212. Aukcja Dzieł Sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

212. Aukcja Dzieł Sztuki

Obraz Leona Tarasewicza (fragment)

W sobotę 19 IX łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 212. Aukcję Dzieł Sztuki dawnej i nowoczesnej. Oferta zawiera 107 pozycji i składa się z obrazów, grafik, rzeźb, starych map i rzemiosła artystycznego. Najdroższym obiektem jest dzieło Leona Tarasewicza, czołowego polskiego malarza abstrakcjonisty, wystawione z ceną wywoławczą 49 000 zł.
Awangardowe kompozycje łódzkich twórców: Lecha Kunki, Bolesława Utkina czy Andrzeja Gieragi wyceniane są po kilkanaście tysięcy. Będzie też można kupić grafiki artystów o światowej sławie m.in. litografie Marca Chagalla, w bardzo przystępnych cenach - 800 i 850 zł. Oferta aukcyjna zawiera dzieła malarzy tworzących w okresie międzywojennym, jak Samuel Finkelstein, Józef Kowner, Maurycy Trębacz i Antoni Trzeszczkowski oraz powojennych Wiesława Garbolińskiego czy Józefa Wasiołka. Miłośników historii może zainteresować zbiór kilkunastu XVII/XVIII-wiecznych map powstałych w okresie najazdu szwedzkiego na Polskę.

Cała oferta aukcyjna jest prezentowana w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze i tam też odbędzie się aukcja. Osoby zainteresowane przybyciem na imprezę proszone są o wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie pracowników firmy, gdyż liczba możliwych do przyjęcia klientów jest ograniczona.

Wszystkie przeznaczone do sprzedaży obiekty można zobaczyć na stronie www.ryneksztuki.eu i licytować albo przez telefon, albo wykorzystując portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Szczegółowych informacji jak z nich korzystać udzielają pracownicy domu aukcyjnego. Aukcja i jej transmisja w przestrzeni wirtualnej rozpoczną się o godz. 12:00.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.