"Czarno-białe ślady" w Monopolis | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

"Czarno-białe ślady" w Monopolis

Monopolis, Czarno-białe ślady

„Czarno-białe ślady” to projekt muzyczny, który powstał w 2013 r. z okazji rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego. W sierpniu projekt zostanie zaprezentowany w Monopolis.
 
Pierwszy koncert z tego cyklu odbył się przy ul. Mysiej w Warszawie, w niegdysiejszej siedzibie cenzury. Do początkowo dwuosobowego składu: Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański dołączył Kuba Nowak.

W październiku 2020 r., na zaproszenie dziennikarza Kamila Wicika w Radiu Gdańsk odbył się prezentujący projekt koncert, który najpierw został zarejestrowany, a teraz ukazał się na płycie. To wydawnictwo wypełnione nowymi, akustycznymi interpretacjami przebojów zespołu Republika, którego liderem był Grzegorz Ciechowski (zmarł 22 XII 2001 roku).

"Zagraliśmy zamknięty, wręcz intymny koncert, sprawiając sobie przyjemność występu w świetnym miejscu, w otoczeniu zawodowych realizatorów, prezentując nowe wersje znanych republikańskich utworów. Ale w szczególny sposób dotarło też do nas, że każdy przekaz czy artystyczna wiadomość muszą mieć możliwość dotarcia do odbiorcy. Potrzebujemy tej relacji jak tlenu. A pozbawieni jej pozwalamy na zadawanie zbyt wielu bezradnych pytań o sens naszej drogi. Zapis i przebieg tej sesji nagraniowej poleciał w radiowy eter i pozostaną na tej płycie. Zawsze warto zostawić po sobie jakieś ślady." - opowiadają muzycy projektu "Czarno-białe ślady".

Występ w Monopolis 14 VIII nie jest pierwszym łódzkim koncertem projektu. Czarno-białe ślady pojawiły się już w Łodzi podczas 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, który odbył się w październiku 2020 r.

materiały prasowe