Dzieci o Triennale | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

Dzieci o Triennale

fot. HaWa

Co robią dzieci w galeriach sztuki? Jak odnajdują się w przestrzeni wypełnionej obiektami artystycznymi? W jaki sposób ich odbiór różni się od osądu dorosłego widza? Projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” jest próbą odpowiedzi na powyższe pytania.
Centralne Muzeum Włókiennictwa postanowiło zrealizować ideę muzeum partycypacyjnego, zacierając granicę między instytucją jako nadawcą a gościem jako odbiorcą. Zaprosiło do współpracy grupę uczestników w wieku 8-14 lat zainteresowanych sztuką. O udziale w programie decydowała kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

Zadaniem uczestników projektu było spojrzenie na 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny z osobistej perspektywy, a następnie przedstawienie swojej interpretacji muzealnej publiczności. Teraz oprowadzą chętnych po wystawie Triennale.

8.12 godz. 12
Oprowadzanie kuratorskie po 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny; prowadzący: uczestnicy projektu „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale”

Podczas oprowadzania premierowo zostaną przekazane wydawnictwa artystyczne w formie folderów-przewodników po 16. MTT, które są efektem kilkutygodniowego cyklu warsztatów. Ich uczestnicy, wspierani przez ekspertów, słuchali o historii i znaczeniu 16. MTT, dokonywali wyboru prac, uczyli się, jak fotografować obiekty i opisywać ich formę, a także jak przekazać innym swoje refleksje — w postaci katalogu oraz podczas oprowadzania po wystawie skierowanego do szerokiej publiczności.

Na oprowadzanie obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona):
(42) 684 61 15/ 500 527 855 lub edukacja@cmwl.pl

14.12 godz. 15
Oprowadzanie kuratorskie po 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny; prowadzący: uczestnicy projektu „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale” oraz Marta Kowalewska (kuratorka 16. MTT)


Oba oprowadzania są wydarzeniami biletowanymi: ulgowy (6  zł)/ normalny (10 zł)