Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
10 KWIETNIA 2024 - 10 MAJA 2024

Interferencje Piotra Skowrona

Galeria Politechnika zaprasza na wystawę grafik Piotra Skowrona. Wernisaż - 10 IV o godz. 18.
RECENZJA. Znakomity tytuł wystawy w Kamienicy Hilarego Majewskiego – „Sielanka. Co artyści uprawiają?” – wydaje się wystarczającą zachętą do jej obejrzenia, mimo to spróbuję zachęcić dodatkowo: można tu doświadczyć sztuki czułej w obu znaczeniach tego słowa. Czułej na problemy współczesności i z czułością traktującej podlegające tym problemom obiekty swojego zainteresowania. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Muzeum Sztuki w Łodzi otworzyło 3 IV 2024 r. wystawę stałą "Zygmunt Krauze. Archiwum twórcze", związaną z bezprecedensowym zakupem przez muzeum wszystkich rękopisów dzieł Zygmunta Krauzego.
RECENZJA. Zanim w Ośrodku Propagandy Sztuki zostaną wystawione prace nagrodzone w Konkursie im. Strzemińskiego – Sztuki Piękne dla studentów ASP w Łodzi mnogość propozycji młodych artystów można oglądać w budynkach Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Wojska Polskiego. W tegorocznej, 41. edycji propozycji jest 155, w tym wieloskładnikowe cykle. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
11 KWIETNIA 2024 - 12 MAJA 2024

Pocztówki Artura Chrzanowskiego

Galeria Pop up Ogrodowa8 zaprasza na wystawę Artura Chrzanowskiego "Miejsca i czasy". Wernisaż i spotkanie z autorem 11 IV o godz. 18.
6 KWIETNIA 2024 - 27 KWIETNIA 2024

Sztuczna inteligencja w komitywie z malarstwem

Od 6 IV w Muzeum Fabryki w Manufakturze można oglądać wystawę malarstwa Marka Pękacza „50 obrazów do końca życia”. Wystawa łączy tradycyjne malarstwo z nowoczesną technologią.
6 KWIETNIA 2024 - 28 KWIETNIA 2024

Portrety Straszewskiego

Akademickie Centrum Designu zaprasza na wystawę fotografa modowego Marka Straszewskiego "1 2000 2024". Wernisaż - 6 IV o godz. 19.30. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia przedstawiające takie osobistości jak: Natalia LL, Zbigniew Libera, Józef Robakowski, Tomasz Kot czy Tadeusz Rolke.
RECENZJA. Okazuje się, że proste, wynikające z potrzeby serca i umęczonej niesatysfakcjonującą pracą głowy malarstwo jest w stanie oddać wyrafinowaną złożoność rzeczywistości. W obrazach Erwina Sówki łączą się pozornie odległe światy wierzeń z różnych rejonów i czasów, okultyzm oraz misterium powstawania i przekazywania życia. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
5 KWIETNIA 2024 - 30 KWIETNIA 2024

Przestrzeń, zmysły, struktury

BWA w Sieradzu zaprasza na wystawę prac Katarzyny Rumińskiej „FDM Identity”. Otwarcie 5 IV o godz. 18.
do 31 MAJA 2024

Angelika Markul w Szklarni

Galeria Szklarnia w Szkole Filmowej zaprasza na wystawę prac Angeliki Markul. Pokaz inicjuje w galerii indywidualne spotkania z uznanymi artystami, których dorobek funkcjonuje w światowym obiegu sztuki.