„Miłość ci wszystko wybaczy" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

„Miłość ci wszystko wybaczy"

Renata Banacka Foto: archiwum artystki

Ogród Biblioteki w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza na koncert Renaty Banackiej-Walczak zatytułowany „Miłość ci wszystko wybaczy”.  Spotkanie z piosenką międzywojenną to kolejne wydarzenie Muzycznego Lata w Ogrodzie.
Renata Banacka-Walczak jest aleksandrowianką, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, wokalistką, dyrygentką chórów, nauczycielką wokalu w ŁDK i MDK. Przygotowała koncert poświęcony największym polskim artystom 20-lecia międzywojennego. W repertuarze znajdziemy piosenki Hanki Ordonówny takie jak "Miłość Ci wszystko wybaczy" czy „Miasteczko znam w Barcelonie", a także nieśmiertelny hit tamtych czasów "Święty Antoni".W programie koncertu odnajdziemy też przeboje śpiewane przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę i Zulę Pogorzelską. W większości  będą to utwory kabaretowe tamtych czasów, które do dziś cenione są za kunszt kompozytorski i wykonawczy. Śpiewać i snuć opowieści o złotych latach 20-tych będzie Renata Banacka-Walczak przy akompaniamencie Ireneusza Walczaka – gitara elektryczna i basowa oraz Michała Makulskiego – fortepian.

W związku z tym, że koncert odbędzie się w czasie epidemii organizatorzy  przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub zachowaniu 2-metrowej odległości miedzy sobą w trakcie uczestnictwa w imprezie. Koncert odbędzie się niezależnie od pogody, dlatego organizatorzy zachęcają też do zabrania parasoli, peleryn i kaloszy. 

Koncerty organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym i organizacyjnym  Gminy Aleksandrów Łódzki , przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim oraz dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie.

Miejsce: Ogród Biblioteki Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
Czas: 12.07.2020 r. godz.16.00

mat.prasowe/red