Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
4 CZERWCA 2022

Kośmieja na toy piano

Organizatorzy cyklu „Fortepiany Wolności” koncert inauguracyjny w roku 2022 przygotowali przy Ławeczce Tuwima (ul. Piotrkowska 104). 4 VI o godz. 12 Adam Kośmieja wystąpi ze specjalnym programem przygotowanym z myślą o dzieciach i tych starszych, i tych młodszych.
31 MAJA 2022

Młodzi dyrygenci

Muzyka Edvarda Griega, Gustava Holsta, Scotta Joplina oraz ścieżka dźwiękowa z filmu „Amélie” zabrzmią na ostatnim w tym roku akademickim koncercie dyplomowym studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Młodzi dyrygenci – Małgorzata Błasiak, Joanna Błażejewicz, Szymon Panek, Tymoteusz Pietrzak – poprowadzą zespoły instrumentalne i chór mieszany.
3 CZERWCA 2022

Organowa prapremiera

Koncert symfoniczny, którego wydarzeniem będzie światowe prawykonanie II Koncertu organowego Elżbiety Sikory. Utwór, zamówiony przez Filharmonię Łódzką, wykona japońska organistka Mari Fukumoto. W programie wieczoru znajdzie się także I Koncert fortepianowy d-moll op. 15 Johannesa Brahmsa, którego partię solową wykona Denis Zhdanov, oraz Concerto grosso d-moll op. 6 nr 10 Georga Friedricha Haendla.
30 MAJA 2022

Muzyka dawnej Łodzi

Kompozycje Feliksa Halperna, Romana Ryterbanda i Aleksandra Tansmana wypełnią program ostatniego w tym roku akademickim koncertu z cyklu „Wieczory muzyczne”. Muzyka napisana przez twórców urodzonych w Łodzi i tu stawiających pierwsze muzyczne kroki, zabrzmi w wykonaniu artystów związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi.
Podczas tegorocznej edycji Studenckiej Wiosny Teatralnej w Lublinie (18–21 maja) spektakl dyplomowy studentów Katedry Musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi zdobył dwie nagrody.
Łódzka Orkiestra Kameralna Primuz wzięła udział w powstaniu płyty zespołu The Aristocrats – tria rockowych wirtuozów z Wielkiej Brytanii i USA. Album, który podsumowuje 10-letnią działalność formacji, ukaże się 3 czerwca.
Festiwal muzyki elektronicznej "Labirynt" odbędzie się 4 VI w klubie Willa w łódzkim parku Poniatowskiego. "Labirynt" to jedna z największych imprez na klubowej mapie Polski.
8 MAJA 2022 - 16 PAŹDZIERNIKA 2022

Beethoven wg Polish Camerata

VII festiwal Orkiestry Kameralnej Polish Camerata zaplanowany na rok 2022 pt. "Polish Camerata Swojemu Miastu - L. van Beethoven, spóźniony jubileusz" odnosi się do nieobchodzonego w roku 2020 z powodu pandemii jubileuszu 250-lecia urodzin Ludwiga van Beethovena - największego muzycznego rewolucjonisty.
W piątek 6 V Salę Koncertową Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2a wypełnią porywające dźwięki meksykańskiego kwintetu M5 The Mexican Brass.
8 LIPCA 2022 - 18 SIERPNIA 2022

Dobrze brzmiące lato

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa polskich artystek i artystów. Wydarzenie po raz drugi odbędzie się w Łodzi. Przez całe wakacje koncerty będą się odbywać na terenie EC1. Na świeżym powietrzu zagrają: Sobel, Kaśka Sochacka, Nosowska, Kult, Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Mery Spolsky. Zalewski, Brodka, Natalia Przybysz, Karaś/Rogucki, Kuba Badach, Vito Bambino i Sara.