Zwykły akt wandalizmu - wystawa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Zwykły akt wandalizmu - wystawa

Praca Kacpra Zaorskiego

Ogrodowa Office zaprasza do galerii Pop-up Ogrodowa8 na otwarcie wspólnej wystawy Urszuli Tarasiewicz (projekt "Ogrodowa/Garden Street project") i Kacpra Zaorskiego-Sikory (projekt "Zwykły akt wandalizmu. Ślad, że jestem"). Wernisaż 16 X o godz. 18.
Wystąpi także zespół Wolne Bałuty pod kierownictwem muzycznym Wiktora Nestorko, w składzie: Wiktor Nestorko, Łukasz z Bałut. Liczba miejsc na koncert ograniczona do 20. Zapisy na: ulatarasiewicz@gmail.com. Wydarzenie odbywa się w ramach „200 lat ulicy Ogrodowej”.


Urszula Tarasiewicz, "Ogrodowa/Garden Street project"
Ogrodowa/Garden Street project Urszuli Tarasiewicz, fotografki dokumentalistki, żyjącej na co dzień w Łodzi, nie jest jedynie o tym mieście. To przede wszystkim alegoryczna opowieść o świecie i jego przemijalności, budowaniu domu i nieuniknionych zmianach w jego funkcjonowaniu.
W Łodzi to znana historia. Bogaty przedsiębiorca Izrael Poznański, chcąc zapewnić siłę roboczą dla swojej fabryki, postanawia w jej pobliżu wybudować robotnicze mieszkania. Tak powstawały łódzkie famuły, czy śląskie familioki. Takich przykładów można zresztą podać o wiele więcej. Pełniły ważną rolę w rozwoju przemysłu i zwykle dzieliły los fabryk swoich fundatorów, po upływie ich świetności zmieniały funkcję budynków. Nie inaczej jest z famułami przy ulicy Ogrodowej w Łodzi, których dotyczy wystawa zdjęć Urszuli Tarasiewicz.
Ulatara.com  //  @ulatara


Kacper Zaorski-Sikora - "Zwykły akt wandalizmu. Ślad, że jestem".
W interwencjach w przestrzeni miejskiej stara się zwrócić uwagę na nieoczywiste piękno Łodzi, a szczególnie Bałut z którymi czuje się związany. Odczarować złą legendę tego miejsca. Wejść w dialog ze społecznością, której czuje się częścią. Do swoich napisów oraz instalacji wykorzystuje ściany zniszczone, często pokryte już wcześniej innymi napisami. Stąd korzysta z formy podobnej do napisów kibicowskich (zależy mu na zmianie treści, przy zachowaniu formy). Początkowo wykorzystywał miejsca po zamalowanych przez siebie uprzednio napisach związanych z przejawami nienawiści, aktualnie większość prac powstaje w przestrzeniach budujących odpowiedni kontekst do interwencji. Artyście zależy, aby jego działania wtapiały się w tkankę miejską, nie będąc czymś obcym, sztucznie w nią wpisanym.
kacperzaorski.wordpress.com


Łukasz z Bałut to artysta multimedialny. Autor licznych filmów i piosenek o Bałutach, poprzez swoje działania rozpoznawalny nie tylko na terenie Łodzi. Zajmuje się także performance'em, instalacją artystyczną, fotografią i muzyką.
Zespół zaprezentuje kameralne, akustyczne wykonanie wulgarno-lirycznych piosenek Łukasza z Bałut. Koncerty zespołu odbywają się na zasadzie otwartych dla widzów prób i mogą zdarzyć się również usiłowania całkowitego przearanżowania już gotowego utworu. Wszystko dla sztuki i wspólnie spędzonych chwil.
facebook.com/lukaszzbalut    @lukaszzbalut

Obowiązują zapisy na koncert, liczba miejsc ograniczona do 20 osób. Należy założyć maseczki.

Wernisaż odbędzie się na patio budynku, do galerii będą zapraszane małe grupy gości. Należy mieć ze sobą maseczki.