Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Jak brzmi dom i czy dźwięki, które słyszymy codziennie przy okazji gotowania, mycia zębów lub otwierania drzwi, mogą zachęcić do muzycznej zabawy i pomogą w wyrażeniu trudnych emocji?
Teatr Pinokio zaprasza 28 V na premierę spektaklu według książki Astrid Lindgren.
Za najlepszy spektakl XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych uznano "Odlot" - sztukę Zenona Fajfera w reżyserii Anny Augustynowicz (Teatr Współczesny w Szczecinie).
Zakończył się 40. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi, organizowany przez Szkołę Filmową w Łodzi. Grand Prix zdobył łódzki spektakl dyplomowy "Mary Page Marlowe" w reżyserii Adama Orzechowskiego.
Za nami 40. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W jego trakcie studenci aktorstwa z całego kraju dwoili się i troili, aby podczas spektakli dyplomowych zaprezentować swój kunszt aktorski, muzyczny i taneczny.
RECENZJA. Przychodzi Feuerbach do teatru. Staje na pustej scenie. Prosi o rolę, odgrywając własne życie. Przed nim pusta widownia. Słucha go tylko asystent nieobecnego reżysera. Kiedy zdążymy przejąć się tragicznym losem aktora i zaczynamy zastanawiać się nad sensem tego, co zobaczyliśmy, historia zaczyna się powtarzać, a wykonawcy zamieniają się rolami. I to jest już inna opowieść. Tak Paweł Głowaty postanowił zaadaptować sztukę Tankreda Dorsta „Ja, Feuerbach” na potrzeby teatru offowego.
Zespół artystyczny Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, zaniepokojony sytuacją panującą w teatrze, wystosował list otwarty do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poniżej zamieszczamy jego treść.
Co prawda w muzyce nie chodzi o bicie rekordów, ale te niekiedy mimochodem się zdarzają. Jednym z takich muzycznych rekordów jest balet dla dzieci „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, który na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wykonywany jest w niezmienionym kształcie od 52 lat. Symboliczny jubileusz pięćdziesięciolecia (obchody zostały przesunięte z powodu pandemii) odbył się 19 marca. Gościem honorowym wieczoru był kompozytor muzyki do „Śnieżki” Bogdan Pawłowski, który obchodził 65-lecie twórczości.
Dwa łódzkie teatry dla młodego widza – Pinokio oraz Arlekin – połączyły siły, aby mówić jednym głosem we wspólnej sprawie. Są nią prawa dziecka. Dzięki  koprodukcji powstał prapremierowy spektakl „Dzieci i ryby” w reżyserii Przemysława Jaszczaka, wsparty działaniem warsztatowym edukatorek obu teatrów.
Na prapremierę przedstawienia z udziałem dziecięcych aktorów, przeznaczonego dla widzów w wieku 6-106 lat, zaprasza Teatr Pinokio.