W sobotę 15 II łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 49. Aukcję Promocyjną, w czasie której wystawionych będzie na sprzedaż 128 obrazów, grafik i prac ceramicznych wykonanych przede wszystkim przez absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
Wszystkie dzieła są obecnie prezentowane w salonie firmy, przy ul. Wschodniej 69 (I piętro), ale można je też zobaczyć na stronie www.ryneksztuki.eu.Oferta cechuje się dużą różnorodnością – są prawie fotograficzne pejzaże Wojciecha Piekarskiego, ekspresyjne sceny rodzajowe Magdaleny Połacik i Piotra Romanowskiego, reprezentujące tzw. realizm magiczny obrazy Pauliny Zalewskiej i Moniki Synak oraz abstrakcyjne kompozycje z pogranicza malarstwa materii i geometrii, m.in. Wojciecha Kalety, Pawła Krzemińskiego i Błażeja Ostroucha. Autorami ceramicznych figurek i naczyń są Agata Bącela, Donata Lesińska, Paula Solańska i Łukasz Orfiniak. Na sprzedaż wystawiono też rzeźbę Piotra Woźniaka, którego iluminujące obiekty są obecnie prezentowane na wystawie „Mongrels of Tomorrow” (Kundle jutra) w Galerii ELart.
Ceny wywoławcze wszystkich oferowanych kolekcjonerom i miłośnikom sztuki dzieł wynoszą od 100 do 600 zł i zachęcają do kupowania.
W aukcji będzie można wziąć udział osobiście lub licytować przez telefon oraz internet. Początek licytacji w sobotę o godz.12:00, wstęp jest wolny, ale osoby zainteresowane zakupami proszone są o wcześniejszą rejestrację.
49. AUKCJA PROMOCYJNA
Sala aukcyjna Rynku Sztuki, ul. Wschodnia 69 (róg Narutowicza, I piętro),
sobota, 15 lutego 2020 r., godz.12:00
Aukcja pod patronatem honorowym rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak
1. Dominika Adler(ur.1973) Kafle w deszczu(2018) sygn.l.d. akryl, płótno 54x73 450,-
2. Dominika Adler Gdańsk 9000 m(2017) sygn.l.d. akryl, płótno/płyta 70x50 400,-
3. Joanna Aninowska(ur.1975) Szczęśliwej podróży(2020) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 100x80 550,-
4. Joanna Aninowska Kabaret „Rosa Night”(2019) sygn.dat.l.d. akryl, płótno 60x60 400,-
5. Joanna Aninowska Bujanie w obłokach(2019) sygn.dat.l.d. akryl, olej, płótno 80x80 500,-
6. Svitlana Antsyborenko(ur.1997) Miłość(2019) sygn.na odwrociu gwasz, papier 13.7x19.8 200,-
7. Agata Bajszczak(ur.1982) Me, myself and I(2016) sygn.p.d. akryl, płótno 80x80 500,-
8. Agata Bajszczak Brightness(2018) sygn.p.d. akryl, płótno 50x70 400,-
9. Agata Bącela(ur.1974) Kubek fioletowy sygn. ceramika szkliwiona wys.12 80,-
10. Agata Bącela Patera pomarańczowa sygn. ceramika szkliwiona 39x19 180,-
11. Agata Bącela Patera wiosenna sygn. ceramika szkliwiona 7.5x38x25 250,-
12. Krystyna Bącela(ur.1951) Wazon sygn. ceramika szkliwiona wys.28.7 190,-
13. Magdalena Bezat(ur.1979) Szczęśliwego Nowego Roku(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 41x27 300,-
14. Beata Bugaj-Tomaszewska(ur.1977) Spotkanie-stolik herbaciany(2019) sygn. akryl, emalia, lakier, drewno
wys.65.5, blat 39x21.5 300,-
15. Beata Bugaj-Tomaszewska Obraz 1 z cyklu „Droga”(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 100x120 600,-
