Zapis pandemii - grupa Frakcja | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Zapis pandemii - grupa Frakcja

Roksana Kularska "Król Maski", 2020

Projekt „66 dni” grupy Frakcja to dokumentacja okresu pandemii, artystyczny zapis codzienności. Punktem wyjścia był codzienny szkicownik audiowizualny publikowany w sieci (na Facebooku i Instagramie). Otwarcie wystawy w Galerii Re:Medium 23 IX o godz. 18.
„66 dni" to działanie w procesie zainicjowane przez Monikę Czarską w marcu 2020 roku. Każdego dnia od początku izolacji społecznej pojawiał się w nim wpis jednej z dziewięciu łódzkich artystek (Monika Czarska, Ola Kozioł, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Izabela Maciejewska, Beata Marcinkowska, Aurelia Mandziuk, Marta Ostajewska) będący reakcją na otaczającą nas rzeczywistość. Wpisy do dziennika to m.in. krótkie wideo, wideo-performance, fotografie, zdjęcia obrazów i obiektów, kolaże. Częścią projektu jest również archiwum na Facebooku. Jego podsumowaniem jest film dokumentalny, w którym znajdują się zapisy z dziennika.

Projekt jest zarówno działaniem na żywej tkance, działaniem w procesie, otwartym na przepływ i wymianę, jak i przestrzenią archiwum, miejscem, które tworzy dokumentację tego szczególnego i trudnego okresu początków pandemii.

Frakcja – międzypokoleniowa grupa artystek i teoretyczek sztuki założona w Łodzi w 2016 roku. Frakcja skupia artystki, które pracują indywidualnie w różnych dziedzinach sztuki na pograniczu takich obszarów jak instalacja, performance, wideo, malarstwo, rzeźba, czy „badanie jako sztuka". Grupa jest demokratyczna, nie ma liderki, a wszystkie decyzje podejmowane są w niej wspólnie. Wśród zagadnień interesujących członkinie grupy znajdują się: feminizm, działania w dialogu z konkretną przestrzenią (sztuka site-specific) oraz popularyzacja sztuki kobiecej (Wirtualne Archiwum Sztuki Kobiet, Seminarium Feministyczne, Sztuka + Feminizm). Członkinie grupy: Monika Czarska, Alicja Kujawska, Roksana Kularska-Król, Anka Leśniak, Aurelia Mandziuk, Beata Marcinkowska, Marta Ostajewska.
Galeria Re:Medium
  • 23-09-2021 godz 18:00 - 14-11-2021

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Piotrkowska 113

Kontakt

tel. 42 632 24 16
czynna: wt.-pt. 11-18, sob., nd. 11-17