Zygmunt Gzella – dyrygent i pedagog | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Zygmunt Gzella – dyrygent i pedagog

Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na prezentację książki „Zygmunt Gzella – dyrygent i pedagog” pod redakcją prof. AM dr Ewy Kumik.
Zawartość publikacji to efekt pracy kilkorga autorów, którzy z różnych perspektyw – zawodowej, prywatnej i artystycznej – przyglądali się życiu profesora Gzelli, a swoje odkrycia, wraz z licznymi materiałami archiwalnymi, zamieścili w monografii.

Wydarzenie odbędzie się 27 I o godz. 17 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Książka „Zygmunt Gzella – dyrygent i pedagog” powstała z inicjatywy dr Ewy Kumik, prof. AM. Autorami artykułów o różnych aspektach życia zawodowego i prywatnego Zygmunta Gzelli, są: Rafał Gzella, Ewa Kumik, Ilona Grzesiak, Krystyna Pietranek-Kulis, Barbara Sobolczyk, Krzysztof Grzeszczak i Ewa Kowalska-Zając. Na kartach książki profesora wspominają również członkowie rodziny, współpracownicy i studenci.

W recenzji wydawniczej do publikacji dr hab. Marcin Łukaszewski, prof. UMFC pisze: „Bardzo wartościowe jest wszechstronne spojrzenie na postać byłego Rektora łódzkiej uczelni muzycznej, począwszy od naświetlenia dziejów jego życia, poprzez ukazanie jego wszechstronnej i zróżnicowanej działalności – dyrygenta, niezwykłego organizatora, społecznika, krytyka muzycznego, osoby bardzo mocno zaangażowanej w rozwój i krzewienie idei wychowania muzycznego w Polsce”.

Na zakończenie wieczoru wspomnień wystąpi Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Dawida Bera. Zespół wykona utwory a capella, m.in.: Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Stanisława Wiechowicza, Marka Raczyńskiego, Arvo Pärta i Ernsta Tocha.

Limit miejsc zgodny z aktualnymi restrykcjami sanitarnymi.

więcej informacji TUTAJ