49. Aukcja Promocyjna | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
6 + 8 =

49. Aukcja Promocyjna

Obraz Pauliny Zalewskiej

W sobotę 15 II łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 49. Aukcję Promocyjną, w czasie której wystawionych będzie na sprzedaż 128 obrazów, grafik i prac ceramicznych wykonanych przede wszystkim przez absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
Wszystkie dzieła są obecnie prezentowane w salonie firmy, przy ul. Wschodniej 69 (I piętro), ale można je też zobaczyć na stronie www.ryneksztuki.eu.

Oferta cechuje się dużą różnorodnością – są prawie fotograficzne pejzaże Wojciecha Piekarskiego, ekspresyjne sceny rodzajowe Magdaleny Połacik i Piotra Romanowskiego, reprezentujące tzw. realizm magiczny obrazy Pauliny Zalewskiej i Moniki Synak oraz abstrakcyjne kompozycje z pogranicza malarstwa materii i geometrii, m.in. Wojciecha Kalety, Pawła Krzemińskiego i Błażeja Ostroucha. Autorami ceramicznych figurek i naczyń są Agata Bącela, Donata Lesińska, Paula Solańska i Łukasz Orfiniak. Na sprzedaż wystawiono też rzeźbę Piotra Woźniaka, którego iluminujące obiekty są obecnie prezentowane na wystawie „Mongrels of Tomorrow” (Kundle jutra) w Galerii ELart.

Ceny wywoławcze wszystkich oferowanych kolekcjonerom i miłośnikom sztuki dzieł wynoszą od 100 do 600 zł i zachęcają do kupowania.

W aukcji będzie można wziąć udział osobiście lub licytować przez telefon oraz internet. Początek licytacji w sobotę o godz.12:00, wstęp jest wolny, ale osoby zainteresowane zakupami proszone są o wcześniejszą rejestrację.

49. AUKCJA PROMOCYJNA
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro),
sobota, 15 lutego 2020 r., godz.12:00
Aukcja pod patronatem honorowym rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak

