Fotografia artystyczna w Bełchatowie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Fotografia artystyczna w Bełchatowie

Na zbiorową wystawę składa się kilkadziesiąt unikatowych fotografii, wykonanych przez grono fotografów uhonorowanych tytułem EFIAP. Wernisaż 9 X o godz. 18 w galerii „ Na piętrze” w budynku MCK PGE Giganty Mocy.
Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie zapraszają na wystawę fotografii artystycznej „Excellence FIAP POLSKA 2”.

FIAP czyli Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej powstała w 1950 roku. Od tego czasu zrzesza organizacje fotograficzne z kilkudziesięciu krajów członkowskich. Warto wspomnieć, że stowarzyszenie jest jedynym związkiem fotograficznym reprezentowanym przez UNESCO.

Federacja nadaje tytuły artystyczne, o które starać mogą się zawodowi fotograficy jak i amatorzy. Jednym z takich odznaczeń jest Excelence FIAP (EFIAP), oznaczający wybitnego artystę sztuki fotograficznej. „Obecnie w Polsce tytuł ten posiada 26 żyjących artystów” – podaje kurator i współautor wystawy Tomasz Sobczak, który w 2012 roku został uhonorowany odznaczeniem Artiste FIAP, a w 2013 Excelence FIAP. Tomasz Sobczak dodaje, że „większość z nich przygotowana jest w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Podane są one na papierach archiwalnych, posiadają stosowne certyfikaty a także występują w limitowanym nakładzie. Wszystko to razem staje się gwarantem najwyższej jakości”.

Artystki i artyści: Marcin Bawiec, Jan Brdej, Cezary Dubiel, Łukasz Gurdak, Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczuk, Adam Ksieniewicz, Dorota Kycia, Krzysztof Muskalski, Robert Pranagal, Alicja Przybyszowska, Zdzisław Rynkiewicz, Tomasz Sobczak, Krzysztof Stós, Piotr Sygnarowicz, Zygmunt Trylański, Janusz Wojcieszak, Grzegorz Wójcik, Krzysztof Zając.
MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie
  • 09-10-2020 godz 18:00 - 15-11-2020

Kategoria

Sztuka

Adres

Bełchatów, pl. Narutowicza 3

Kontakt

tel. 44 635 00 48
czynne: 9-20