Rysunki ważne, czy nieważne? | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =

Rysunki ważne, czy nieważne?

Ewa Ciszewska-Bombska przyjmuje gratulację podczas wernisażu. Fot.P.Reising

Już sam tytuł wystawy - „Ważne, nieważne…?” może wskazywać, że mamy do czynienia z artystką wyjątkową. Ale ta wyjątkowość nie wynika z unikalności tworzonej przez nią sztuki, lecz z jej podejścia do autopromocji, która dla niej wydaje się zupełnie nieistotna. Ona sama jest osobą skromną i nie lubi opowiadać o sobie.
Ewa Ciszewska-Bombska pochodzi z Moszczenicy. Tam, jak przyznaje, spędziła swoje najpiękniejsze dziecięce lata. Jej wujek, Mirosław Ciszewski, był cenionym o okolicy plastykiem amatorem. Jego dziełem jest m.in. duże malowidło ścienne w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy.
Ewa będąc uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wyróżniała się nie tylko zamiłowaniem do sztuk plastycznych, lecz również do oryginalnych strojów, które sama sobie szyła. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP), gdzie studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w latach 1981-1985. Dyplom uzyskała w Pracowni Wklęsłodruku u profesora Leszka Rózgi, cenionego grafika, rysownika i malarza. Jest laureatką wielu konkursów, zwłaszcza w dziedzinie rysunku. Wiele jej prac poświęconych jest tematyce sakralnej.

Na wernisaż w niedzielę 8 grudnia 2019 roku do Galerii „U Panien” przyszło tak wiele osób, że nie wszyscy mogli dostać się do wnętrza. Na szczęście w informatorze Urzędu Miasta podano niewłaściwą   godzinę rozpoczęcia imprezy, więc część gości przybyła z półgodzinnym opóźnieniem. Na wystawie autorka zaprezentowała rysunki kwiatów oraz portrety. Dużą uwagę gości przyciągały portrety rodzinne, w tym piękne wizerunki matek z dziećmi.

Wystawę „Ważne, nieważne…?” Ewy Ciszewskiej-Bombskiej oglądać można w Galerii „U Panien” do 8 stycznia 2010 roku. 

Paweł Reising

Centrum Idei ku Demokracji

Kategoria

Sztuka

Adres

Centrum Idei ku Demokracji

ul. Rycerska 3
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. +48 44 645 92 45
do galerii wejście od pl. KościuszkiCentrum Idei ku Demokracji
do galerii wejście od pl. Kościuszki
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.