1. Dominika Adler(ur.1973) Kafle w deszczu(2018) sygn.l.d.    akryl, płótno    54x73    450,-
2. Dominika Adler Gdańsk 9000 m(2017) sygn.l.d.    akryl, płótno/płyta    70x50   400,-
3. Joanna Aninowska(ur.1975) Szczęśliwej podróży(2020) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    100x80    550,-
4. Joanna Aninowska Kabaret „Rosa Night”(2019) sygn.dat.l.d.    akryl, płótno   60x60    400,-
5. Joanna Aninowska Bujanie w obłokach(2019) sygn.dat.l.d.    akryl, olej, płótno   80x80    500,-
6. Svitlana Antsyborenko(ur.1997) Miłość(2019) sygn.na odwrociu     gwasz, papier     13.7x19.8    200,-
7. Agata Bajszczak(ur.1982) Me, myself and I(2016) sygn.p.d.   akryl, płótno   80x80    500,-
8. Agata Bajszczak Brightness(2018) sygn.p.d.   akryl, płótno   50x70    400,-
9. Agata Bącela(ur.1974) Kubek fioletowy sygn.  ceramika szkliwiona   wys.12    80,-
10. Agata Bącela Patera pomarańczowa sygn.  ceramika szkliwiona    39x19   180,-
11. Agata Bącela Patera wiosenna sygn.  ceramika szkliwiona    7.5x38x25   250,-
12. Krystyna Bącela(ur.1951) Wazon sygn.   ceramika szkliwiona   wys.28.7   190,-
13. Magdalena Bezat(ur.1979) Szczęśliwego Nowego Roku(2020) sygn.na odwrociu    akryl, płótno  41x27  300,-
14. Beata Bugaj-Tomaszewska(ur.1977) Spotkanie-stolik herbaciany(2019) sygn.    akryl, emalia, lakier, drewno
      wys.65.5, blat 39x21.5   300,-
15. Beata Bugaj-Tomaszewska Obraz 1 z cyklu „Droga”(2019) sygn.na odwrociu    olej, płótno  100x120  600,-
16. Damian Ciszek(ur.1995) Szkodnik(2017) sygn.na odwrociu   assemblage, olej, akryl, płótno   38x20    300,-
17. Damian Ciszek Kobieta z autobusu(2018) sygn.dat.p.d.  sitodruk, papier (e.a.)   100x70   150,-
18. Agnieszka Figurska(ur.1971) Metropolie 82(2020) sygn.p.d.    akryl, płótno    60x100    500,-
19. Agnieszka Figurska Metropolie 83(2020) sygn.p.d.    akryl, płótno    90x70     500,-
20. Szymon Frankiewicz(ur.1990) Ile warte są kamyczki? sygn.p.d.   akryl, płótno   81x140    600,-
21. Szymon Frankiewicz Pasożyty(2018) sygn.p.d.   akwaforta, tinta (7/8)    44.3x49.5 (100x70 z p-p)   150,-
22. Klaudia Funkiewicz(ur.1991) Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu    akryl, spray, płótno    100x100   600,-
23. Izabela Gałązka(ur.1984) Backstage IV(2019) sygn.dat.p.d.     akryl, płótno   92x73   500,-
24. Piotr Gola(ur.1985) Z nadzieją na przyszłość(2018) sygn.p.d.     olej, technika własna, płótno    110x80   550,-
25. Piotr Gola Przebłyski wspomnień II(2018) sygn.p.d.     olej, technika własna, płótno     100x70   500,-
26. Piotr Gola Z głową w chmurach(2019) sygn.na odwrociu     olej, płótno     80x60    450,-
27. Paula Graczyk(ur.1992) Bez tytułu 4(2019) sygn.na odwrociu    olej, płótno   50x40 (52.5x42.5 z ramą)   500,-
28. Paula Graczyk Bez tytułu 5(2019) sygn.na odwrociu    olej, płótno   60x50    400,-
29. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979) Bez tytułu I(2020) sygn.dat.p.d.   gwasz, pastel, papier   66.7x44
      (70x50 z antyramą)   380,-
30. Julita Grzejdziak-Dyła Bez tytułu II(2020) sygn.dat.p.d.    gwasz, pastel, papier   62.8x38.5 (70x50
      z antyramą)   380,-
31. Paulina Grzelińska(ur.1996) Harmonia(2017) sygn.dat.p.d.   sucha igła (4/5)   29.7x20.7 (50x35 z p-p)   120,-
32. Paulina Grzelińska Myśl(2019) sygn.dat.p.d.    sitodruk (5/10)   50x50    120,-
33. Katarzyna Grzonka(ur.1995) Młodość II(2019) sygn.na odwrociu    olej, akryl, płótno    70x50    400,-
34. Katarzyna Grzonka Ona(2019) sygn.na odwrociu   olej, akryl, płótno    70x50     400,-
35. Tomasz Haładaj(ur.1996) Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu    akryl, płótno  50x74 (55.5x75.5 z ramą)  450,-
36. Marta Horodniczy(ur.1983) Beagle(2019) sygn.p.d.   technika mieszana, papier  30x30   (42.5x42.5 z ramą)
      340,-
37. Marta Horodniczy Poprzyglądam się(2019) sygn.p.d.    technika mieszana, papier    30x30 (42.5x42.5 z ramą)
      340,-
38. Joanna Jamielucha(ur.1991) Niedźwiedź polarny(2019) sygn.na odwrociu      akryl, płótno   100x100    600,-
39. Joanna Jamielucha Różowy rogacz(2019) sygn.na odwrociu     akryl, płótno   100x80    550,-