16. Damian Ciszek(ur.1995) Szkodnik(2017) sygn.na odwrociu assemblage, olej, akryl, płótno 38x20 300,-
17. Damian Ciszek Kobieta z autobusu(2018) sygn.dat.p.d. sitodruk, papier (e.a.) 100x70 150,-
18. Agnieszka Figurska(ur.1971) Metropolie 82(2020) sygn.p.d. akryl, płótno 60x100 500,-
19. Agnieszka Figurska Metropolie 83(2020) sygn.p.d. akryl, płótno 90x70 500,-
20. Szymon Frankiewicz(ur.1990) Ile warte są kamyczki? sygn.p.d. akryl, płótno 81x140 600,-
21. Szymon Frankiewicz Pasożyty(2018) sygn.p.d. akwaforta, tinta (7/8) 44.3x49.5 (100x70 z p-p) 150,-
22. Klaudia Funkiewicz(ur.1991) Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu akryl, spray, płótno 100x100 600,-
23. Izabela Gałązka(ur.1984) Backstage IV(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 92x73 500,-
24. Piotr Gola(ur.1985) Z nadzieją na przyszłość(2018) sygn.p.d. olej, technika własna, płótno 110x80 550,-
25. Piotr Gola Przebłyski wspomnień II(2018) sygn.p.d. olej, technika własna, płótno 100x70 500,-
26. Piotr Gola Z głową w chmurach(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 80x60 450,-
27. Paula Graczyk(ur.1992) Bez tytułu 4(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 50x40 (52.5x42.5 z ramą) 500,-
28. Paula Graczyk Bez tytułu 5(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 60x50 400,-
29. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979) Bez tytułu I(2020) sygn.dat.p.d. gwasz, pastel, papier 66.7x44
(70x50 z antyramą) 380,-
30. Julita Grzejdziak-Dyła Bez tytułu II(2020) sygn.dat.p.d. gwasz, pastel, papier 62.8x38.5 (70x50
z antyramą) 380,-
31. Paulina Grzelińska(ur.1996) Harmonia(2017) sygn.dat.p.d. sucha igła (4/5) 29.7x20.7 (50x35 z p-p) 120,-
32. Paulina Grzelińska Myśl(2019) sygn.dat.p.d. sitodruk (5/10) 50x50 120,-
33. Katarzyna Grzonka(ur.1995) Młodość II(2019) sygn.na odwrociu olej, akryl, płótno 70x50 400,-
34. Katarzyna Grzonka Ona(2019) sygn.na odwrociu olej, akryl, płótno 70x50 400,-
35. Tomasz Haładaj(ur.1996) Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 50x74 (55.5x75.5 z ramą) 450,-
36. Marta Horodniczy(ur.1983) Beagle(2019) sygn.p.d. technika mieszana, papier 30x30 (42.5x42.5 z ramą)
340,-
37. Marta Horodniczy Poprzyglądam się(2019) sygn.p.d. technika mieszana, papier 30x30 (42.5x42.5 z ramą)
340,-
38. Joanna Jamielucha(ur.1991) Niedźwiedź polarny(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 100x100 600,-
39. Joanna Jamielucha Różowy rogacz(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 100x80 550,-
40. Beata Jarmuż-Socha(ur.1978) Labirynt(2019) sygn.dat.p.d. technika mieszana, papier 50.5x61.5 (w ramie)
500,-
41. Beata Jarmuż-Socha Przenikanie(2019) sygn.dat.l.g. collage 30.5x21.5 (w ramie) 380,-
42. Beata Jarmuż-Socha Spacer(2019) sygn.p.d.dat.l.d. collage 18x24 (20.5x26.5 z ramą) 380,-
43. Wojciech Kaleta(ur.1981) Pamięć. Część trzecia(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 80x60 450,-
44. Wojciech Kaleta Dokładnie tak(2019/2020) sygn.na odwrociu olej, płótno 65x81 450,-
45. Wojciech Kaleta Temat złożony(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 65x81 450,-
