od 1 CZERWCA 2023
My, psy w kosmosie
Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na prapremierę bajki muzycznej „My, psy w kosmosie" w reżyserii Przemysława Dąbrowskiego, z tekstem i dramaturgią... Henia Psa - w Dniu Dziecka, 1 VI o godz. 12.
Grand Prix łódzkiego festiwalu zdobył w 2023 roku zespół realizujący spektakl "A najważniejsze jest..." w reżyserii Pawła Miśkiewicza z AST Kraków, filia we Wrocławiu.
Po czterdziestu latach od polskiej prapremiery do Teatru Muzycznego w Łodzi 19 maja wraca „Skrzypek na dachu”, a wraz z nim, w roli głównej, Zbigniew Macias. Polska wersja kultowego broadwayowskiego musicalu wystawiona została po raz pierwszy 5 maja 1983 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Ola marzy o pięknej sylwetce i zrobieniu kariery w modelingu. Jak tego chce dokonać można będzie zobaczyć w Rzgowie, w spektaklu „Za wszelką cenę”.
Publiczność XXIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, który odbył się w Teatrze Powszechnym w Łodzi, przyznała tytuł najlepszego spektaklu przedstawieniu „1989” Marcina Napiórkowskiego, Katarzyny Szyngiery i Mirosława Wlekłego w reżyserii Katarzyny Szyngiery (koprodukcji Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego).
27 marca 2023 - w Międzynarodowy Dzień Teatru - zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis, którego dyrektorem artystycznym był Andrzej Seweryn. Przez cztery dni na deskach Sceny Monopolis zaprezentowano osiem różnorodnych konkursowych spektakli.
RECENZJA. Trzeba przyznać, że romantycy nie ułatwiali zadania przyszłym uczniom. Mickiewicz napisał najprawdopodobniej wpierw część drugą "Dziadów", potem pierwszą (niedokończoną), potem czwartą, a na koniec trzecią. W jakiej kolejności je czytać (i wystawiać), jeśli chcemy zebrać wszystko w całość? Pisze Piotr Grobliński.
RECENZJA. Trudno wyobrazić sobie bardziej amerykańskie przedstawienie niż „Złap mnie, jeśli potrafisz”. I nie chodzi tylko o sam gatunek – musical to jedyny rdzenny gatunek sceniczny z Nowego Świata – ale o treść i morał całej historii. A nade wszystko o to, że, choć niełatwo w to uwierzyć, wydarzyła się ona naprawdę. Pisze Magdalena Sasin.
RECENZJA. Są takie spektakle, których nie da się zapomnieć. Sceniczne obrazy pozostają gdzieś pod skórą. Drażnią jak ziarenka piasku pod powiekami. Nie sposób się otrząsnąć. Do takich spektakli należy „Spartakus. Miłość w czasach zarazy” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Pisze Paulina Ilska.
Trzeba spakować stare rekwizyty, archiwalne projekty, kostiumy, dekoracje, sprzęt oświetleniowy i multimedialny… W Teatrze Pinokio panuje spory rozgardiasz – w pozytywnym znaczeniu. Łódzki teatr dla dzieci, młodzieży i dorosłych przenosi się do nowej siedziby przy ul. Sienkiewicza 75/77, czyli do ponadstuletniej tkalni i przędzalni Wigencja.