Filharmonia w domu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Filharmonia w domu

Filharmonia Łódzka zmuszona była odwołać koncerty, warsztaty i wszystkie inne wydarzenia. Warto jednak nadal słuchać muzyki i czerpać ukojenie z kontaktu z nią. Instytucja zaprasza więc na swój Facebook i kanał YouTube, gdzie sukcesywnie zamieszcza fragmenty koncertów i relacje z najciekawszych wydarzeń w gmachu przy ul. Narutowicza.
Filharmonia zaprasza też na swój kanał w serwisie Spotify. Przygotowano tam playlistę z utworami, które miały zostać wykonane w FŁ podczas koncertów do końca marca.

FŁ zachęca także do zapoznania się z innymi aktualnymi możliwościami obcowania z muzyką, gdyż wiele szacownych instytucji udostępnia obecnie bezpłatnie swoje bogate archiwa. Na przykład The Metropolitan Opera w Nowym Jorku codziennie prezentuje jedną retransmisję przedstawienia pokazywanego wcześniej w serii "The Met: Live in HD". Początek transmisji o godz. 19.30, potem każde przedstawienie będzie dostępne jeszcze przez 20 godzin. W sobotę 21 marca będzie można obejrzeć "Łucję z Lammermooru" Gaetana Donizettiegoz udziałem Piotra Beczały i Mariusza Kwietnia.

Z inicjatywą udostępnienia swoich zasobów drogą internetową wystąpiła także Wiener Staatsoper. Spektakle zaczynają się o godz. 19 i pozostają dostępne przez 24 godziny. W programie m.in. "Walkiria" R. Wagnera, "Tosca" G. Pucciniego i "Wesele Figara" W.A. Mozarta. Usługa wymaga bezpłatnej rejestracji (link poniżej).

Jedna z najlepszych orkiestr świata, Berliner Philharmoniker, udostępnia swoją cyfrową salę koncertową. Link znajdą Państwo poniżej. Trzeba się tam zarejestrować (bezpłatnie) i użyć kodu BERLINPHIL Pełne wersje wykonań koncertowych oferuje także polska Filharmonia Narodowa na swoim kanale na YouTube.

Kategoria

Muzyka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.