Maurzyce na niedzielę | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Maurzyce na niedzielę

Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu po raz kolejny zaprasza do Skansenu w Maurzycach – 8 lipca w godzinach 12.00-17.00 organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych - młodszych i starszych - mnóstwo atrakcji.
Do wyboru udział w warsztatach piekarniczych i zajęciach plastycznych oraz spacerach po skansenie. Tradycją naszych wydarzeń skansenowych są warsztaty piekarnicze, podczas których można poznać tajemnice wypieku chleba i ciast, zdobyć przepisy, samodzielnie przygotować ciasto na chleb i ciastka, a następnie upiec je w oryginalnym piecu chlebowym. Na zakończenie zajęć uczestnicy spróbują smaku powstałych w ich trakcie wypieków.

W programie znalazły się także warsztaty rękodzieła ludowego, podczas których będzie można spróbować swych sił w tworzeniu wycinanek oraz malowaniu na tkaninie.
Dzieci z rodzicami mogą wziąć udział w warsztatach rodzinnych:
godz. 12.30 i 14.30 - „O czym rozmawiał pająk z kalinką” - zajęcia z papieroplastyki, podczas których będzie można spróbować wykonać niewielkiego pająka i dowiedzieć się ciekawostek na temat dziejów tej wyjątkowej, księżackiej ozdoby.
godz. 13.00 i 15.00 - „Dzień z życia Księżaków” - spacer po skansenie, w trakcie którego będzie można także dowiedzieć się o codziennych obowiązkach mieszkańców księżackiej wsi.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.
Skansen w Maurzycach

Kategoria

Muzea

Adres

Maurzyce pod Łowiczem