Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
ROZMOWA. Język „Potopii” pasożytuje na kulturze popularnej, ale też na kulturze graficznej państwa narodowego, kulturze wizualnej Polski - mówi młody artysta Kacper Szalecki w rozmowie z Joanną Glinkowską.
do 30 KWIETNIA 2021

Portrety nieznajomych

Jej inspiracją są ludzie, przechodnie na ulicach, goniący za jakimś celem w różne strony. W Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli można oglądać wystawę prac Oliwii Stęsickiej.
14 MARCA 2021 - 13 CZERWCA 2021

Frasobliwi w Łowiczu

Łódzki Dom Kultury i Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę „Nie tylko Frasobliwy… Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego”. Otwarcie 14 III o godz. 15.
IN MEMORIAM. Stanisław Fijałkowski, jedna z najważniejszych postaci polskiej sztuki ostatniego półwiecza – nie ma w tym słowa przesady – artysta o utrwalonej randze międzynarodowej, którego dzieła znalazły się w kolekcjach blisko 70 muzeów światowych. Także tych najbardziej prestiżowych. Obrazy i grafiki Fijałkowskiego są w nowojorskim Museum of Modern Art, londyńskiej Tate Galery, São Paulo Museum of Art, Galerii Tretiakowskiej, nie licząc zbiorów wszystkich największych polskich muzeów. Pisze Gustaw Romanowski. 
GALERIA KALEJDOSKOPU. To miejsce oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Łukasz M. Sadowski, historyk sztuki związany z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezentuje prace Krzysztofa Wieczorka.
26 LUTEGO 2021 - 11 KWIETNIA 2021

Sztuka w izolacji

"Zmniejszanie dystansu. Viktoria Górko, Natalia Konca, Alicja Ostrowska" - wystawa w Galerii Bałuckiej. Wernisaż live na Facebooku galerii: 26 II, godz. 18.
Wiedźmin, czyli Geralt z Rivii, został bohaterem marki Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które powstaje w EC1 Łódź - Miasto Kultury. – Wybór tej postaci jako symbolu powstającej instytucji był oczywisty – mówi Adam Radoń, kierownik CKiNI, Projekt postaci narysował jeden z czołowych polskich twórców graficznych Przemysław Truściński „Trust”.
RECENZJA. Tak jak świat składa się z atomów, a nasz obraz świata – z ułamków rzeczywistości, pamięci, wyobrażeń, tak fotoobiekty Krzysztofa Cichosza zbudowane są z drobinek, które dopiero w oku widza, i tylko oglądane pod odpowiednim kątem, układają się w odpowiednie kształty. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
19 LUTEGO 2021 - 11 KWIETNIA 2021

Wystawa Elżbiety Baneckiej

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dąbrowskiego 5 zaprasza 19 II o godz. 19 na wernisaż wystawy Elżbiety Baneckiej "Iware-Komon".
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza do udziału w warsztatach twórczych online Konstrukcja/Dekonstrukcja/Zabawa słowem obrazem/Przestrzeń do budowania nowych treści na bazie wyjściowej formy poetyckiej oraz wizualnej.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.