Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
26 MAJA 2024 - 16 CZERWCA 2024

Kameralnie i organowo

Muzeum Historyczne Skierniewic im. Jana Olszewskiego zaprasza na 23. Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Skierniewicach. Rozpoczęcie 26 maja w Kościele Garnizonowym w Skierniewicach.
4 MAJA 2024 - 4 CZERWCA 2024

Kaczmarski. 20 lat ciszy.

Muzeum Pałac Saski w Kutnie zaprasza 4 VI na koncert „Kaczmarski. 20 lat ciszy”. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu uczczenie pamięci jednego z najważniejszych artystów w historii polskiej piosenki. W tym roku przypada bowiem 20. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego. Wykonawcą utworów barda „Solidarności” będzie Kuba Blokesz, autor piosenek, gitarzysta, wokalista, laureat wielu festiwali. Drugim powodem koncertu jest 35. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku.
25 MAJA 2024 / 26 MAJA 2024

Jeden wieczór - dwa spektakle

Studenci specjalności musical Akademii Muzycznej w Łodzi zapraszają 25 i 26 V o godz. 18 na spektakle piosenki musicalowej: „Nigdy przenigdy” i „To jeszcze nie jest finał, czyli bardzo trudny fach”. W repertuarze utwory z musicali „Six”, „Chicago”, „A Chorus Line”, „Hairspray”, „Metro”.
26 MAJA 2024

Jazz w Ciągotach

Pimpono 2+4 to młodszy, siostrzany skład kopenhaskiego Pimpono Ensemble. Polsko-duńsko-norweski sekstet wykonuje kompozycje Szymona Gąsiorka oparte na balansie pomiędzy osadzonymi rytmami, hipnotyzującymi polirytmami, liryczną melodyką i swobodną improwizacją. Ich debiutancki album „Past And Future Don’t Exist And Now Is The Rhythm” ukazał się w czerwcu 2023 roku w polskiej oficynie Instant Classic.
26 MAJA 2024

Leć aż do gwiazd

W niedzielę 26 V w ramach cyklu „Muzyka Łodzi” koncert w Muzeum Miasta Łodzi wypełnią utwory ze słynnych musicali (Funny Girl, Nędznicy, Cabaret i Czarnoksiężnik z Krainy Oz), piosenki do słów Wojciecha Młynarskiego oraz muzyka fortepianowa Krzysztofa Komedy.
26 MAJA 2024

Koncert z gwiazdą

Hiszpański tenor Xabier Anduaga z solistką łódzkiej opery Joanną Woś wystąpią 26 V o godz. 19 na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze.
od 15 MAJA 2024 / 19 LIPCA 2024

15. Geyer Music Factory

Podczas jubileuszowej edycji festiwalu na dziedzińcu Białej Fabryki zagrają: Grohman Orchestra & Bartek Grzanek, Dorota Miśkiewicz, Atom String Quartet i Motion Trio. Usłyszymy muzykę filmową, brzmienia latynoskie oraz klasyczne i nowoczesne wykonania inspirowane dźwiękami z różnych zakątków świata. Sprzedaż biletów rusza 15 V.
8 V 2024 roku poznaliśmy laureatów VII Międzynarodowego Akademickiego Konkursu Oboistów i Fagocistów im. Józefa Ciepłuchy w Łodzi. Podczas finałowego koncertu w pałacu łódzkiej Akademii Muzycznej, wręczono nagrody, a zdobywcy najwyższych laurów mieli okazję jeszcze raz zaprezentować się publiczności. Byli to: Aseman Esmaeilzadeh z Iranu (I nagroda w kategorii oboju) oraz Tianyou Li z Chin (II nagroda w kategorii fagotu).
11 MAJA 2024 - 12 CZERWCA 2024

„Melos” zacznie w Tubądzinie

Już od 6 V można odbierać bezpłatne wejściówki na pierwszy koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Melos”. Odbędzie się on 11 V w Muzeum Walewskich w Tubądzinie. Wejściówki są dostępne w administracji Muzeum Okręgowego w Sieradzu.
15 VI polsko-islandzkie stowarzyszenie RVVK otworzy dawne magazyny tekstylne przy ul. Niciarnianej 52 - podczas Festiwalu Muzyki Elektronicznej i Sztuk Wizualnych Ravekjavik usłyszymy w Łodzi świeże brzmienia z całego świata. Wystąpią muzycy z Wenezueli Japonii, Brazylii, Indii, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Ukrainy, Polski i Islandii. Swoją twórczość zaprezentują też młodzi polscy malarze, plastycy, scenografowie, projektanci mody, fotografowie i twórcy wizualni.