Nowomowa w stylu punk | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

Nowomowa w stylu punk

Nowomowa, fot. Julia Walniczek

Wydarzenie "Jesienna fala" to koncerty zespołów: mona polaski i Nowomowa w łódzkim klubie Wooltura. Po koncertach odbędzie się after party przy nowej fali, post punk, zimnej fali, alternatywie lat 80. i 90. Bilety w cenie 25 zł dostępne są przy wejściu - 10 XII., godz. 20.30.
mona polaski 
Grupa mona polaski to młodzieżowy zespół konceptualny założony w 2018 roku w Łodzi przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku.
Gatunki muzyczne, w jakich porusza się zespół, najlepiej oddaje termin "współczesna muzyka rozrywkowa". Ich inspiracje kierują się w stronę: nowej fali, post punka, zimnej fali oraz polskiej alternatywy. Teksty utworów w języku polskim opowiadają o niespełnionych miłościach i ostrych potańcówkach, kończących się bólem głowy i bólem serca.
Debiutancka płyta „Folklor”, wydana w marcu 2019 roku, została świetnie przyjęta przez dziennikarzy muzycznych oraz odbiorców na koncertach i festiwalach.
Obecnie zespół pracuje nad swoim drugim albumem. Skład: Karol Stolarek – wokal i syntezatory  /  Wit Zarębski - bas i moog  /  Michał Gibki – gitara i syntezatory.

Nowomowa
Wrocławski zespół założony w 2016 r. Grupa wykonuje muzykę zainspirowaną postpunkową sceną lat 80. oraz współczesną muzyką alternatywną. Jej brzmienie jest pełne emocji, energii oraz historii z życia. W październiku 2019 roku grupa wydała swój pierwszy album zatytułowany "Debiut". Nowomowa była finalistą w Muzycznej Bitwy Radia Wrocław (2017 II miejsce), Jarocińskich Rytmach Młodych (2018 II miejsce) oraz na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (2018, III miejsce). Grupa supportowała m.in.: Świetliki, Made in Poland, Pogodno, Nosowską, Luxtorpedę czy Tempers. Skład zespołu: Damian Cywiński, Wojciech Dziedzicki, Albert Gancarz, Jakub Legendziewicz i Szymon Kasprolewicz.

materiał prasowy