Light.Move.Festival. szuka pianistów! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =

Light.Move.Festival. szuka pianistów!

To będzie niecodzienna kombinacja światła i muzyki na żywo. Holenderscy artyści z kolektywu Mr.Beam ożywią bryłę cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego przy ul. Kilińskiego - iluminacją sterowaną… grą na fortepianie. Każde muśnięcie klawiszy zmieni wzór animacji. I chociaż Light.Move.Festiwal, w ramach którego rozbłyśnie cerkiew, odbędzie się pod koniec września, to teraz rusza otwarty nabór dla muzyków z całego kraju.
Keys of Light to projekt łączący muzykę i światło oraz mapping 3D z iluminacją zieleni. Interaktywną instalację świetlną przygotowuje uznany na świecie holenderski kolektyw artystów Mr.Beam, który przyjął zaproszenie odbywającego się we wrześniu w Łodzi Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła.

Zapraszamy publiczność festiwalu do tworzenia niezapomnianych melodii i olśniewających projekcji. Wspólnie rozświetlimy przepiękną cerkiew św. Aleksandra Newskiego – mówi Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Light.Move.Festival. – Czekamy na zgłoszenia zawodowych muzyków i pianistów amatorów, którzy chcieliby swoją grą współtworzyć mapping na zabytkowej cerkwi. Jedno delikatne naciśnięcie klawisza stanie się wielkim gestem na fasadzie budynku – zachęca.
Fundacja Lux Pro Monumentis, organizator Light.Move.Festival. nie określa gatunku muzyki, która ma rozświetlać cerkiew. – Wszystkie gatunki i style są mile widziane, zarówno utwory klasyczne, jak i fortepianowe aranżacje muzyki popularnej i współczesnej – podkreśla Beata Konieczniak. 

Nie ma również żadnych ograniczeń wiekowych. Wiadomo też, że każdy z pianistów będzie mógł wykonać dziesięciominutowy recital, który stanie się częścią Festiwalu Światła i stworzy okazję do zaprezentowania swojego talentu naprawdę szerokiej publiczności.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła odbędzie się w dniach 27-29 września w godzinach 19-24, natomiast nabór pianistów rozpoczyna się już teraz. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy wysłać e-mail na adres: biuro@lmf.com.pl z informacjami kontaktowymi i utworami, które chciałbyś zagrać oraz próbką własnych umiejętności – linkiem do nagrania. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca sierpnia. Aplikacje oceni komisja złożona z przedstawicieli organizatora, zawodowych muzyków oraz przedstawicieli szkół muzycznych.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival organizowany jest w Łodzi od 2011 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth-Grzybowski, którzy zachwyceni postindustrialną, ale też eklektyczną architekturą Łodzi postanowili stworzyć wydarzenie, podkreślające piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Każdego roku festiwal gromadzi tłumy łodzian i przyjezdnych zafascynowanych nie tylko kinetyczną sztuką światła, ale również wysokim poziomem artystycznym programu.

Kategoria

Muzyka
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.