Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
29 LIPCA 2021 - 26 SIERPNIA 2021

Letnia Akademia Jazzu

14. Letnia Akademia Jazzu startuje 29 lipca. Cykl otworzą dwa młode zespoły Saturn V i Eabs. W Klubie Wytwórnia, odbędzie się dziesięć koncertów. Wystąpią tacy artyści jak Leszek Możdżer, Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin, Krzysztof Szmańda, Resina, Maciej Obara oraz Atom String Quartet.
Łódzki Dom Kultury zaprasza 6 VIII o godz. 19 na kolejną muzyczną odsłonę Lata w Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego.
Quintet Wojtka Mazolewskiego (WMQ) to jeden z najpopularniejszych zespołów jazzowych w Polsce. WMQ eksperymentuje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma nadal potencjał burzenia muzycznych schematów. Grupa wystąpi 19 VIII w Monopolis.


Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. Na scenie towarzyszą mu: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek "Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. 15 VIII projekt zostanie zaprezentowany w Monopolis.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zachęca do oglądania wystawy online „Aleksander Tansman – łodzianin, kompozytor, artysta”. Wystawę przygotowano z okazji 598. urodzin Łodzi. Aleksander Tansman odniósł światowy sukces, a jego muzyką zachwycali się m. in. George Gershwin i królowa Belgów Elżbieta Gabriela Bawarska. Przyjaźnił się z Charlie Chaplinem, Igorem Strawińskim, Arturem Rubinsteinem i Julianem Tuwimem.
„Czarno-białe ślady” to projekt muzyczny, który powstał w 2013 r. z okazji rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego. W sierpniu projekt zostanie zaprezentowany w Monopolis.
 
10 SIERPNIA 2021 - 15 SIERPNIA 2021

Pianistyczne kursy mistrzowskie

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie, których trzecia edycja rozpocznie się 10 VIII w łódzkiej Akademii Muzycznej. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 62 utalentowanych pianistów z całego świata.
1 SIERPNIA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

Muzyka w altanie

Akademia Muzyczna w Łodzi i Zielona Łódź, dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń, zapraszają na kolejny sezon plenerowych koncertów. Ponownie w sierpniowe niedziele dźwięki muzyki przyciągać będą spacerujących do serca Parku Źródliska I – zabytkowej koncertowej altany. Koncerty w każdą niedzielę od 1 do 29 VIII (godz. 17).
8 SIERPNIA 2021

Koncert Miśkiewiczów

Zduńskowolskie Centrum Integracji "Ratusz" zaprasza na koncert Doroty Miśkiewicz ze specjalnym udziałem Henryka Miśkiewicza - 8 VIII o godz. 17.
1 SIERPNIA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

Manu Summer Jazz Sundays

1 VIII - pierwszy koncert w ramach 12. edycji  Manu Summer Jazz Sundays. W tegorocznym cyklu, pod hasłem „Łódzkie saxy”, wezmą udział najlepsi saksofoniści. Cykl zainauguruje Michał Kobojek z zespołem.