40. Beata Jarmuż-Socha(ur.1978) Labirynt(2019) sygn.dat.p.d.    technika mieszana, papier   50.5x61.5 (w ramie)
      500,-
41. Beata Jarmuż-Socha Przenikanie(2019) sygn.dat.l.g.     collage    30.5x21.5 (w ramie)  380,-
42. Beata Jarmuż-Socha Spacer(2019) sygn.p.d.dat.l.d.    collage   18x24 (20.5x26.5 z ramą)   380,-
43. Wojciech Kaleta(ur.1981) Pamięć. Część trzecia(2019) sygn.na odwrociu    olej, płótno   80x60     450,-
44. Wojciech Kaleta Dokładnie tak(2019/2020) sygn.na odwrociu     olej, płótno    65x81    450,-
45. Wojciech Kaleta Temat złożony(2019) sygn.na odwrociu     olej, płótno    65x81    450,-
46. Dominika Kapczyńska(ur.1985) Rodzina koni(2019/2020) sygn.dat.p.g.   akryl, papier    60x80 (w antyramie)
      450,-
47. Dominika Kapczyńska Atrybuty kobiecości(2019/2020) sygn.dat.p.g. akryl, papier 60x80 (w antyramie) 450,-
48. Roksana Karczewska(ur.1988) Mushrooms I(2020) sygn.na odwrociu    akryl, płótno/płyta    50x40.5    350,-
49. Roksana Karczewska Mushrooms II(2020) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    30x24    300,-
50. Magda Karwowska(ur.1986) Bez tytułu 20(2019) sygn.na odwrociu   technika własna, płótno  120x100  600,-
51. Magda Karwowska Miasto 058(2019) sygn.na odwrociu     technika własna, płótno   120x100   600,-
52. Milena Kliszko(ur.1983) October(2019) sygn.na odwrociu   akryl, płótno   110x110   600,-
53. Milena Kliszko Rozmowa(2019) sygn.na odwrociu   akryl, płótno   100x120   600,-
54. Aneta Kmiecik(ur.1992) Czerwony ocean(2019) sygn.dat.p.d.   akryl, płótno   90x90    550,-
55. Aneta Kmiecik Naturalny porządek(2019) sygn.dat.p.d.   technika własna, płótno   90x90    550,-
56. Igor Kociński(ur.1995) Bez tytułu(2018) sygn.dat.p.d.     linoryt barwny (e.a.)    43x29.8     100,-
57. Igor Kociński Bez tytułu(2019) sygn.dat.p.d.     linoryt barwny (e.a.)    67x47.7    150,-
58. Igor Kociński Bez tytułu(2020) sygn.dat.p.d.     linoryt barwny (e.a.)    43.8x29.8    100,-
59. Joanna Konieczna-Zapart(ur.1978) Tęsknoty-ciągoty(2020) sygn.dat.p.d.     monotypia, bibułka japońska
      70x50   380,-
60. Joanna Konieczna-Zapart Na pustyni(2020) sygn.dat.p.d.     monotypia, bibułka japońska    70x50   380,-
61. Joanna Konieczna-Zapart Odnaleziona(2020) sygn.dat.p.d.      monotypia, bibułka japońska    70x50   380,-
62. Jonasz Koperkiewicz(ur.1988) Poranek(2019) sygn.na odwrociu     akryl, płótno      90x90    550,-
63. Jonasz Koperkiewicz Wieczór(2020) sygn.na odwrociu      akryl, płótno      80x80    500,-
64. Patrycja Kruszyńska-Mikulska(ur.1973) High in the sky(2019) sygn.na odwrociu     akryl, płótno
      100x100   600,-
65. Paweł Krzemiński(ur.1984) Struktura LII(2020) sygn.na odwrociu    technika własna, relief, płyta    80x60
      (81.5x62 z ramą)    450,-
66. Kinga Kubiak(ur.1993) Bez tytułu(2018) sygn.na odwrociu     akryl, płótno    70x50   400,-
67. Magdalena Kurek(ur.1979) Top of the top-Dubaj(2020) sygn.p.d.    olej, płótno    70x100    500,-
68. Magdalena Kurek Nostalgia za utraconym rajem-Pompeje 2(2020) sygn.p.d.    olej, płótno    65x100    500,-
69. Donata Lesińska(ur.1954) Patera malowana(2019) sygn.   ceramika szkliwiona   śr.30.5   250,-
70. Donata Lesińska Patera zadumana(2019) sygn.   ceramika szkliwiona   35.5x31    320,-
