Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Gdy pojawia się wystawa sztuki o tematyce historyczno-patriotycznej, jedni są zachwyceni, inni zniesmaczeni. Tych, których ona odrzuca, spróbuję mimo wszystko przekonać: pal sześć duże przegadane obrazy olejne – kunsztu Tadeusza Kokietka należy szukać w małych rysunkach tuszem i akwarelach. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
RECENZJA. Pandemiczna niepewność wciąż wymusza szukanie nietypowych rozwiązań dobrych na każdą ewentualność. Jednym z nich jest wystawa w ramach tegorocznej edycji festiwalu Łódź Czterech Kultur, rozlokowana w 26 miejscach na wolnym powietrzu w całym mieście. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka
od 4 WRZEŚNIA 2021

Dwie wystawy w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż dwóch wystaw, przygotowanych we współpracy z Myślenicką Grupą Fotograficzną - 4 IX o godz. 16 w budynku MCK PGE Giganty Mocy.
od 17 WRZEŚNIA 2021

Z drzeworytni Andrzeja Nowickiego

Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na wystawę prac Andrzeja Nowickiego, który w Pabianicach prowadzi swoją drzeworytnię, tworząc m.in. drzeworytnicze kule, z których odbitki powstają podczas toczenia ich po papierze. Otwarcie ekspozycji "16 Pieśni nad Pieśniami" 17 IX o godz. 17.
do 5 WRZEŚNIA 2021 / od 24 WRZEŚNIA 2021

Warsztaty z tworzenia publikacji fotograficznej

Weź udział w warsztatach z tworzenia publikacji fotograficznej i opublikuj swoje prace w magazynie "Ton" Szkoły Filmowej w Łodzi. Warsztaty są przeznaczone dla studentów kierunków związanych ze sztukami wizualnymi.
RECENZJA. Piotr Wypych z przymrużeniem oka odwołuje się do koncepcji „decydującego momentu” w fotografii (ukutej przez Cartier-Bressona) – w jego przypadku decyduje nie tyle przypadkowy moment, ile rozbłysk wizualnej świadomości autora, gdy nagle dostrzega i uwiecznia ciekawy układ form czy kontrast światła i cienia. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
„Beauty Bałuty” to tytuł nowego neonu artystycznego, który można oglądać na bocznej ścianie budynku przy ul. Wojska Polskiego 40 (przy skrzyżowaniu z ul. Franciszkańską). Praca o wymiarach 5,5 m x 2,5 m przedstawia słowo „Bałuty”, w którym litery „ał” co 4 sekundy zmieniają się na litery „ea” i na odwrót. Autorem projektu jest łódzki grafik Gouda.
2 WRZEŚNIA 2021 - 24 PAŹDZIERNIKA 2021

Hunger of painting

Wystawa prac twórców z kręgu prof. Ryszarda Hungera zostanie otwarta w Ośrodku Propagandy Sztuki 2 IX o godz. 18. Łączy ich chęć eksperymentowania.
3 WRZEŚNIA 2021 - 30 WRZEŚNIA 2021

Potrzeba porządku - Agnieszka Wasiak

Prace Agnieszki Wasiak, wykonane techniką własną z papieru, można oglądać w BWA w Sieradzu. Otwarcie wystawy "Rytm piękna" 3 IX o godz. 18.
27 SIERPNIA 2021 - 10 PAŹDZIERNIKA 2021

Opis świata w zagrożeniu

"Nowy wspaniały świat" - wystawa prac 29 uczestników warsztatów fotograficznych. Otwarcie 27 VIII o godz. 18.