46. Dominika Kapczyńska(ur.1985) Rodzina koni(2019/2020) sygn.dat.p.g. akryl, papier 60x80 (w antyramie)
450,-
47. Dominika Kapczyńska Atrybuty kobiecości(2019/2020) sygn.dat.p.g. akryl, papier 60x80 (w antyramie) 450,-
48. Roksana Karczewska(ur.1988) Mushrooms I(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno/płyta 50x40.5 350,-
49. Roksana Karczewska Mushrooms II(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 30x24 300,-
50. Magda Karwowska(ur.1986) Bez tytułu 20(2019) sygn.na odwrociu technika własna, płótno 120x100 600,-
51. Magda Karwowska Miasto 058(2019) sygn.na odwrociu technika własna, płótno 120x100 600,-
52. Milena Kliszko(ur.1983) October(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 110x110 600,-
53. Milena Kliszko Rozmowa(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 100x120 600,-
54. Aneta Kmiecik(ur.1992) Czerwony ocean(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 90x90 550,-
55. Aneta Kmiecik Naturalny porządek(2019) sygn.dat.p.d. technika własna, płótno 90x90 550,-
56. Igor Kociński(ur.1995) Bez tytułu(2018) sygn.dat.p.d. linoryt barwny (e.a.) 43x29.8 100,-
57. Igor Kociński Bez tytułu(2019) sygn.dat.p.d. linoryt barwny (e.a.) 67x47.7 150,-
58. Igor Kociński Bez tytułu(2020) sygn.dat.p.d. linoryt barwny (e.a.) 43.8x29.8 100,-
59. Joanna Konieczna-Zapart(ur.1978) Tęsknoty-ciągoty(2020) sygn.dat.p.d. monotypia, bibułka japońska
70x50 380,-
60. Joanna Konieczna-Zapart Na pustyni(2020) sygn.dat.p.d. monotypia, bibułka japońska 70x50 380,-
61. Joanna Konieczna-Zapart Odnaleziona(2020) sygn.dat.p.d. monotypia, bibułka japońska 70x50 380,-
62. Jonasz Koperkiewicz(ur.1988) Poranek(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 90x90 550,-
63. Jonasz Koperkiewicz Wieczór(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 80x80 500,-
64. Patrycja Kruszyńska-Mikulska(ur.1973) High in the sky(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno
100x100 600,-
65. Paweł Krzemiński(ur.1984) Struktura LII(2020) sygn.na odwrociu technika własna, relief, płyta 80x60
(81.5x62 z ramą) 450,-
66. Kinga Kubiak(ur.1993) Bez tytułu(2018) sygn.na odwrociu akryl, płótno 70x50 400,-
67. Magdalena Kurek(ur.1979) Top of the top-Dubaj(2020) sygn.p.d. olej, płótno 70x100 500,-
68. Magdalena Kurek Nostalgia za utraconym rajem-Pompeje 2(2020) sygn.p.d. olej, płótno 65x100 500,-
69. Donata Lesińska(ur.1954) Patera malowana(2019) sygn. ceramika szkliwiona śr.30.5 250,-
70. Donata Lesińska Patera zadumana(2019) sygn. ceramika szkliwiona 35.5x31 320,-
71. Donata Lesińska Patera ptasia(2019) sygn. ceramika szkliwiona 31x32 290,-
72. Jan Markiewicz(ur.1995) Grecka kawa(2019) sygn.dat.p.d. olej, płótno 76.5x64.5 450,-
73. Jan Markiewicz Święty(2019) sygn.dat.p.d. technika mieszana, sklejka 100.5x70 500,-
74. Ewa Najdenow(ur.1967) Owad Czasu(2018) sygn.p.d. akryl, płótno 70x70 450,-
75. Ewa Najdenow Pan Hilary(2018) sygn.p.d. akryl, płótno 70x70 450,-
76. Ewa Najdenow IN5 z cyklu „Inżynieria duszy”(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 70x70 450,-
77. Łukasz Orfiniak(ur.1984) Misa duża sygn. kamionka szkliwiona wys.11.5, śr.29.5 300,-