71. Donata Lesińska Patera ptasia(2019) sygn.   ceramika szkliwiona   31x32    290,-
72. Jan Markiewicz(ur.1995) Grecka kawa(2019) sygn.dat.p.d.   olej, płótno    76.5x64.5    450,-
73. Jan Markiewicz Święty(2019) sygn.dat.p.d.   technika mieszana, sklejka   100.5x70   500,-
74. Ewa Najdenow(ur.1967) Owad Czasu(2018) sygn.p.d.   akryl, płótno    70x70    450,-
75. Ewa Najdenow Pan Hilary(2018) sygn.p.d.   akryl, płótno    70x70    450,-
76. Ewa Najdenow IN5 z cyklu „Inżynieria duszy”(2019) sygn.p.d.   akryl, płótno    70x70    450,-
77. Łukasz Orfiniak(ur.1984) Misa duża sygn.    kamionka szkliwiona     wys.11.5, śr.29.5   300,-
78. Łukasz Orfiniak Misa mała sygn.   kamionka szkliwiona     wys.10, śr.23    200,-
79. Łukasz Orfiniak Wazon raku sygn.   ceramika szkliwiona raku     wys.17    200,-
80. Błażej Ostrouch(ur.1994) Północ-Południe(2019) sygn.p.d.    akryl, płótno    90x100   550,-
81. Błażej Ostrouch Element obcy VI(2019) sygn.p.d.   akryl, płótno    90x100   550,-
82. Agnieszka Paradecka(ur.1993) Ta chwila(2020) sygn.p.d.    akryl, płótno   70x50   400,-
83. Wojciech Piekarski(ur.1980) Pejzaż z wydmami(2019) sygn.dat.l.d.     olej, płótno   60x80   450,-
84. Wojciech Piekarski Pejzaż zimowy z wodą(2019) sygn.dat.l.d.     olej, płótno     60x80   450,-
85. Wojciech Piekarski Martwa natura(2020) sygn.dat.p.g.     olej, płótno    41x54    350,-
86. Pola Piestrzeniewicz(ur.1996) Oniryczny pejzaż sygn.na odwrociu     akryl, płótno   60x73   450,-
87. Pola Piestrzeniewicz Celuloid sygn.na odwrociu     akryl, płótno   60.5x60    400,-
88. Piotr Podsiadły(ur.1997) Expansion of the Inner Fire(2019) sygn.na odwrociu   druk cyfrowy, PCV (e.a.)
      40x40   100,-
89. Piotr Podsiadły Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu    technika mieszana, płótno    30.5x30    300,-
90. Magdalena Połacik(ur.1980) Scena rodzajowa nad wodą(2020) sygn.na odwrociu    olej, płótno   90x80   500,-
91. Magdalena Połacik Kryjówka(2020) sygn.na odwrociu    olej, płótno    90x50    450,-
92. Magdalena Połacik Georginia w swetrze(2020) sygn.na odwrociu    olej, płótno   40x30    300,-
93. Piotr Romanowski(ur.1973) Kompozycja ze spadochronami(2020) sygn.dat.l.d.    collage, monotypia, akryl,
      tektura    69.3x49.8 (70x50 z antyramą)    400,-
94. Piotr Romanowski Kobiecość(2019) sygn.dat.p.d.   collage, monotypia, olej, płótno   65x50     400,-
95. Agata Roszkiewicz(ur.1978) Traczki(2019) na odwrociu nalepka z sygnaturą    olej, płótno   70x60     450,-
96. Agata Roszkiewicz Errob(2019) sygn.na odwrociu     olej, płótno   śr.30    300,-
97. Małgorzata Rusiecka(ur.1988) HIGHT FLY NO.2(2019) sygn.dat.l.d.    akryl, płótno   100x80    550,-
98. Małgorzata Rusiecka Y-88-03-02-B(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    50x50   400,-
99. Sławomir J. Siciński(ur.1980) Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu    olej, płótno    50x38   350,-
100. Sławomir J. Siciński Bez tytułu(2020) sygn.na odwrociu    olej, płótno    44x56   400,-
101. Sławomir J. Siciński Bez tytułu(2020) sygn.na odwrociu    olej, płótno    46x61   400,-
102. Dominik Smolik(ur.1982) Genius loci II(2020) sygn.na odwrociu    akryl, płótno   80x120   600,-
103. Dominik Smolik Luminance XLII(2020) sygn.na odwrociu   akryl, płótno   80x120   600,-
