Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Oddział w Radomsku Polskiego Towarzystwa Historycznego od prawie 15 lat prowadzi niebywale cenną pracę nad utrwalaniem i popularyzacją historii regionu. W tym czasie jego członkowie wydali kilkanaście interesujących książek oraz szesnaście tomów „Zeszytów Radomszczańskich”.
Na początku roku do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trafił klejnot. Oryginalny, ponadstuletni pamiętnik spisany przez synową Ludwika Geyera jest jedynym tego typu dokumentem, opisującym codzienne życie łódzkich fabrykantów. Eksponat będzie zaprezentowany na nowej wystawie stałej, jednak zanim to się stanie, zostanie naprawiony i poddany konserwacji.
Na wystawę "Płonie gwiazda nad Betlejem" Liliany Piskorskiej zaprasza Pracownia Portretu przy Przędzalnianej 55. Wernisaż wystawy w sobotę 03.08.2019 o g. 20.00. 
Jeśli ktoś zna już łódzkie zabytki, ale chciałby podszkolić angielski, albo ma zagranicznych gości, warto się wybrać na  Letni Spacer po Łodzi w języku angielskim. Spacery odbywają się w każdą niedzielę, na najbliższy Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza 4 sierpnia 2019.
„Etnografia Środkowego Nadpilicza” to tytuł popularno-naukowej konferencji, która odbyła się w sobotę 20 lipca 2019 roku na terenie gminy Aleksandrów.
W piątek 31 maja 2019 roku Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi wypełniło się licznie przybyłymi gośćmi. Przyczyną bardzo dużego zainteresowania było uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą „Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie”.
W nietypowym miejscu i w niebanalny sposób przedstawiona została ciekawa wystawa, której prezentacja podczas swego trwania przeobraziła się w sympatyczne, nieomal rodzinne spotkanie.
Jeszcze niedawno znajdowała się tu zamknięta brama w zniszczonej kamienicy. Teraz duże przeszklenia w arkadach zapraszają do nowoczesnego wnętrza – wejście do Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego przeniesiono na ul. Gdańską. Wielki remont zakończony!
Dużym zainteresowaniem cieszyła się zaprezentowana w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim wystawa artysty fotografika Macieja Kłosia.
Już wiele lat temu Przemysław Ciszewski wymarzył sobie, żeby stworzyć izbę ludową. Niedawno jego wizje przybrały realne kształty.