Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
WYSTAWA. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi powróciła do jednego konkursu na najlepsze dyplomy magisterskie i licencjackie pod nazwą Prime Time (przez jakiś czas funkcjonowały dwa osobne konkursy) – w ten sposób dostajemy podsumowanie całorocznej pracy uczelni w różnych dziedzinach sztuk pięknych i użytkowych, na dwóch poziomach kształcenia. Konkursowa wystawa odbywa się do 17 III 2023 w Art_Inkubatorze – a lokowanie uczelnianych wydarzeń poza siedzibą szkoły zawsze sprawia, że przestają być one uczelniane, a stają się łódzkie.
RECENZJA. O wszechświecie i procesach, w wyniku których powstała nasza rzeczywistość, wiemy coraz więcej, jednak – jak u zarania ludzkości – w obliczu potężnych zjawisk wciąż odczuwamy bojaźń i drżenie, a ogrom kosmosu pozostaje dla nas niepojęty. Od zawsze do tłumaczenia świata służyły ludziom mity. Jak objąć rozumem całą tę złożoną rzeczywistość, która narodziła się z odprysków materii, z gazów i błyskawic? A może wcale nie ma takiej konieczności? „Szkice mityczne” Marka Saka skłaniają do takich refleksji. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
17 MARCA 2023 - 14 KWIETNIA 2023

Pejzaż łódzki Barbary Olejarczyk

Wystawę Barbary Olejarczyk "Pejzaż łódzki" zaplanowano w Ośrodku Górna (MSK: Górna) przy ul. Siedleckiej 1. Wernisaż 17 III o godz. 18.
10 MARCA 2023 - 15 KWIETNIA 2023

Szwedzkie pejzaże

W łęczyckim domu kultury można oglądać akwarele szwedzkich artystów współczesnych. Wernisaż wystawy: 10 III o godz. 17.
10 MARCA 2023 - 10 KWIETNIA 2023

Tryptyk Dariusza Młynarczyka

Muzeum Fabryki zaprasza na wystawę „Tryptyk muzealny” Dariusza Młynarczyka. Otwarcie 10 III o godz. 17. Wcześniej tryptyk był prezentowany w Łowiczu i Zgierzu.
600. urodziny to nie lada okazja do świętowania – do celebracji przyłącza się także Manufaktura. Projekt artystyczny LODZ600 sięgnie do korzeni włókienniczej historii miasta…
9 MARCA 2023 - 9 MAJA 2023

Skierniewickie monidła

W siedzibie Akademii Twórczości działającej przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach od 9 marca będzie można oglądać wystawę pod tytułem „Monidła i nie tylko…”
Do 17 III trwa wystawa konkursu Prime Time 2022 na najlepsze dyplomy zrealizowane w 2022 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas wernisażu 3 III wręczono nagrody.
17 MARCA 2023 - 23 KWIETNIA 2023

Ciało własne czy obce?

"Ciało obce / Ciało własne" - wystawa prac z kolekcji Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. Otwarcie 17 III o godz. 18 w Galerii Re:Medium. Ciało w rękach artystów jest posłuszne i podatne na zmiany.
10 MARCA 2023 - 30 KWIETNIA 2023

"W kontakcie" z Omiecińską

43 obrazy namalowane w ciągu kilku ostatnich lat przez Katarzynę Omiecińską będzie można oglądać na wystawie „W kontakcie” w Łaskim Domu Kultury. Będą tam obrazy tworzone w różnych technikach: suche i olejne pastele, akryle, rysunki oraz kolaże. W niektórych pracach te techniki będą się łączyć, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.