104. Dominik Smolik Maternidad IV(2020) sygn.na odwrociu   akryl, płótno   80x120   600,-
105. Paula Solańska(ur.1981) Misa sygn.    ceramika szkliwiona     wys.13.5, śr.27    350,-
106. Paula Solańska Sowa szmaragdowa sygn.    ceramika szkliwiona     17x15x14     400,-
107. Paula Solańska Kręgi-tryptyk(2019) sygn.    ceramika szkliwiona    8x5.5 każdy (16.3x26 z ramą)     430,-
108. Monika Synak(ur.1978) Jestem nocą z cyklu „Sny moje”(2020) sygn.l.d.   akryl, płótno   50x100    500,-
109. Monika Synak 2077(2020) sygn.l.d.   akryl, płótno   100x70    500,-
110. Paweł Świątek(ur.1982) Niepokoje(2019) sygn.na odwrociu   akryl, szpachla, płótno    50x70    400,-
111. Paweł Świątek Surfer II(2019) sygn.na odwrociu   akryl, płótno    60x60    400,-
112. Paweł Świątek Parasole(2019) sygn.na odwrociu   akryl, płótno    60x60    400,-
113. Mariola Świgulska(ur.1961) Wybuch(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno    90x90   550,-
114. Mariola Świgulska Nocne dywagacje(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, szlagmetal, płótno   80x120    600,-
115. Mariola Świgulska Złota harmonia(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, szlagmetal, płótno   90x90       550,-
116. Vanessa Świgulska(ur.1993) Oceaniczny portal(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno   90x90    550,-
117. Vanessa Świgulska Utulenie(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno   90x90     550,-
118. Małgorzata Tazbir(ur.1965) Równowaga-kilim(2019) sygn.na odwrociu   osnowa nici lniane, wątek wełna
        owcza, linka stalowa     125.5x89    2.300,-
119. Piotr Woźniak(ur.1989) Po drugiej stronie cienia(2019) sygn.na odwrociu    odlew aluminiowy, blacha,
        akryl, płyta    50x50x25     500,-
120. Agnieszka Wronowska(ur.1985) Bez tytułu(2019) sygn.p.d.    akryl, płótno     100x90   550,-
121. Karolina Wucke(ur.1994) Światło wieczorne(2019) sygn.na odwrociu      akryl, płótno    65x92    500,-
122. Karolina Wucke Obraz inspirowany muzyką ambientową(2015) sygn.na odwrociu  olej, płótno  92x73  500,-
123. Magdalena Zalewska(ur.1956) Przystań(2019) sygn.p.d.    akryl, płótno    80x80    500,-
124. Magdalena Zalewska Pomost(2019) sygn.p.d.    akryl, płótno    70x70     450,-
125. Magdalena Zalewska Siostry Arnolfinich(2019) sygn.p.d.    akryl, płótno    70x50    400,-
126. Paulina Zalewska(ur.1981) Dom z jedną wieżą(2019) sygn.dat.p.d.    akryl, płótno   60x60   400,-
127. Michał Zalewski(ur.1985) Gołębi puch(2020) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    80x80    500,-
128. Michał Zalewski Stajnia jednorożców(2020) sygn.na odwrociu    akryl, płótno    80x80    500,-

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15% opłata manipulacyjna

Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.

Objaśnienia skrótów: dat.-datowany, e.a.- odbitka atorska (poza nakładem), kam.-kamień, k.-koniec, nsygn.-nie sygnowany, sygn.-sygnowany, l.d.-lewy dół, p.d.-prawy dół, śr.-środek, w św.p-p - w świetle passe-partout. Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.

Dzieła wystawione na licytację można oglądać w Galerii Rynku Sztuki, ul.Wschodnia 69 (róg ul.Narutowicza, I p.)
w godz. 10:00-18:00 i w soboty 10:00-15:00.