Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Fundacja Kamila Maćkowiaka przygotowuje kolejną premierę – spektakl „50 słów" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Wystąpią Katarzyna Cynke (aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) oraz Kamil Maćkowiak. 
Społeczniczki, badaczki, aktywistki, artystki – przy symbolicznym, kartonowym stole Anny Baumgart usiądą wyłącznie kobiety. Uznana artystka wizualna, reżyserka, scenografka i producentka przygotowuje dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur performans-instalację "Sprawa kobieca w Polsce. Łódź 2018".  Premierowo zaprezentuje ją na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka za miesiąc – 8 września.
Jaką potęgę może mieć słowo płynące z eteru, dawno temu udowodnił Orson Welles. Jego radiowa realizacja „Wojny światów” George’a Herberta Wellsa w 1938 roku wywołała panikę wśród słuchaczy przekonanych, że są świadkami inwazji Marsjan na Stany Zjednoczone.
Chodzą po ścianach, tańczą zawieszeni na linach wysoko nad ziemią, są akrobatami, tancerzami i aktorami jednocześnie. To nie jest tradycyjny teatr czy teatr tańca, choć trzon LineActu tworzą absolwenci Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, dokładniej – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Do grupy zaliczają też muzyków i plastyków, z którymi współpracują.
„Siódemka, Siódemeczka, szós polskich królowa, droga, która jest kręgosłupem polskiego państwa”. To właśnie ta droga będzie ostatnią dla bohatera przedstawienia, Pawła, który jedzie z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie. Spektakl Stowarzyszenia Teatralnego Badów w reżyserii Piotra Bikonta, zmarłego tragicznie w wypadku drogowym rok temu zobaczymy dziś (8 sierpnia) podczas Letnie Sceny 2018 w Domu Literatury w Łodzi.
To cykl edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego (organizator to Teatr Chorea). Tematem przewodnim warsztatów są pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem.
od 1 WRZEŚNIA 2018

Chrońmy pszczoły!

Teatr Chorea zaprasza 1 IX na premierę spektaklu dla dzieci i dorosłych, pt. "Rój. Sekretne życie społeczne".
„Nasz mąż nie żyje” to 45. premiera kutnowskiej Grupy Teatralnej „Od jutra”. Czarną komedię Jacka Gertnera po raz pierwszy można było zobaczyć 25 lipca, spektakl będzie grany także jesienią.
"Święto wolności" to hasło jubileuszowego XX. Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2018" w Domu Literatury w Łodzi (3 lipca - 5 września). Zakwalifikowano do niego 8 z 29 zgłoszonych przedstawień. Czym charakteryzuje się teatr pory letniej i jakie formy sceniczny będzie oglądać - pytamy odpowiedzialnego za program LS reżysera Andrzeja Czernego.
Zaczęła się XX. edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2018" w Domu Literatury. Towarzyszy mu hasło "Święto wolności". Po widowisku muzycznym Teresy Stokowskiej-Gajdy "Do ciebie Polsko", przedstawieniu gospodarzy konkursu, czas na spektakle gościnne. Zapraszamy do naszego serwisu festiwalowego.