Ostatni taniec Bass Astral | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Ostatni taniec Bass Astral

Bass Astral x Igo, fot. Tomek_Klinger

Po sześciu latach duet Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Jesienią 2021 roku duet zagra ostatnią trasę koncertową: Bass Astral x Igo Ensemble - "Last Dance". Podczas występów będzie można usłyszeć największe przeboje grupy w nowych aranżacjach oraz nowe utwory z jej ostatniej płyty “Satellite”. Album będzie miał premierę 27 VIII. Jeden z koncertów w Łodzi jest od dawna wyprzedany. Zdecydowano się zorganizować drugi.
Duet Bass Astral x Igo tworzą: producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty.

Duet ma na koncie dwa albumy długogrające. W 2016 roku zadebiutował krążkiem „Discobolus”, a w marcu 2018 roku wyruszył w trasę, by promować drugą płytę - „Orell”. W ciągu sześciu lat działalności zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in.: Open'er Festival, Audioriver, Kraków Live Festival, OFF Festival. Duet pojawił się również na trasie Męskiego Grania, a Igo dwukrotnie znalazł się wśród członków Męskie Granie Orkiestra. Zespół ma także na koncie minitrasę w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszyły: kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. W 2020 roku Igor i Kuba zaprosili do współpracy muzyków, z którymi stworzyli projekt Bass Astral x Igo Ensemble.

W Klubie Wytwórnia duet wystąpi 22 i 23 IX.

Zespół wystosował oświadczenie, w którym czytamy: “Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te wiele lat wydarzyło się, naprawdę sporo.
Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju. To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski czy wywiady.
Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni.
Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los.
Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy - nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało "kopa" do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami! Tym samym trasa Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance to nasza ostatnia wspólna trasa koncertowa, na którą serdecznie zapraszamy!".

materiał prasowy