Leszek Biolik dla młodych | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Leszek Biolik dla młodych

W miniony weekend (3-4 listopada) Leszek Biolik, znany i ceniony muzyk, realizator dźwięku i kompozytor, prowadził w Łódzkim Domu Kultury warsztaty dla młodych muzyków, na które złożyły się wykłady oraz ćwiczenia.
Gość dał się poznać jako osoba bezpośrednia i wymagająca. Był bardzo drobiazgowy, lecz starał się nie narzucać swojej wizji muzycznej. Cierpliwie słuchał prezentowanych utworów i często proponował proste zmiany aranżacyjne, które znacznie uatrakcyjniały oferowaną muzykę. Młodzi uważnie słuchali i dyskutowali, więc nic dziwnego, że ustalony wcześniej czas spotkanie trzeba było przedłużyć przedłużyć.

Leszek Biolik karierę zaczynał na początku lat 80. Grał w zespołach Śmierć Kliniczna, Daab, Madame i in. Lecz głośno o nim stało się w 1988 roku, gdy rozpoczął współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, a wkrótce trafił do reaktywowanej Republiki, której stał się mocnym filarem. Był współtwórcą tak znakomitych płyt jak „Siódma pieczęć” i „Republika marzeń”. Później współpracował z Martyną Jakubowicz, Markiem Kościkiewiczem, Stanisławem Soyką, Markiem Jackowskim, Robertem Gawlińskim, Małgorzatą Ostrowską, Piotrem Roguckim, Melą Koteluk, Izą Lach. Grał w zespołach Maanam i Wilki. W 2014 roku założył studio nagraniowe, w którym zrealizował m.in. płytę Janusza Radka, na której wystąpił jako gitarzysta basowy.

P. Reising

Kategoria

Muzyka