Pamięci Grażyny Bacewicz | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

Pamięci Grażyny Bacewicz

W roku 2019 nazwisko Grażyny Bacewicz szczególnie często pojawiało się w programach koncertowych, a to za sprawą dwóch rocznic: 110 rocznicy urodzin i 50-lecia śmierci kompozytorki. Poświęcony jej będzie też koncert w najbliższy piątek.
„Muzyka na smyczki, trąbki i perkusję”, która znajdzie się w programie, jest zapowiedzią nowego etapu w twórczości kompozytorki, kojarzonej w znacznym stopniu z nurtem neoklasycznym. Tymczasem "Muzyka..." świadczy o zainteresowaniach sonorystycznych - związanych z poszukiwaniem nowych jakości brzmieniowych. Udział trąbki w tym utworze zdeterminował wybór innych pozycji repertuarowych. Usłyszymy dwa koncerty na dwie trąbki: barokowego mistrza Antonia Vivaldiego oraz współczesnego kompozytora australijskiego Brendana Collinsa. W programie znajdzie się też klasyczne Mozartowskie divertimento oraz I Symfonia „Klasyczna” Siergieja Prokofiewa z 1916 roku – bodaj najbardziej znany utwór reprezentujący styl neoklasyczny. Koncert poprowadzi Agnieszka Nagórka, zajmująca się zarówno dyrygenturą symfoniczną, jak i operową.

Podczas koncertu istnieje możliwość skorzystania z bawialni dla dzieci. Cena biletu do bawialni wynosi 15 PLN. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowych informacji udzielają kasy FŁ.

Przed koncertem, o godz. 18.15, flharmonia zaprasza na spotkanie, podczas którego o muzyce i artystach opowie Małgorzata Janicka-Słysz. Wstęp wolny.