Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
WYWIAD. - Ja bym to nazwał raczej alternatywnym popem. Także dlatego, że popularności sensu stricto ta płyta mi nie przyniosła. Gdy robiliśmy w studiu utwór „Toto”, Paweł Cieślak puścił instrumental i powiedział: „Jakiś niezły popik tutaj leci”. Jeżeli ktoś potrzebuje ramek, to w porzo. Nie kluczę na siłę i nie zwodzę, bo to mnie bawi – po prostu cały czas interesuje mnie coś nowego. Jestem przeciwny ironicznemu dystansowaniu się do wszystkiego – mówi PATRYK PIETRZAK, łódzki muzyk i aktor (rocznik 1991).
12 PAŹDZIERNIKA 2022 - 4 GRUDNIA 2022

Muzyka baroku - Alberg Ensemble w Muzeum Miasta Łodzi

W październiku w Muzeum Miasta Łodzi rozpocznie się cykl czterech koncertów poświęconych muzyce dawnej w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Barokowej Altberg Ensemble – "Barokowe miraże” (pod patronatem „Kalejdoskopu”).
7 PAŹDZIERNIKA 2022 - 23 PAŹDZIERNIKA 2022

Łódzkie Spotkania Baletowe 2022

XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe odbędą się w dniach 7–23 X. W dotychczasowych edycjach wystąpiły niemal wszystkie najważniejsze zespoły baletowe Polski i świata, z Baletem XX Wieku Maurice’a Béjarta na czele. Festiwal jest bowiem przeglądem zjawisk modnych w danym okresie, ale też nowatorskich i wytyczających kierunki na przyszłość.
14 PAŹDZIERNIKA 2022 - 26 LISTOPADA 2022

Muzyka źródłowa i eksperymentalna

Pod hasłem „#Patroni2022_łódzkie pamięta” Łódzki Dom Kultury organizuje cykl koncertów w regionie łódzkim z okazji Roku Marii Konopnickiej oraz Roku Józefa Wybickiego. Projekt w sposób niebanalny i nieoczywisty nawiązuje do tych postaci
1 PAŹDZIERNIKA 2022 - 30 PAŹDZIERNIKA 2022

Deep Purple i The Cure w Atlas Arenie

Koncerty The Cure i Deep Purple oraz interaktywne przedstawienie w broadwayowskim stylu dla najmłodszych. To wszystko w Atlas Arenie.
od 30 WRZEŚNIA 2022 / 30 WRZEŚNIA 2022

Koncert symfoniczny i wystawa

Filharmoniczny piątek to kolejna sposobność do obcowania ze sztuką wiolinistyczną najwyższej próby. Dzieła epoki romantyzmu wykona Maciej Łabecki, na co dzień koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ oraz wykładowca klasy skrzypiec łódzkiej Akademii Muzycznej.
3 LISTOPADA 2022 - 5 LISTOPADA 2022

Soundedit w listopadzie

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w pierwszym tygodniu listopada. Organizatorzy ogłosili, że w sobotę (5 listopada) - dzień gali wręczenia statuetek Człowieka ze Złotym Uchem - wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield. Pierwszy dzień festiwalu - czwartek 3 listopada - dedykowany będzie zespołom wywodzącym się z Łodzi. Zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier.
29 WRZEŚNIA 2022

Polish Camerata gra Beethovena

Rozpoczęła się jesienna tura VII festiwalu "Polish Camerata swojemu miastu - Ludwig van Beethoven, spóźniony jubileusz". 
Po poprzednich sukcesach "Fortepiany Wolności" wracają pod retkińską tężnię solankową przy ul. Hufcowej 20. 7 VIII o godz. 19 wystąpi Marcel Baliński - pianista, kompozytor i animator kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Jan Szymański, instrumentalista z Albinowa zdobył główną nagrodę na 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (24-26 czerwca 2022 r.)