia Portretu przy Przędzalnianej 55. Wernisaż wystawy w sobotę 03.08.2019 o g. 20.00. 
Jeśli ktoś zna już łódzkie zabytki, ale chciałby podszkolić angielski, albo ma zagranicznych gości, warto się wybrać na  Letni Spacer po Łodzi w języku angielskim. Spacery odbywają się w każdą niedzielę, na najbliższy Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza 4 sierpnia 2019.
„Etnografia Środkowego Nadpilicza” to tytuł popularno-naukowej konferencji, która odbyła się w sobotę 20 lipca 2019 roku na terenie gminy Aleksandrów.
W piątek 31 maja 2019 roku Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wypełniło się licznie przybyłymi gośćmi. Przyczyną bardzo dużego zainteresowania było uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą „Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”.