78. Łukasz Orfiniak Misa mała sygn. kamionka szkliwiona wys.10, śr.23 200,-
79. Łukasz Orfiniak Wazon raku sygn. ceramika szkliwiona raku wys.17 200,-
80. Błażej Ostrouch(ur.1994) Północ-Południe(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 90x100 550,-
81. Błażej Ostrouch Element obcy VI(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 90x100 550,-
82. Agnieszka Paradecka(ur.1993) Ta chwila(2020) sygn.p.d. akryl, płótno 70x50 400,-
83. Wojciech Piekarski(ur.1980) Pejzaż z wydmami(2019) sygn.dat.l.d. olej, płótno 60x80 450,-
84. Wojciech Piekarski Pejzaż zimowy z wodą(2019) sygn.dat.l.d. olej, płótno 60x80 450,-
85. Wojciech Piekarski Martwa natura(2020) sygn.dat.p.g. olej, płótno 41x54 350,-
86. Pola Piestrzeniewicz(ur.1996) Oniryczny pejzaż sygn.na odwrociu akryl, płótno 60x73 450,-
87. Pola Piestrzeniewicz Celuloid sygn.na odwrociu akryl, płótno 60.5x60 400,-
88. Piotr Podsiadły(ur.1997) Expansion of the Inner Fire(2019) sygn.na odwrociu druk cyfrowy, PCV (e.a.)
40x40 100,-
89. Piotr Podsiadły Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu technika mieszana, płótno 30.5x30 300,-
90. Magdalena Połacik(ur.1980) Scena rodzajowa nad wodą(2020) sygn.na odwrociu olej, płótno 90x80 500,-
91. Magdalena Połacik Kryjówka(2020) sygn.na odwrociu olej, płótno 90x50 450,-
92. Magdalena Połacik Georginia w swetrze(2020) sygn.na odwrociu olej, płótno 40x30 300,-
93. Piotr Romanowski(ur.1973) Kompozycja ze spadochronami(2020) sygn.dat.l.d. collage, monotypia, akryl,
tektura 69.3x49.8 (70x50 z antyramą) 400,-
94. Piotr Romanowski Kobiecość(2019) sygn.dat.p.d. collage, monotypia, olej, płótno 65x50 400,-
95. Agata Roszkiewicz(ur.1978) Traczki(2019) na odwrociu nalepka z sygnaturą olej, płótno 70x60 450,-
96. Agata Roszkiewicz Errob(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno śr.30 300,-
97. Małgorzata Rusiecka(ur.1988) HIGHT FLY NO.2(2019) sygn.dat.l.d. akryl, płótno 100x80 550,-
98. Małgorzata Rusiecka Y-88-03-02-B(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 50x50 400,-
99. Sławomir J. Siciński(ur.1980) Bez tytułu(2019) sygn.na odwrociu olej, płótno 50x38 350,-
100. Sławomir J. Siciński Bez tytułu(2020) sygn.na odwrociu olej, płótno 44x56 400,-
101. Sławomir J. Siciński Bez tytułu(2020) sygn.na odwrociu olej, płótno 46x61 400,-
102. Dominik Smolik(ur.1982) Genius loci II(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 80x120 600,-
103. Dominik Smolik Luminance XLII(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 80x120 600,-
104. Dominik Smolik Maternidad IV(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 80x120 600,-
105. Paula Solańska(ur.1981) Misa sygn. ceramika szkliwiona wys.13.5, śr.27 350,-
106. Paula Solańska Sowa szmaragdowa sygn. ceramika szkliwiona 17x15x14 400,-
107. Paula Solańska Kręgi-tryptyk(2019) sygn. ceramika szkliwiona 8x5.5 każdy (16.3x26 z ramą) 430,-
108. Monika Synak(ur.1978) Jestem nocą z cyklu „Sny moje”(2020) sygn.l.d. akryl, płótno 50x100 500,-
109. Monika Synak 2077(2020) sygn.l.d. akryl, płótno 100x70 500,-
110. Paweł Świątek(ur.1982) Niepokoje(2019) sygn.na odwrociu akryl, szpachla, płótno 50x70 400,-
111. Paweł Świątek Surfer II(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 60x60 400,-
112. Paweł Świątek Parasole(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 60x60 400,-
113. Mariola Świgulska(ur.1961) Wybuch(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 90x90 550,-
114. Mariola Świgulska Nocne dywagacje(2019) sygn.dat.p.d. akryl, szlagmetal, płótno 80x120 600,-
115. Mariola Świgulska Złota harmonia(2019) sygn.dat.p.d. akryl, szlagmetal, płótno 90x90 550,-
116. Vanessa Świgulska(ur.1993) Oceaniczny portal(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 90x90 550,-
117. Vanessa Świgulska Utulenie(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 90x90 550,-
118. Małgorzata Tazbir(ur.1965) Równowaga-kilim(2019) sygn.na odwrociu osnowa nici lniane, wątek wełna
owcza, linka stalowa 125.5x89 2.300,-
119. Piotr Woźniak(ur.1989) Po drugiej stronie cienia(2019) sygn.na odwrociu odlew aluminiowy, blacha,
akryl, płyta 50x50x25 500,-
120. Agnieszka Wronowska(ur.1985) Bez tytułu(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 100x90 550,-
121. Karolina Wucke(ur.1994) Światło wieczorne(2019) sygn.na odwrociu akryl, płótno 65x92 500,-
122. Karolina Wucke Obraz inspirowany muzyką ambientową(2015) sygn.na odwrociu olej, płótno 92x73 500,-
123. Magdalena Zalewska(ur.1956) Przystań(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 80x80 500,-
124. Magdalena Zalewska Pomost(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 70x70 450,-
125. Magdalena Zalewska Siostry Arnolfinich(2019) sygn.p.d. akryl, płótno 70x50 400,-
126. Paulina Zalewska(ur.1981) Dom z jedną wieżą(2019) sygn.dat.p.d. akryl, płótno 60x60 400,-
127. Michał Zalewski(ur.1985) Gołębi puch(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 80x80 500,-
128. Michał Zalewski Stajnia jednorożców(2020) sygn.na odwrociu akryl, płótno 80x80 500,-
Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15% opłata manipulacyjna
Zdjęcia obiektów wystawionych na aukcję znajdują się na stronach internetowych www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.artprice.com i www.onebid.pl.
Objaśnienia skrótów: dat.-datowany, e.a.- odbitka atorska (poza nakładem), kam.-kamień, k.-koniec, nsygn.-nie sygnowany, sygn.-sygnowany, l.d.-lewy dół, p.d.-prawy dół, śr.-środek, w św.p-p - w świetle passe-partout. Wymiary dzieł podane są w centymetrach, ceny w nowych polskich złotych. Firma zastrzega sobie prawo do wycofania dzieła z aukcji bez podania przyczyn.
Dzieła wystawione na licytację można oglądać w Galerii Rynku Sztuki, ul.Wschodnia 69 (róg ul.Narutowicza, I p.)
w godz. 10:00-18:00 i w soboty 10:00-15:00.