Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Soundedit to przecież festiwal producentów muzycznych – mistrzów w swojej dziedzinie. Można było się więc spodziewać, że jakość koncertów również będzie mistrzowska, jeśli chodzi o wykonanie i brzmienie. Tak się jednak nie stało i dopiero występ Midge’a Ure’a na finał drugiego dnia festiwalu okazał się produkcją profesjonalną pod każdym względem.
Zakończył się 13. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Podczas sobotniej gali nagrody Człowiek ze Złotym Uchem odebrali Midge Ure, frontman zespołu Ultravox, Tomasz Lipiński oraz członkowie duetu Skalpel – Marcin Cichy i Igor Pudło.
Koncert „Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz” odbędzie się w ramach Zaduszek Jazzowych 3 XI o godz. 19 w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury.
4 LISTOPADA 2021 - 5 GRUDNIA 2021

9. AŻ Festiwal

Opera, musical, spektakl taneczny. Dzieła dawne i współczesne, gatunki orkiestrowe i kameralne, muzyka poważna i tradycyjna. Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na kulturalne podsumowanie działalności jej pedagogów i studentów oraz wieczory z zaproszonymi gośćmi, czyli dziewiątą odsłonę AŻ Festiwalu.
28 MAJA 2022

Nick Mason w Łodzi

Nick Mason's Saucerful of Secrets to grupa perkusisty Pink Floyd. Zespół wystąpi na jedynym koncercie w Polsce 28 V 2022 roku w łódzkim Klubie Wytwórnia. Koncert odbędzie się w ramach trasy "The Echoes Tour". 

8 KWIETNIA 2022 - 10 KWIETNIA 2022

Marillion w Łodzi

Zespół Marillion po sukcesie artystycznym i frekwencyjnym dwóch poprzednich Marillion Weekends, które odbyły się w naszym kraju w 2017 i 2019 roku, ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów w Polsce. I znów wybór padł na Łódź. Marillion Weekend Poland odbędzie się zatem w Klubie Wytwórnia w dniach 8-10 IV 2022 roku.

do 29 WRZEŚNIA 2021 / 8 GRUDNIA 2021

Rezydencje video art - ruch / taniec

Scena Tańca Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych ogłasza otwarty nabór na rezydencję artystyczną w przestrzeni produkcji dzieła w zakresie sztuki filmowej „Video Art – Ruch / Taniec”.
Koncert „Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz” odbędzie się w ramach Zaduszek Jazzowych 3 XI o godz. 19 w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. To łódzka premiera projektu, który powstał w hołdzie dla Grzegorza Ciechowskiego w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą jego śmierci (zmarł 22 XII 2001 r.).
Zespół Dead Can Dance wyrusza w nową trasę koncertową „Europa – 2022”. Brendan Perry i Lisa Gerrard wraz zespołem powrócą do Polski po trzech latach. Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 5 V 2022 roku.
14 LISTOPADA 2021

Spontaniczny Igor Herbut

To pierwsza trasa z nominowanym do Fryderyka w kategorii "Muzyka poetycka” albumem tego artysty. Koncerty odbędą się w dziewięciu miastach, w tym w Łodzi. Na scenie Igorowi Herbutowi towarzyszyć́ będą̨: Tomasz Świerk, Przemek Świerk, Piotr Kołacz oraz Tomasz „Hary” Waldowski.